Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2008-08-25 16:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moim zdaniem nie opłacalnym było by gdybyś go nie założył w tym celu :)
hs2 / 2008-08-25 16:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a ja mam takie pytanie bo widzę że AF opisuje prawą oś cen, co z osią poziomą?
hs2 / 2008-08-25 16:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiem i i przytakłem bo rację masz :)

Parę stron temu morfe prosił cię o kontakt na gg, nie wiem czy zauważyłeś bo ostatnio trochę ruch w kąciku :)
hs2 / 2008-08-25 16:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na płynnych papierach jo ale zerknij na te które mają średnie obroty, na nich do końca to się nie sprawdza :)
hs2 / 2008-08-25 16:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
krepek - z tego co wiem to dopiero zaczynasz książkę, ja ją przerobiłem, polecał bym ci spokojnie przerobić całość, z rozdziału na rozdział będziesz wiedział lepiej co oznaczają konkretne formacje i jaka jest ich wymowa łączna bo nie każdy młot/wisielec to sygnał odwrócenia trendu, ja stosuję teraz świeczki wolumenowe (candelvolume - lepiej obrazują uczucia graczy bo cena jest w funkcji wolumenu a nie czasu) oraz pewnym wskaźnikiem jeżeli podchodzą ceny ponownie pod poziom wsparcia/oporu jaki wyznacza świeczka ale dalej to już musisz sam przeanalizować co dzieje :)
hs2 / 2008-08-25 15:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie opieraj transakcji w oparciu o pojedynczą formację tylko o pełen obraz rynku..
Co do wsparcia to nie do końca, dużo zależy od papieru na jakim grasz.
hs2 / 2008-08-25 08:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tzn. sugerujesz najpierw analizę całego sektora a następnie konkretnych jego elementów?

w sumie można by tego typu analizę zrobić - wig banki na tle całego wigu, a następnie konkretne waloru wig banki. Rozmyślając dalej jeżeli akcje tego sektora nazwijmy to silniejsze spadają a ich spadkom nie towarzyszy spadek akcji nawzijmy je słabszych na tle indeksu to w zasadzie akcje te powinny w kolejnych sesjach nadgonić spadki innych - podobnie jak obserwuję to na naszym indeksie - jeżeli spadki w nas są szybsze niż na świecie to spadają one w późniejszym okresie wolniej niż za granicami, analogicznie wzrosty. Zatem trzeba dobrać wskaźniki i zagłębić się w tą metodę analizy :)))
hs2 / 2008-08-24 12:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jeżeli inwestor nawie formacje układem mając na myśli to samo nie zmienia to jej wymowy chyba że przed RGR dopisze O :))) Swoją drogą dzięki za zwrócenie uwagi na tą drobną literówkę.
hs2 / 2008-08-24 09:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiadomość nadana, czekam na info :)

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-08-24 09:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem czy ktoś korzysta z metody candelwolume, poniżej rysunek.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6b0f16850bf73a1.html
szerokość świeczki zależy od wolumenu - im większy, tym większy wolumen, jego interpretacje po części opisano w książce znaczenie wolumenu którą od jakiegoś czasu czytam jednakże w tej książce opisano metodę equiwolume ale interpretacja jest ta sama bo odnosi się do opisu uczuć graczy oraz łatwości ruchy.

Jak widać na wykresie bzwbk zwyżka (biała świeca) wymaga dużego wolumenu więc bykom jest się poruszać ciężej. Czarne świeczki w porównaniu do białych są cieńsze co oznacza że cenom dużo łatwiej poruszać się w dół.
Gruba biała świeca największa na ekranie od dawna nie pojawiła się na tym wykresie co oznacza wybuch euforii graczy, z reguły takie świece zapowiadają gaśnięcie trendu., na wykresie mamy dodatkowo świece wysokiej fali oznaczającą niezdecydowanie, spadającą gwiazdę która w raz z następną świecą tworzy objęcie bessy, ruch powrotny do górnej linii oporu, wszystkie te elementy moim zdaniem zapowiadają spadki w przypadku przełamania poziomu 160 zł 59 gr, jeżeli rynek przełamie poziom 173 zł 50 gr to będzie oznaką że rynek stał się silny i ma otwartą drogę do dalszej zwyżki. Candelwolume sprawdza się tak jak widzę lepiej na średnich spółkach w układzie dziennym a na wielkich trzeba dobrze dobrać interwała - najlepiej od 4 godzin w dół, zbyt mały może być mylącym.
hs2 / 2008-08-24 09:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
określenie pasuje mu jak ulał :)

Co do kenobiego to moim zdaniem pojęcie o AT to on ma ale się nie przyzna (słowo Homa go zdradziło bo o innych każdy słyszał :)) No ale ktoś głębokością wody musi straszyć aby przesadnie nie być pewnym siebie.
hs2 / 2008-08-23 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
widzę że tańczący z kreskami przerabiał świece japońskie :) widać kłamstwa z reguły są najlepiej podkreślane :)
hs2 / 2008-08-23 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to ostatnia fala trójki z korekty? coś chyba nisko spadnie :)
hs2 / 2008-08-23 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
japońskich technik znam około 8
teoria eliota - badanie fal
techniki oparte na wolumenie
szeregi fibociego
matematyczna ekstrapolacja funkcji
....
to tylko niektóre, jak byś dzielił techniki na działy było by ich około 20 -30 każdy dział to 1-3 książki i z 2-3 miesiące praktyk także technik jest sporo. Każdy znajdzie coś dla siebie, każdy dział można łączyć z innym - np ja łączę świeczki z wskaźnikami lub fibciem. Samych wskażników masz niezliczone ilości więc temat rzeka poruszyłeś. Podejżewam że morfe ma kilka ulubionych które od dawna praktykuje a jak wiadomo trening czyni mistrza.
hs2 / 2008-08-23 14:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tłusta 3 w dół jak dobrze rozumie?

Najnowsze wpisy