Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-07-16 22:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
morfi mam takie pytanie - dzisiejsza niespodziewana (jak dla mnie) zwyżka w usa ma podstawy techniczne? jeżeli wiesz jakie był bym wdzięczny za wypowiedź.
hs2 / 2008-07-16 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ostre wzrosty w stanach, przyznam że nie spodziewałem się tej korekty.
hs2 / 2008-07-16 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kto wie, kapitał jest w twardych rękach, fundusze siłą rozpędu i reklamy będą wyprzedawały akcje - na otwarciu pewnie zielono, ale później to wielka niewiadoma.
hs2 / 2008-07-16 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
źle oceniłem rynek no ale stop na szczęście zrobił to do czego jest. Cieszę się bo więcej nie straciłem, kghm kupiłem na zamknięciu drugi raz bo system dał mi sygnał zakupu. Czy słusznie zobaczymy jutro.
hs2 / 2008-07-16 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hehe dobrze ich nazwałeś :D
hs2 / 2008-07-16 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie chwal sesji przed zamknięciem.
hs2 / 2008-07-16 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Są jak widzę wyjątki jednak jeżeli przejrzysz inne fora zobaczysz jak tłumaczono przeceny

Bardzo ładnie nazwali te spadki na początku analitycy "korekta" tylko szkoda że nie dodali którego trendu :)
hs2 / 2008-07-16 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
poczytaj forum z okresu kiedy część osób wiedziała że hossa ma się ku końcowi myślę że zaciekawi cię że słowo bessa tak rzadko pada, podobnie jak słowo hossa obecnie.
hs2 / 2008-07-16 17:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hańba mi i pogrom.
Wejście na rynek które proponowałem obliczyłem na podstawie 3 ostatnich zachowań rynku po zmianie kursu odniesienia kiedy to średnio ceny osiągały zawsze ceny wyższe o 2,5% od ceny otwarcia

zapomniałem podać stopu rano który na szczęście w swoim zleceniu dałem przez co uniknąłem dużej straty

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-07-16 09:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
propozycja dt - kghm po cenie otwarcia, realizacja zysku 92,50 zł.

Re: 2500

hs2 / 2008-07-15 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przypominają mi sie wypowiedzi z grudnia w stylu 4500 :) 5000:)
wszyscy tak samo pisali tylko z przeciwnymi emocjami.

Do ilu ma spaść do tylu spadnie. System daje sygnał wchodzisz, sygnał jest błędny - stop zamyka pozycje z mniejszą stratą, kolejny sygnał twojego systemu gry kolejne wejście, nieudane - stop ucina stratę. Trzecie wejście i bach trafiłeś w dołek i zarabiasz.

Jak nie spadnie to później nie wzrośnie:)
hs2 / 2008-07-15 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a i prosił bym nie kierować się moją opinią przy transakcjach bo ja początkujący - eksperymentujący gracz :)
hs2 / 2008-07-15 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do odwracania pozycji na bzwbk - zróbmy eksperyment - jako zamknięcie zastosujmy wsparcie techniczne wynikające z ostatniego dołka na 128,90 zł zobaczmy czy nie będzie to lepszy stop ale tylko w tym konkretnym wypadku. Zakładam zakup po 136 zł i nie zamknięcie w dniu dzisiejszym tylko w przypadku przełamania tego wsparcia.

Wybieram to wsparcie bo bzwbk ostatnio oscyluje w około 1 poziomu docelowego fibo i trochę zastanawia mnie zachowanie tej spółki na fixach i kilka minut przed bo te skoki cen to coś nie przypadkowo wyglądają - dziś kupując akcje o 16.08 i sprzedając je na zamknięcie można było zarobić kilka ładnych %.
hs2 / 2008-07-15 16:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cena akcji to jedno a ich wartość to drugie. hossa przewartościowała akcje, teraz bessa powinna doprowadzić ich ceny poniżej wartości. Spadającego noża nie ma co łapać, lepiej lecieć z nim po dobrej stronie rynku bo to bardziej opłacalne.

Też jestem ciekaw co morfe i gabri sądzą bo ich prognozy są nader trafne także czekamy na wypowiedź szefowie :)
hs2 / 2008-07-14 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pod koniec hossy fundusze statystycznie przedłużają czas jej trwania przepompowując ceny. Zerknijcie na diagram jak zrobiły to one skutecznie w ubiegłym roku.

Analogię do bessy chyba można sobie przełożyć bez większego problemu, czas na niedowartościowanie akcji zgodnie z prawem bessy więc nie ma co tu chyba filozofować do ilu spadnie. AT da przybliżoną odpowiedź, ale jeżeli 100 osób którzy nie mają pojęcia umorzy jednostki to łatwo domyśleć co się stanie.

Najnowsze wpisy