Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2008-07-18 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jakie książki breinsteina polecacie?

Re: Teraz najlepiej wyjść z funduszy

hs2 / 2008-07-18 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a kiedy najlepiej wejść w fundusze?
tak jak większość z ludzi to robi widząc w okienku 30% zysku rok temu?

widzę że połowa funduszy ma -50% stopy zwrotu i teraz przyjrzyjcie się co widzieli ludzie którzy na samym dole kilka lat temu widzieli - to samo czyli starty fundów...

Poczytajcie o systemach inwestycyjnych, określasz kiedy wchodzisz, określasz poziom stop czyli po jakiej stracie wycofujesz się, określasz poziom docelowy czyli ile chcesz na tym zarobisz.
Mogę się założyć że widząc 30% rok temu w okienkach każdy z was przełożył to na swoje pieniądze, za rok 30% jak to w banku mówią pewnego zysku, fundusze to inwestycja długoterminowa itp itd. Od mówienia tego mają prowizję za depozyt łączny oddziału.

Jeżeli wchodzicie w fundy dobrze wam radzę przemyśleć dwie kwestie:
Dlaczego wchodzicie i czy to dobry moment?
Jaką stratę akceptujecie na poczet możliwego zysku?
hs2 / 2008-07-18 15:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zysk z pozycji bez prowizji:
4,60
zysk po odliczeniu prowizji:
3,79
pierwsze własnoręcznie zarobione 37 zł 90 gr na giełdzie z 10 pozycji :)
hs2 / 2008-07-18 15:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sprzedane:)
Może wzrastać dalej no ale mój system zakładał sprzedaż po 145 :P
hs2 / 2008-07-18 15:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o i wykrakałem po ładnej czarnej świecy :P choć jeszcze godzina handlu:)
hs2 / 2008-07-18 14:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ładny czarny korpus się rysuje, oby tak dalej bo można będzie ładnie pod to zagrać.
hs2 / 2008-07-18 09:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak na razie pozycja otwarta. pierwszy test wsparcia wypadł pozytywnie. można było taniej kupić no ale to już wg waszej inwencji:) Jeżeli zamknięcie wypadnie na poziomie ok. 140 zł będzie to dla mnie dobry znak, przy zamknięciu poniżej wyżej wymienionego wsparcia zamykam pozycję.
hs2 / 2008-07-18 07:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
straty się ucina,nie przebolewa
hs2 / 2008-07-17 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poczytaj trochę o tym jak ta machina działa i znajdź coś dla siebie bo opcji jest dużo w zależności od ryzyka akcje, kontrakty terminowe, forex itp. Im większe ryzyko tym większy prawdopodobny zysk ale i możliwa strata. Polecam ci zaopatrzyć się w podręczniki. Nie ma pewnej recepty na zysk, ale im więcej będziesz grał np. na akcjach i zdobywał w tej dziedzinie informacje tym więcej będziesz na rynku i zarobisz.
Prosta kalkulacja - w roku wszedłeś 20 razy w akcje, 11 razy ci nie wyszło, stop uciął stratę na poziomie 2% czyli łączna strata przez rok to 22%..
8 razy chwyciłeś byka za rogi i zarobiłeś średnio 6% czyli 48% w skali roku.
48% - 22% = 24% zysku dla ciebie.
dam ci trzy rady:
- Nie wież gdy ktoś ci mówi że ma "Pewną" metodę zarobku, wszelki peseudo doradcom dającym 50% pewnego zysku - gdybym ja miał pewny system nie szukał bym klientów na forach no i na pewno nie był bym doradcą, tylko wziął kredyt i żył z zysków:)
- Dyscyplina, konsekwencja i brak emocji przy grze
- Gra na wirtualnym portfelu to nie to samo, ale jest dobra na początek. Wirtualny pieniądz = brak emocji przy grze, wejdą one dopiero na prawdziwym kapitale

