Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2008-07-31 11:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hmm może fałszywe wybicie? tzn jak barabaszek pisze szwagry zaszalały co by nas zmylić.
hs2 / 2008-07-31 11:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
analiza techniczna murphiego i japońskie techniki analizy wykresów nisona.
Nie tyle czytam co klepie deska po desce, od tygodnia przerabiam długie korpusy gdzie jest może 30 stron ale wszystko przy kompie i wykresach, inaczej się tego nie da nauczyć bo co z tego że się przeczyta jak się zapomni i nie wykorzysta. Na grze pod jedną świecę którą męczę prawie tydzień zarobiłem kilka %. Powyższe książki mogę ci z czystym sumieniem polecić.
hs2 / 2008-07-31 11:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pozycje nieaktualne, bzwbk będzie przez większą część dnia z 75% prawdopodobieństwem spadał.
hs2 / 2008-07-31 09:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zastanawia mnie jeszcze da duża luka na wykresie, wg. analizy japońskiej to okno więc można by pod nie zagrać, jednak jeszcze do tego rozdziału w książce nie doszedłem :)

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-07-31 09:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Propozycja dt pod bzwbk:
jeżeli otwarcie między połową a zamknięciem wczorajszej świeczki to zakup po 164 zł 10 gr Pierwszy poziom docelowy zysku 167 zł 68 gr

Stopy na tej samej zasadzie jak poprzednim razem, jeżeli cen cose poniżej połowy świeczki.

Drugi poziom zlecenia: 161 zł 40 gr - założenia jak wyżej, to zlecenie służy do uśrednienia straty w przypadku zmiany trendu, z reguły za pierwszym razem bzwbk nie przełamywał obu wsparć z długich korpusów.

Udanej zabawy:)
hs2 / 2008-07-31 00:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
navi i eprach - a wy co sądzicie :)?
hs2 / 2008-07-30 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tylko nie kierujcie się w grze tym co pisze. Nie jest to rekomendacja itp tylko moja subiektywna ocena faktów na podstawie tego co wiem .
hs2 / 2008-07-30 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moim skromnym zdaniem mamy dynamiczną korektę wzrostową, ale co będzie lepiej wiedzą gospodarze kącika.
z giełdą mam dużo do czynienia w zasadzie od początku bessy, jak wygląda hossa tym bardziej jej początek to bladego pojęcia nie mam. Zazwyczaj każda korekta była komentowana jako impuls nowego trendu czy to na forach czy to przez analityków.

Ostatnio przypłynęło trochę kapitału co widać po obrotach więc są w sumie dwie możliwości:

1. ludzie przerzucili się z innej formy oszczędzania na akcje tudzież duzi gracze weszli do gry . Zakładam że zwykli zjadacze chleba są negatywnie nastawieni do giełdy bo trochę osób straciło na fundach zatem w tej opcji zostają duzi gracze

2. Akcje są niedowartościowane - pamiętam jak mówiono gdy wig banki był dwu krotnie przepompowany w listopadzie zatem skoro spadł o połowę to akcje mają teraz cenę nieco niższą niż wartość rzeczywista (nie wiem czy to poprawne rozumowanie ale dla mnie cena i wartość akcji to dwie osobne sprawy) Problem w tym że gdy oglądałem sobie inne bessy na naszym parkiecie(aż 2 :)) i na świecie to nie znalazłem ani jednej bessy która kończyła sie na wartości spółek = cenie akcji. Tu jest też duży problem to wycena wyceny fundamentalne mają różne wartości. Większość bess jakie analizuję kończyła się na niedowartościowaniu akcji o ok. 20-30% lub więcej ale to też zależy od tego jak wyceniono wartość akcji.

