Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2008-08-04 17:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie łam się, nie pierwsza nie ostatnia pomyłka grunt to być nad kreską i wiedzieć kiedy się wycofać.
hs2 / 2008-08-04 17:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a już myślałem że jestem jedynym z tego miasta kto gra na giełdzie :) teraz jest nas 2, czyli mała grupa Elblążan :>
hs2 / 2008-08-04 14:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tylko dobrze było by go najpierw uprzedzić co by się nie zdziwił że ktoś obcy pije piwo na jego terenie :)
hs2 / 2008-08-04 14:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak jest niech się przyzna :)
hs2 / 2008-08-04 13:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A z Elbląga to pewno nikogo ni ma :)?
hs2 / 2008-08-03 23:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie no spoko przecież wiem :)
Przerabiając teorię Dowa napotkałem tezę że średnie rynkowe muszą się potwierdzać, analizując wig20 w zestawieniu z mwig40 można zauważyć wiele ciekawych rzeczy :)
hs2 / 2008-08-03 14:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
"Wyobraź sobie,że tą kasę lokujesz we własną firmę.
Najczęściej mijają lata,zanim przestaniesz dopłacać do interesu,a zaczniesz zbierać
zyski! "

ciekawe, zatem po co zakładać firmę? Żeby do niej dopłacać? Tak się składa że firmę prowadzę, jeżeli miał bym do niej dopłacać to zamknął bym ja i przebranżowił sie.

Patrząc tak na fundusze - może warto przebranżowić się? na świecie są też inne fundusze nie tylko akcji, to nie pierwsza i nie ostatnia recesja przeanalizujcie poprzednie i przenieście kapitał gdzie trzeba, wskazywać palcem nie będę ....
Akcje równie dobrze możesz samemu kupić zamiast zlecać to fundowi, szansa na zysk jest taka sama jak nie większa.
Pamiętajcie po co tu jesteście - żeby zarabiać a nie żeby tracić połowę kapitału ...
hs2 / 2008-08-03 13:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a no fakt:) sory za orta ale późna godzina była :P

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-08-03 00:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem czy koncikowicze korzystają z analizy regresji ale wysoki slop i wysoka wartość rozkładu r-squared wróżą nam spadki w najbliższym czasie. Błąd standardowy zmalał także co moim zdaniem potwierdza tezę że teraz czas sprawdzić czy dno mamy lub też dalej tego dna szukać :)
hs2 / 2008-08-02 10:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak sobie przetestowałem na wigu20, na ostatniej bessie 2000 - 2002. Wychodzi mi że zasięg docelowy najbliższej fali spadkowej to okolice 2050 pkt +- 5%
Pozycję sobie odnotowałem i zobaczymy za 2-3 miesiące co z tego wyniknie :)
hs2 / 2008-08-02 09:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
też mi się tak wydawało że cosik nie tak z metsem jest bo zawierał transakcję nie tam gdzie system zakładał. Jeżeli to nie tajemnica mofre to co używasz do testów systemów? Amibrokera tudzież inny program?
hs2 / 2008-08-01 22:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
za małą mam wiedzę aby ją przekazywać innym a ten system to dopiero 3 jaki opracowałem, działa tylko na trendzie spadkowym, w hossie jest do niczego, w pierwszych 10 spółkach wejście na rynek nastąpiło na spadkach.

Testy na hossie nie dawały żadnych dobrych wyników ponad 20%, jak wygląda hossa nie wiem, wiem że w bessie jest większy strach przed utratą zysków dlatego mamy takie strzały góra dół po danych, w hossie po zaskakujących danych których cena nie zdyskontowała wzrosty jak patrzę na intra były wolniejsze, bardziej spokojne.
hs2 / 2008-08-01 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/03b858330939ee9e.html

no i napisałem system gry, szkoda tylko że sprawdza się na maluchach :(

Re: Komentarze do portfela "barabaszek"

hs2 / 2008-08-01 17:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witam gospodarza - widzę że grasz na spółkach innych niż te w wig20, ja dopiero w nie wchodzę - miał bym do ciebie kilka pytań, można je w tym kąciku zadać?
hs2 / 2008-08-01 16:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie zapominaj o słowie na B :)
zerkając nieco w tył od dołka jesteśmy o 350 pkt około (wig 20), wielkim graczem giełdowym to ja na pewno nie jestem, matematykiem zresztą też ale wszystkie wzrosty od początku bessy to między 300 a 400 pkt w górę i potem w dół, jeżeli w poniedziałek będą spadki to spodziewajmy się testu dołka na 2408. Jeżeli przebije to lokalne wsparcie jakie on stworzył to moim zdaniem jedziemy dalej w dół, na pocieszenie już bliżej do dna jak do szczytu :) w przypadku obrony wsparcia będziemy zapewne jak na początku roku w trendzie bocznym. Co będzie to rynek i szwagry wiedzą :)

Tymczasem życzę wszystkim co tu piszą udanego weekendu w oderwaniu od giełdy bo w taką pogodę nie grillować przy piwie to zbrodnia :)

Najnowsze wpisy