Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2008-09-01 14:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwróć uwagę na wolumen, jest relatywnie mały.
hs2 / 2008-09-01 00:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nieudane próba doprowadziła do spadków na 2 ostatnich sesjach

powinno być

nieudana próba doprowadziła do spadków na 2 kolejnych sesjach

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-09-01 00:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki za wskazania anakondy , to efektywny system pod który moim zdaniem warto przeznaczyć część portfela. Zgodnie z tym co obiecałem w sob wig 20 na świeczkach:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99e24745322eda23.html

Czerwone linie oporu
Zielone linie wsparcia.
Strzałki skierowane w prawo to okna

Najgrubsza zielona linia wykresu to w mojej obecnej ocenie mocne wsparcie na przyszły tydzień - wynika ono z połowy długich korpusów, dodatkowo młot znajdujący się obok doji oznaczonej strzałką naruszył to wsparcie (młot nie idealny, ale jego wymowa taka sama), jak by tego mało mamy tam jeszcze fibonka :)

W niebieskim okręgu znajduje się grupa świec która nie powinna być uznana za formację odwrócenia- zasłonę ciemnej chmury ponieważ nie poprzedza jej trend wzrostowy jednakże jest to moja ocena ponieważ świece to metoda elastyczna
Formacja ta to nieudane podejście byków do oporu górnej linii okna celem jej złamania, nieudane próba doprowadziła do spadków na 2 ostatnich sesjach. Opór ten wypada w rejonach połowy jednej z długich białych świec co w połączeniu z zasadą zmiany biegunów podkreśla wagę rejonu 2598 - 2608, na marginesie jest tu też wsparcie psychologiczne bo w końcu 2600 to o 100 więcej niż 2500 ale to już podświadome myślenie o czym przeczytałem w pewnym ciekawym cyklu artykułów jaki przerabiam na ten temat.

Dwie przed ostatnie świece to objęcie hossy jednakże tą formację jeszcze dokładnie nie przerobiłem więc na jej fundamencie nie buduje analizy, jej wymowa w teorii jest optymistyczna.

Zakładam 3 scenariusze:

wariant pierwszy to nieudane jutrzejsze podejście do górnego oporu okna hossy i spadki do poziomu ok. 2537 pkt (silne wsparcie o którym mowa wyżej, w razie jego przełamania następne wsparcie widzę na poziomie 2493 pkt z metody świecowej
Po drodze mamy poziom 2578 gdzie możemy chwilę posiedzieć. Nie udane podejście to także brak testu tej linni

wariant drugi to przebicie okna (w czasie sesji lub luką), kontynuacja wzrostów do poziomu ok 2653 pkt( lub optymistycznie 2578 pkt) (drugie okno hossy), z analiz jakie przeprowadziłem wynika że okna często mają dosyć daleki zasięg poziomów wsparć/oporów jakie wyznaczają :)

wariant trzeci - analiz się nie sprawdzi :)

Prosił bym nie sugerować się skalą czasową na wykresie - nie robiłem analizy pod tym kontem a strzałki jakie przewiduję maznąłem na widzi misie :)

Osobiście nie preferuję żadnego wariantu, pod pierwsze dwa mam dobrane pozycje i zbytnio nie zastanawiam się nad tym czy wzrośnie czy spadnie, pozycje są tak dobrane że stop obetnie stratę a długość ruchu kolejnego ja mi zrekompensuje, jeżeli analiza się nie sprawdzi i poniosę stratę trudno, statystycznie ta metoda dawała efekty więc ta strata jeżeli będzie szybko obcięta to ta mniej lubiana cześć statystyki nazwana pomyłką uczestnika rynku :)

Pozdrawiam i udanego DT :) i takie pytanie do gospodarzy czy nie mieli by nic przeciwko jak bym co jakiś czas takie analizy zapodał? W końcu to wasz koncik a ostatnio sporo tu spamuję :)
hs2 / 2008-08-31 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dobrze wiedzieć :) 30 minut zarabiania/strat byle małych gratis :)

swoja drogą ostatnio rozmyślam co jest nie tak w mojej metodzie gry bo generalnie wychodzę na 0 lub lekki zysk po 10 -12 pkt i na akcjach też od 0,1 do 4-5% ledwo, przeliczyłem dziś sporo wejść w rynek których nie dokonałem przez ostatnie 2 miesiące a mniałem sygnały których jednak nie wykorzystałem bo były negowane innymi metodami, kombinowałem, liczyłem rozważałem od kilku dni i doszedłem, krzyknął bym eureka bo zrozumiałem wszystko co zawodowi traderzy powtarzają na okrągło o cięciu strat, nie obcinaniu zysków, grze z trendem :) :) nawet prosty system średnich jest efektywny pod jednym warunkiem, tylko żeby do niego dojść trzeba jednak posiąść wiedzę, trochę praktyki i niestety trochę pocierpieć straty :))))) teraz to mogę grać bez stresu :))))
hs2 / 2008-08-30 01:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spojrzenie na walor ciekawe, jakiego programu użyłeś?
hs2 / 2008-08-29 22:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kai - zaprezentował byś swoją analizę? chyba że ściśle tajna :)
hs2 / 2008-08-29 22:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czy wolumen i czas kształtowania potwierdza formację ?
hs2 / 2008-08-29 22:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w tekście mały błąd - nie dwie ostatnie świece jako łączona tylko dwie przedostatnie świece.
hs2 / 2008-08-29 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbf872cd4f1abc9a.html
grube niebieskie linie to linie kanału, wyznaczam je po swojemu na nieco innych zasadach, kanał mocny bo 2 razy naruszony - góra świecą o długim górnym cieniu i mniejszym dolnym co wtedy odebrałem jako oznakę że jedziemy do dolnego ograniczenia, myślę że znaczenie kresek na wskaźnikach rozszyfrować potrafisz - to wyżej to wskaźnik impetu, niżej oscylator.


Wczoraj młot naruszył cieniem wsparcie z dolnej linii kanału co uznałem za sygnał kupna ze stopem nieco poniżej linii kanału, stosunek możliwej straty do zysku był dobry więc w mojej ocenie można było wejść pod ten młot.

Przełamanie linii oporu w miarę ładną świecą, druga świeczka to ruch powrotny do linii.

Dzisiejsze otwarcie na równi z zamknięciem więc można było zaryzykować zlecenie z odpowiednim stopem bo wskaźniki nie wskazywały na to aby w tym rejonie był bardzo prawdopodobny szczyt. Długi korpus potwierdza że odbiliśmy się od linii, potwierdza też jej wsparcie. Zasięg docelowy klasyczny to szerokość kanału więc 181 zł.

Zwróć uwagę na wysoką wartość ostylatora, przydała by się korekta cen aby przestał dachować. Dwie ostatnie świece można potraktować jako łączoną więc pierwszy opór jest w jej połowie, drugi na cenie otwarcia. Świeca ta neguje doji na dosyć wysokim poziomie cenowym.

W mojej ocenie korekta która sprowadzi wskaźniki do niższego poziomu, możliwe że i test przełamanego górnego ograniczenia kanału, ale to w wersji pesymistycznej. Formacja z 3 ostatnich świec (łączone 2 białe i czarna szpulka) może być uznane za harami wysokiej ceny - zapowiedź konsolidacji.
Jak to w cycklach wygląda nie powiem ci bo metodę cykli wolumenu dopiero opanowuję a to nie takie proste jak mniałem wrażenie na początku, na bzwbk jeszcze nie dobrałem parametrów.
hs2 / 2008-08-29 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
cofam się z RSI - teraz korzystam z notowań opóźnionych na stoq i tam jest oryginalne rsi a ja na metsie zmodyfikowałem je trochę :P

poziom oporu aktualny 1288,
hs2 / 2008-08-29 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wieczorkiem zapodam rysik :)
hs2 / 2008-08-29 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
układ 15 minutowy - s&p zareagowało na podane wsparcie łączonej, wcześniej konsolidowało pierwszej z długich świec. Pierwszy poziom oporu to 1288 pkt gdzie jesteśmy teraz, rsi zapowiada że jest spora szansa na jego przebicie, kolejny opór to połowa świecy łączonej z 3 czarnych na 1291 pkt
hs2 / 2008-08-29 17:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ten jeden kontrakt to tak średnio-terminowo liczę od wczoraj :)
hs2 / 2008-08-29 17:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wieczorem zerknę i powiem co ja tam widzę po świeczkach. Wczoraj na tych danych ładnie zarobiłem, akurat wystarcza na parę materiałów do nauki gry i dostęp do paru innych rzeczy więc siedzę po za rynkiem mając 1 kontrakt pod eliota o którym pisaliśmy wczoraj na gg, zamknę jak mechaniczny da sygnał lub jak trailing stop będzie naruszony.
hs2 / 2008-08-29 17:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
od strony świeczkowej na s&p wisielec potwierdzony, przełamane opory ostatniej białej świecy, następne wsparcie ze świecy długiej łączonej to okolice 1284 które wspiera jeszcze klasyczna AT, podejrzewam że dziś zrobią drugie podejście w rejony 1300 pkt

Najnowsze wpisy