Pierwszy etap hossy wg teorii Hamiltona to akumulacja, akumulują w odpowiednim punkcie doświadczeni bardziej niż ja oraz duzi gracze - jedni i drudzy mają spory kapitał więc raczej nie będą oni akumulować papieru na wzroście tylko w trendzie horyzontalnym 4-5 sesyjnym - no bynajmniej ja bym tak zrobił. Na wzroście można zastosować metodę piramidy do napędzania jego ale to też do czasu aż wskaźniki zaczną byś zbyt długo przy maksimach.
Wolumen jest duży więc dużo papierów zmienia obecnie nabywców, lop rośnie co znaczy że przybywa graczy tylko czy nie są to gracze którzy zabezpieczają swoje papiery przed spadkami?

Najbardziej zaskakuje mnie dynamika wzrostów - zwłaszcza bzwbk z tą wielką luką jakiej tam nie widziałem jeszcze, jak na początek hossy moim zdaniem za duża dynamika wzrostu i zbyt mała konsolidacja gdzie duzi mogli by obkupić sie w akcje do podciągania ich cen.

Reasumując obecnie czekam na koniec wzrostów i spadki a moja wizja jest prosta - jeżeli fala spadkowa pokona ostatni dołek to mamy bessę, jeżeli spadki zatrzymają się na wsparciu z tego poziomu i odbiją to zakładam możliwość początku hossy z dużym sceptycyzmem. :) naturalnie przy naruszeniu wsparcia zakładam też możliwość pułapki bessy.
hs2 / 2008-07-30 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dokładnie podatek dla nawigatora pozycji się należy :)
hs2 / 2008-07-30 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Teraz którkoterminówka rządzi dlatego takie obroty mamy, korakta zaczyna wygasać i dopiero teraz tak naprawdę przy najbliższych spadkach wyjdzie co będzie - jak spadnie poniżej ostatniego dna to jedziemy dalej na wózku bessy pewno z przystatniem na 2200 do stacji 1800, jeżeli skonsoliduje to można pod to zagrać ale bez większych nadzieji na większą poprawę, jeżeli odbije to no cóż, nie pierwszy raz giełda zaskoczy kogo trzeba:)

Osobiście stawiam na konsolidację i dalsze spadki bo jakoś mało osób pisze na forach że dużo straciło, kilka lat temu pod koniec bessy więcej osób lamentowało a analitycy byli bardziej pesymistyczni niż teraz :)

zyski zrealizowałem dzisiaj bo 20% nie często w tym roku wpadało przez 7-8 sesji:)
hs2 / 2008-07-30 16:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no i mamy wielką lukę jakiej wykres bzwbk jeszcze nie widział, pytanie tylko co ten fant oznacza, jak ktoś wie niech się wypowie bo jak dla mnie jest to jeszcze nie jasne.
hs2 / 2008-07-30 16:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
duża dynamika w tej korekcie, uprzednie były nieco inne niż ta. Puki co podzielam twoje zdanie ale co będzie okaże się jutro, jak narazie spełniają się słowa morfeusza napisane trochę czasu temu.

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-07-30 11:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bzwbk ma nienaturalnie wielką lukę od otwarcia, nie spotkałem jeszcze na wykresie tej wielkości luki otwarcia co daje sporą szanse że będziemy ją zapełniać no chyba że to pierwsza taka luka w historii :))
hs2 / 2008-07-30 09:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no niezłe prowizje jak na moje oko ale to już wyższa szkoła gry jak dla mnie:) A wy to nie śpicie czy co bo tak patrzę że wypowiedzi i po północy i z samego rana ?

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-07-29 18:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ostatnio kilka osób z kącika szukało adresów gdzie są wzory wskaźników, poniżej adres dobrej strony po polski.
http://trader.online.pl/MSZ/e-0-tytulowa-a.html
pod tym adresem macie ich sporo:)

Druga sprawa - jeżeli szukacie wzoru wskaźnika to polecam forum zagraniczne metastocka, jest tam sporo ludzi co pomogą.

pozdrawiam kącikowiczów i do gry panowie :)

Najnowsze wpisy