Forum

Komentarze użytkownika "jn19"

Komentarze użytkownika: jn19

Odwołanie od decyzji PZU. Brak przyznania świadczenia.

jn19 / 2011-03-13 21:16
Witam. Dnia 10 stycznia br. miałam wypadek w domu. Wieczorem wskutek utraty przytomności uderzyłam twarzą o podłogę i wybiłam sobie dwa zęby (jedynkę i dwójkę) oraz uszkodziłam wargę (silna opuchlizna, krwawienie). Po omdleniu wystąpiła gorączka, wymioty. 11 stycznia zgłosiłam się do lekarza rodzinnego oraz do dentysty. Przebywałam na L4 od 11 do 28 stycznia. Leczenie zostało już zakończone. Na wardze pozostała mi blizna i małe zgrubienie. Całą dokumentację przedłożyłam w PZU (rachunek od dentysty (1000 zł), kopie kartoteki od dentysty oraz lekarza rodzinnego).

PZU odmówiło mi wypłacenia świadczenia. Tłumacząc, że zdarzenie nie zostało wywołane przyczyną zewnętrzną, w sposób nagły oraz, że PZU nie ponosi odpowiedzialności za skutki nieszczęśliwego wypadku, który powstał w wyniku chorób i stanów chorobowych nawet takich, do których ujawnienia doszło w sposób nagły. Posiadam ubezpieczenie typu P Plus.

Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Odwoływać się? Czy świadczenie faktycznie mi się nie należy?

Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy