Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2008-09-20 22:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzięki- wiadomość poszła :)
hs2 / 2008-09-20 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiemy oboje że ilość sygnałów nie świadczy o systemie:) Liczy się ilość sygnałów zyskownych do strat :)
hs2 / 2008-09-20 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no jakie masz doświadczenie w terminówce nie wiem więc tytułem wprowadzenia podstawy przełożyłem :)
hs2 / 2008-09-20 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
gg twoje tajne czy dostępne? Zainteresowany dodatkową wiedza jestem ale w zamian za nią nic nie mogę zaoferować bo jedyna wiedza jaką z kilku przyczyn mogę i potrafił bym przekazać to klasyczna AT i jej formację którą na pewno znasz:)

Reasumując jeżeli masz czas i chęci z góry dziękuję za namiary, z możliwości rozmowy na pewno skorzystam a jeżeli będę mógł jakoś odwdzięczyć się za konkretną pomoc na pewno to zrobię.
hs2 / 2008-09-20 18:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a co do systemu gospodarzy to jest on skuteczny, założenia podane są wcześniej - na pierwszej stronie kącika jest objaśnienie czemu pojawiają się czyste sygnały, wiem że na forku podajecie systemy wiem też dlaczego :))) Jeżeli chodzi ci o sam kod to tu są nieco inne zasady jak na foreksie gdzie jest pełno systemów pod mt4 (myślę że znasz tą platformę) podanych i publicznie ludzie współpracują nad ich ulepszaniem.
hs2 / 2008-09-20 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
futki to prawie jak forex tylko zmienność jest mniejsza np. w fw20 masz lewar 1:10, jednostka zmiany to 1 punkt. Generalnie 1 pkt = 1 pips po forexowemu ale w kontrakcie np. na s&p za 0.25 pkt zmiany kontraktu jest 12,5 dol. W futach masz też możliwości gry pod arbitrzaż, wygasanie serii itp. No i terminówka nie jest całodobowa jak forex :)))) od ok. 2 tygodni gram na demo forku, puki co + 80 pipsów, te same techniki co na terminówce sprawdzają się na nim.
hs2 / 2008-09-20 13:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bigu - czytałem na paru forach że xtb organizowało szkolenia w zakresie korelacji między indeksami akcji a kursami walut, jest trochę na ten temat na paru forach forexowych, to szkolenia typowo pod forex ale jak grasz na kontraktach częścią portfela warto zgłębić i ten tajnik analizy bo czasem na jej podstawie można co nie co zarobić ;)

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-09-20 13:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pytanie do bardziej doświadczonych graczy - interesował się ktoś z was rynkiem OTC? (rynek nie regulowany) ?? Będę wdzięczny za wypowiedzi na ten temat :))
hs2 / 2008-09-20 12:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zwiększy się ilość pozycji zatem jeżeli przejdziemy na DT ale i wam roboty przybędzie :)
hs2 / 2008-09-19 14:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tzn fw20
hs2 / 2008-09-19 14:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wzrost o tyle % mogą wywołać tylko emocje.
wig20 świeczki godzinnej - podejście pod 2450 pkt - górne okno + jeden fibon wewnętrzny + jeden fibon zewnętrzny, jeżeli zaczną korektę do poziomu 2383 pkt, wskaźniki graczy o słabych rękach zaczynają to zapowiadać.
hs2 / 2008-09-19 10:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zwracać też uwagę na spread między 2 seriami kontraktów!!! jest ok. 40 pkt.

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-09-19 10:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
luka =emocje po za sesją, to co wywołało te emocje będzie nimi sterować w końcu ktoś w oparciu to podjął decyzję kupna, podejmie i decyzję sprzedarzy, zwracam uwagę na wolumen bo on będzie kluczem dziś moim zdaniem. Tymczasem znikam do roboty :)
hs2 / 2008-09-18 22:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tzn druga para pokrywa możliwe straty :)
hs2 / 2008-09-18 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jest też inna opcja, wymaga ona trochę kapitału, nauczyłem się jej grając na demo gry na walutach (forex) - podam ogólny zarys metody ale wymaga ona dostosowania do każdego papieru indywidualnie.
zajmujemy 4 pozycje z określonym stopem załóżmy 10 pkt, łączna możliwa strata to 40 pkt czyli 400 zł. Dzielimy pozycję na dwie pary. Pierwsza para ma TP(target price czyli zasięg docelowy) z analizy natomiast druga ma TP = 2* stop + prowizje. Dopasowując tą zasadę przy rynku zmiennym do systemu pierwsza para pokrywa możliwą stratę więc w razie stopu wychodzimy na 0, w przypadku akcji parę razy uchroniło mnie to przed stratą wynikającą z dobrze zajętej pozycji ale rynek zadecydował że dziś spadnie sobie po małym wzroście :)

Najnowsze wpisy