Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2008-09-30 10:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
cena zakupu 1150 pkt

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-09-30 10:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
można spróbować z trendem na kontraktach s&p - S PKC stop 1161 pkt, pozycja na kilka dni
hs2 / 2008-09-30 00:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ewentualnie jak w więzieniu -papierosami :)
hs2 / 2008-09-30 00:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oki, dam radę, jakoś nie chce mi się spać to poforexuje trochę :)) kryzysem nie ma co się martwić, jak padną banki to w ich miejsca powstaną nowe, jak padną waluty to będziemy rozliczać się w czym innym np w złocie lub benzynie:D
hs2 / 2008-09-29 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poszukaj za granicą, są serwisy jak nasze gpw.pl gdzie są kursy.

gg masz? powiem ci co i jak z kwartalnymi:) Co do wpływu to sprawdź jak ładnie rynek reaguje DT na wsparcia wyznaczane przez świece tygodniowe/miesięczne/roczne, DT to wysoka półka gry, warto korzystać z różnych perspektyw czasowych w analizach bo to wiele tłumaczy :)
hs2 / 2008-09-29 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pękło z hukiem wsparcie podane wcześniej ale nie dać się ponieść emocją bo sesja jeszcze trwa!!!

Re: Prosze o rade

hs2 / 2008-09-29 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie zdywersyfikowałeś portfela masz statę. Co poradzić - przeczytaj dowolna książkę o giełdzie zanim zaczniesz inwestować, nie martw się, chyba każdy zaczynał od straty, gdyby jej nie miał nie kombinował by jak ten rynek przewidzieć i dalej był by w tych 90% które traci wierząc pracownikowi banku mówiącemu o tym ile to wzrośnie i jaka to okazja, oczywiście okazja dla pracownika banku bo ma od ciebie prowizję :)))
hs2 / 2008-09-29 17:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bo pan w banku nie powiedział że w bessie spółki spadają tylko że gra na giełdzie jest prosta i nie wymaga nauki, dlatego 90% traci... Od 100 zł jest co najmniej 10 rodzajów analiz które wskazują spadki, nie martw się już kończą się męki bessowe :)

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-09-29 17:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mofe kiedyś wrzucił analizę miesięczną, jak s%p 500 przejedzie 1170 pkt to następny przystanek wynosi 1070 pkt około - ururu - znalazłeś to o czym pisałem?(ta świeca na której dziś byś łanie zarobił z 2005)
hs2 / 2008-09-28 12:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
metoda nie taka zła :) Jeżeli jest zyskowna to jak najbardziej wskazana - stop jak trafnie n70 zauważył jest zależny od TP, podobnie wartość kapitału jaki chronisz :)
hs2 / 2008-09-27 23:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
klasyczny stop nad i pod wsparciem początkowo a później rodzaj ruchomego stopu jak dobrze zrozumiałem?
Jaki jest docelowy poziom zajmowanych pozycji? Tzn mniej więcej ile razy większy o SL ?
hs2 / 2008-09-27 23:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiście nie świeca łączona z ostatnich tylko świeca z 2005 r :)
hs2 / 2008-09-27 23:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Aby uznać formacje za młot musi ją coś poprzedzać :)) tu nie ma trendu spadkowego, to odmiana szpulki która testowała udanie poziom 2356 ubiegło tygodniowego młota, dolny cień świadczy o popycie w tych rejonach więc powinno podrosnąć trochę, ubiegło tygodniowy młot ładnej jakości więc można klasycznie pod niego zagrać pamiętając że wyznacza on wsparcia na połowie, jak to wsparcie pęknie w70% przypadków przy tej skali czasowej będzie test dolnego końca cienia młota. - taka wskazówka odemnie, zerknij na wykres w skali kwartalnej - świeca łączona da ci dosyć klarowną odpowiedź co nas czeka :)
hs2 / 2008-09-27 23:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ururu dobrze wytłumaczył, każdy z punktów jest dyskusyjny i o to właśnie chodzi aby nad każdym się zatrzymać
"Zbyt późna realizacja zysków" - system daje sygnał sprzedaj, ty widzisz że rośnie i nie zamykasz pozycji na TP, nie koniecznie przegapiasz czubek, robisz to kilka razy i zazwyczaj za 3-4 razem spotyka cię za to kara w postaci długiej świecy:)

"Zbyt duża ilość stratnych transakcji" - generalnie jest tak że jeżeli system da ci pod rząd 5 błędnych sygnałów to zwątpisz w niego, zaczniesz modyfikować go itp. jeżeli mu nie ufasz co wiele osób robi - mam tu na myśli przypadek bardziej skrajny - tzn 6 stratnych na 1 zyskowną transakcję, oczywiście jeżeli ta 1 zyskowna odrobi straty pozostały 6 jest dobrze ale na dłuższą metę wiele osób z którymi rozmawiałem a które tego typu systemy projektowało nie gra już a na słowo giełda pojawiają się niecenzuralne wyrazy:) Reasumując giełda ich złamała :P

"Zbyt bliskie SL" - wiadomo zależy od systemu ale uwierz mi na słowo że znam osoby które potrafią założyć sl wielkości 2pkt przy TP 60 - 70 Pkt czemu to robią do dziś nie rozgryzłem :))) Prywatnie jestem zwolennikiem technicznych poziomów stopu z racji metody jaką gram, kiedyś na akcjach bzwbk gdy podawano wskazanie anakondy tak z 30 stron temu pisałem o stopie na 127.50 zł jak była ta końcowa konsola przy fibonku, w parę dni kurs skoczył 159 zł bodajże. Postawienie dobrego stopa to podstawa gry, wiem że wiele osób widząc na swoim koncie stratę przestaje racjonalnie patrzeć na wykres, dopiero po zamknięciu pozycji trafia do nich co i jak - wiem bo sam to przerabiałem trochę czasu temu.

"Zbyt pewność siebie" - "jutro rynek na pewno spadnie", "Musi wzrosnąć bo tak mocne wsparcie" Jak urutu trafnie zauwazył mowa o elastyczności - jeżeli zakładam tylko wzrosty to gdzie odwrócę pozycję jak coś pójdzie nie tak? Tak samo SL i TP. Sama ilość teorii która próbuje opisać rynek jest bardzo duża a to już mówi samo za siebie że jest na nim dużo niejasności :)
hs2 / 2008-09-27 23:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Znana tobie :) mi od tygodnia ale brak w niej kompletnie doświadczenia:) HT oczywiście :)))

Najnowsze wpisy