To na tyle:) Od ciebie zależy czy będziesz dobrym graczem czy też nie, ucz się na porażkach (najlepiej i najtaniej na innych:) ) a nie uciekaj od nich.
hs2 / 2008-07-17 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rynek pokarze, nie zapominaj o parkietach azji.
hs2 / 2008-07-17 20:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
coś ostatnio bije rekordy a nie tanie ta miedź:)
hs2 / 2008-07-17 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie kurs otwarcia tylko kurs odniesienia na tą sesję, otwarcie było na nieco innym poziomie:)

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-07-17 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moja propozycja na jutro - może udana :)

Większość wskaźników z jakich korzystam do analizy tego waloru zapikowała w sufit to pierwszy powód dla małej korekty na bawbk.
Drugi to świeca utworzona przez dzisiejsza sesję - długi biały korpus.

Białemu długiemu korpusowi zwykle towarzyszy na następnej sesji korekta która testuje wsparcia jakie on wyznacza.
Dla przypomnienia biały korpus tworzy dwa wsparcia - jedno w połowie i jedno na poziomie ceny otwarcia sesji. Podejżewam że jutro dojdzie do testu pierwszego wsparcia na poziomie 138.70
W związku z tym moja propozycja to zlecenie na poziomie 140.40 zł
Stop w wersji dt przyjmuję na poziomie 135 zł profilaktycznie, jak do tej pory nie było sytuacji na BZWBK aby do ceny w przypadku zmiany trendu na wzrostowy dotarły poniżej 30 % zwyżki białej świecy w ciągu dnia.
Drugi poziom stopu przyjmuję gdy cena zamknięcia wypadnie poniżej połowy białej świecy - neguje to wsparcie i zapowiada test drugiego wsparcia.

Pierwszy poziom docelowy przyjmuję na wysokości 145 zł

możliwy zysk: 4.60 zł
akceptowana strata:1,80 zł (dla stopu na zasadzie zamknięcia poniżej poziomu połowy świecy)

wykres pod adresem:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a1591f4cb47acd1e.html

Dodam tylko że dzisiejsza biała świeca odbiła się od oporu na poziomie jednego z kanałów spadkowych i jednocześnie zamknęła się w drugim kanale spadkowym.

Drugie wsparcia wyznaczone przez długi biały korpus(cena otwarcia) Jest dodatkowo "wzmocnione" poziomem 161,8% z fibo.

Od góry ogranicza nas jedna ze wstęg oraz linia trendu spadkowego na tym walorze.

Myślę że technika sprzyja tej pozycji no ale rynek pokaże co będzie. Będę wdzięczny za słowa krytyki :)
hs2 / 2008-07-17 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kilka dni temu mówiłem o tym że można zastosować wsparcie techniczne z dołka jako poziom stop i nie myliłem się, w mym systemie zawiodłem ja - Dzisiaj jednak zamknąłem bzwbk po cenie w której ją kupiłem niestety bo nie byłem przekonany co do wzrostów i niestety poziom docelowy jaki sobie wyznaczyłem 140 zł był osiągnięty a nawet więcej. Cieszę się że jeden aspekt dobrze określiłem tylko zawiodłem sie na sobie.

ostatnio przerabiam technikę świec japońskich, wieczorem wrzucę moją taktykę na najbliższe dni dla tego waloru, jak się spełni będzie dobrze, jak nie to poszukam jej słabego punktu:)
hs2 / 2008-07-17 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kilka dni temu mówiłem o tym że można zastosować wsparcie techniczne z dołka i nie myliłem się, w mym systemie zawiodłem ja - Dzisiaj jednak zamknąłem bzwbk po cenie w której ją kupiłem niestety bo nie byłem przekonany co do wzrostów i niestety poziom docelowy jaki sobie wyznaczyłem 140 zł był osiągnięty a nawet więcej. Cieszę się że jeden aspekt dobrze określiłem tylko zawiodłem sie na sobie.

ostatnio przerabiam technikę świec japońskich, wieczorem wrzucę moją taktykę na najbliższe dni dla tego waloru, jak się spełni będzie dobrze, jak nie to poszukam jej słabego punktu:)

Najnowsze wpisy