Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2008-07-22 23:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tzn w innych egzemplarzach, tej książki, ma gruba księga analiz technicznej bardziej znanego autora mówi co innego:)

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-07-22 23:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na pocieszenie kącikowcy:
cytat z książki" GPW- analiza techniczna w praktyce" autorstwa Marcina Krzywda
strona 121.
"Bessa - Faza3 - rozpacz
W końcowym etapie hossy inwestorzy tracą już wszelką nadzieję ... "

no to mamy końcowy etap hossy, w innych książkach to samo napisane zatem powinniśmy być uśmiechnięci zdaniem autora:)
hs2 / 2008-07-22 18:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
raczej drugi etap bessy, jakoś mało komentarzy gdzie ludzie piszą że dużo stracili więc stracili jeszcze za mało:)
hs2 / 2008-07-22 18:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
4 korekty :) jak będzie 5 spadkowa tak to analitycy nazwą co się dzieje:)
hs2 / 2008-07-22 12:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ustawienie zlecenia stop los przekracza możliwości niektórych Formowiczów jak widzę...
hs2 / 2008-07-21 21:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czy jeżeli nie wiesz kiedy wejść w dany fundusz, będziesz wiedział kiedy z niego wyjść?
hs2 / 2008-07-21 17:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no eliotowcy mówią że to 4 korekty więc trochę wzrośnie, potem ostatnia 5 spadkowa - jak do tej pory wszystko zgodnie z teorią leci:)
hs2 / 2008-07-20 16:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzięks:) Myślałem że to jakiś nowy wskaźnik :)
hs2 / 2008-07-20 12:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kiesiel mam takie pytanie - co oznacza IMHO? pierwszy raz z takim wyrazem się spotykam, z góry dzięki za odpowiedź :)
hs2 / 2008-07-20 10:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
od kiedy ja / krze to przekleństwo:)
hs2 / 2008-07-20 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dokładnie, te j****** wielkie całki :)
hs2 / 2008-07-19 22:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wsparcia i opory harmoniczne - wiąże się to z Feurierem -każdą funkcję można zapisać jako składową podstawową + szereg składowych harmonicznych (w el-tech szeregi furiera to coś koło tego, do zastosowania ich wymagana jest okresowość przebiegu przemiennego)

. W pl mało znana metoda, morfi i gabrii w niej obcykani są nieźle :) Na zagranicznych forach trochę tego jest. Słyszałem ostatnio o innej metodzie ekstrapolacji krzywą loga-periodyczną czy jakoś tak to się zwało. Teraz przerabiam b.dokładnie techniki świec japońskich, potem teoria Eliota no i może za roczek dojdę do tego co gabri i morfi nam tu podają:)
hs2 / 2008-07-19 15:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak, mówię o akcjach:) Na niektórych fundach można było w tym roku ładnie zarobić bo nie tylko fundusze akcji istnieją o czym w sumie ku mojemu zaskoczeniu mało osób wie.

Co do stop zwrotu to ja patrzę na nieco innej zasadzie - nakieruję cię na pewien fakt na który mało kto patrzy - ile twoim zdaniem może spadać? przeanalizuj dwie rzeczy - średnią wielkość spadków (w %) i czas ich trwania w historii giełdy. Jeżeli na jednym z średnich poziomów zobaczysz konsolidację wejdź z ustalonym stopem. Jeżeli spadnie poniżej stopu wyjdź z rynku i wejdź w kolejny średni poziom. Za którymś razem złapiesz trend za ogon tylko nie daj mu się porwać i wycofaj się w odpowiednim momencie:)
Przeanalizuj także średni czas trwania bessy bo to odpowie na kilka ważnych pytań.
Osobiście w fundach nie siedzę, gra na swój rachunek jest tak samo ryzykowna ale daje większą satysfakcję:)
hs2 / 2008-07-19 10:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a dzieki :) Już posiadam, jak przerobię dokładnie świece to na pewno się za nią zabiorę.
hs2 / 2008-07-18 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tzn Bernsteina.

Najnowsze wpisy