Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2008-09-16 09:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kiedyś podałem poziom 2358 pkt, myślę że możemy się z niego teraz pośmiać,
dlaczego ten poziom napisze wieczorem, widzę że rynek go olał :P No nic, trzeba zatem przysiąść i zobaczyć na co on reaguje teraz.
hs2 / 2008-09-15 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a tańczący przed kreskami obcas złamie ze złości :)
hs2 / 2008-09-15 18:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
obecnie + ok 140 pkt ... komentarz chyba zbędny :)
hs2 / 2008-09-15 16:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
straty się nie pielęgnuje tylko tnie.
hs2 / 2008-09-15 10:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tylko co by się nie rozpędzili za bardzo :) dziś 15 więc październik już tuż tuż :)
hs2 / 2008-09-15 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wpisz bull spread w wyszukiwarce :) to stara taktyka :))
hs2 / 2008-09-14 23:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
panowie - mój znajomy ładnie taką s*** załatwił.
ma on naprawdę dużo pieniędzy i nie jest głupi,
zaczęło się od tego że jego żona nie wiedziała że w firmie ma kamery i miała nadzorować firmę pod jego nieobecność przez tydzień, została raz po godzinach z "kolegą" i wyszło całkiem ciekawe nagranie.

Ponieważ mój znajomy nie jest idiotą nie rzucił się i krzykiem że chce rozwodu itp.rozegrał to pięknie w kilka dni.

Są pewne metody znane mniejszości umożliwiające zabezpieczenie się na wypadek rozwodu gdy nie ma intercyz, na te metody nakieruje was każdy dobry adwokat także pieniędzy nikt odebrać nie może jeżeli się dobrze główkuje.

Bynajmniej gdy już zabezpieczył pieniądze,(nieruchomości i firmę na szczęście zabezpieczył przed ślubem inną metodą) pozostała kwestia 3 samochodów i domu też sporo wartego.
Tutaj powiem otwarcie że kredyt jest także własnością wspólnoty małżeńskiej, zaciągnięcie 800 tyś zł przed rozwodem to po rozwodzie to po 400 tyś do spłaty na osobę. Oczywiście z tym nagraniem nie miał problemu aby rozwód uzyskać. Szkoda mi go bo to był dobry człowiek do tego czasu, teraz strasznie się zmienił ale odcięcie się od tej ... nic go nie kosztowało to jedyny plus, ona raczej tego nie spłaci do końca życia i dobrze :)
hs2 / 2008-09-14 22:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale adepcik pyta nie o bazę arbitrażową między wygasającym a bazowym tylko o bazę pomiędzy kolejnymi seriami:)

Adept - wiem co kombinujesz bo sam to planuję zrobić :)
hs2 / 2008-09-14 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale zielony max kosztuje trochę jak nie zrobisz obrotu :)
hs2 / 2008-09-14 18:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sesje rekordowe to japośki odpowiednik wyznaczania pziomów wyprzedania-wykupienia, jeżeli po kilku jest korekta, liczysz od nowa, pamiętaj :)
hs2 / 2008-09-14 17:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak sobie przeglądam nasze 300 spółek po kolei, w zasadzie to spora część spadła całkiem mocno na indeksie małych, spektakularnie wygląda polana - spadek z 150 zł do 15,20 zł, 90% przecena.
hs2 / 2008-09-14 13:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja korzystam ze statica + mets - polecam ci bo warto - emulator esignal (serwer danych giełdowych u nich) uruchamiasz włączasz metsa pro i grasz. Korzystam puki co z pakietu akcje ( coś koło 18 zł/miech) dosyć aktywnie od 2 miesięcy i jak do tej pory nie złapałem ich na awarii. Jak to wygląda na naszych i zagranicznych kontraktach nie wiem no tu gram na opóźnionych + arkusz zleceń bez opóźnień :) Wiem że w bosiu jak przekroczysz chyba 100 k obrotu masz dostęp za darmo ale do tego jak dla mnie daleka droga :)
hs2 / 2008-09-14 09:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a i najważniejsze - nie będą to analizy pod gre DT tyko średnio terminowe - na 3 do 15 dni.

Re: Komentarze do portfela "hs2"

hs2 / 2008-09-14 09:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Od jakiegoś czasu zajmują się analizą, trochę pisałem o tym w portfelu gabri&morfe a że ten portfel jest typowo kontraktowym nie chcę go zaśmiecać analizami rynku akcji do których na najbliższe 1 - 1,5 roku wracam :) (z kontraktów nie rezygnuję, będę się nimi zajmował tak jak do tej pory :P)

spółki analizowane:
===
Sektor bankowy:
BZWBK
PKO BP
Milenium
===
Sektor medialny:
TVN
===
Sektor teleinformatyczny:
TPSA

=======
Metody analiz:

Analiza regresji:
Świeczki i inne japońskie metody
Klasyczna AT
Analiza haosu Williamsa
Techniki bazujące na wolumenie
Korelacja (tylko sektor bankowy)

Analizowane będzie tylko i aż 5 spółek, wolę mieć kilka papierów zanalizowanych dokładnie niż cały rynek na odwal :) Regularność analiz przeróżna - z racji pracy. Jeżeli ktoś z was gra na tych spółkach zachęcam do wypowiedzi i krytyki po dodaniu analizy :)

Pozdrawiam wszystkich!
hs2 / 2008-09-13 20:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czyli cała bessa jako korekta tylu zig-zag? (ABC) ?

Najnowsze wpisy