Forum

Komentarze użytkownika "Irena La"

Komentarze użytkownika: Irena La

sprzedaz towaru poza terytorium RP dla nievatowca

Irena La / 2014-10-28 14:04
Witam,

prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, nie jestem zarejestrowana jako podatnik VAT. Towary sprzedaje w swoim sklepie internetowym lub za pośrednictwem takich portali jak ebay, allegro itd. Czy mogę sprzedawać swoje produkty poza terytorium Polski? Jeśli tak, to jaki dowód sprzedaży mam wystawić przy sprzedaży?

Czy zasady sprzedaży towaru poza RP dla nievatowca są jednakowe w poniższych przypadkach:
- sprzedaż do UE;
- sprzedaż do Białorusi, Rosji?

z góry dziękuje za odpowiedź

Re: księgowanie wygranej w konkursie

Irena La / 2014-10-23 09:55
tak, konkurs był nieodpłatny dla uczestnika.

w jakiej kwocie mamy zaksięgować wysłanie wygranej? czy ma być to standardowa cena sprzedaży czy też koszt wytworzenia (szycie +materiał)?

księgowanie wygranej w konkursie

Irena La / 2014-10-22 21:41
Witam,

Jak poprawnie ująć w KPiR wysłanie towaru w ramach nagrody w konkursie.

Szczegóły: konkurs został opublikowany na stronie internetowej, zwycięzca został wybrany w drodze losowania. Nagroda: nasz wyrób w ilości jedna sztuka, standardowa cena produktu 55 zł. Jak ująć ten fakt w Księdze?

z góry dziękuje za odpowiedź

Re: Jak zaksięgować koszty za Pay pal?

Irena La / 2014-10-22 15:03
dziękuje bardzo za odpowiedź.
pobrałam z konta pay pal historię transakcji za dany miesiąc. Transakcję są ujęte w PLN. Czyli nic nie muszę przeliczać tylko odrazu zaksięgować koszt w dacie jego pobrania. tak?

czy mam wystawić jakiś wewnętrzny dokument podczas księgowania tego kosztu?

Jak zaksięgować koszty za Pay pal?

Irena La / 2014-10-22 14:38
Witam serdecznie,

Bardzo proszę o pomoc w zaksięgowaniu kosztów związanych z transakcjami PayPal.

Z tego co wiem pay pal nie wystawia faktur, a więc w jaki sposób zaksięgować opłaty które nalicza za każda transakcje Pay Pal.

z góry dziękuje za pomoc.

Re: rozpoczęcie działalnosci KPiR

Irena La / 2014-10-22 14:37
Dziękuje bardzo za odpowiedź.

rozpoczęcie działalnosci KPiR

Irena La / 2014-10-11 11:40
Witam serdecznie, Proszę o pomoc w zaksięgowaniu do KPiR (system R2 księga firmy reset) następujących zdarzeń:
1. zakup tkaniny do uszycia towaru, który będzie przez nas sprzedawany. Dodam, że tkanina została zakupiona przed rozpoczęciem działalności.
2. wyjście tkaniny od nas do szwalni w celu uszycia końcowego produktu. Czy to zdarzenie powinno gdzieś być ujęty, czy prowadząc tylko KPiR, nie notujemy nigdzie takiego zdarzenia?
3. powrót uszytych towarów do nas ze szwalni. Znowu pytanie, czy to zdarzenie trzeba udokumentować (tak jak punkt 2)?
4. Opłata faktury za uszyte towary (F-ra jest wystawiona na dokładną ilość uszytego towaru).

Czy powinnam na coś jeszcze zwrócić uwagę pod czas księgowań?

Z góry dziękuje za pomoc.

Najnowsze wpisy