Forum

Komentarze użytkownika "jowita328"

Komentarze użytkownika: jowita328

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

jowita328 / 2017-08-22 14:22
Produkt zawiera nikotynę, zatem nie może być sprzedawany dzieciom zgodnie z dyrektywą UE. Gumy Nicorette również nie mogą.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

jowita328 / 2016-11-25 09:42
owszem, nie została znaleziona, a jak wiesz zagrożone koncerny tytoniowe szukają uparcie. ostatnio grzebią nawet w olejkach eterycznych. Szkoda, że nie robią zatem badań porównawczych z dopuszczonych do użycia odświeżaczy powietrza! E-fajki mają nikotynę, a ta jako substancja oddziałująca na OUN jest na równi z kofeiną i teiną szkodliwa. Ni mniej, ni więcej. I uzależniająca. I to tyle... niczego innego nie znajdą, bo na razie producenci płynów niczego innego nie dodają. Glikol, nikotyna i olejki eteryczne do WODY!!!

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

jowita328 / 2016-11-25 09:35
Skoro w papierosach jest ponad 200 substancji szkodliwych, a w e-papierosach znaleziono 3 i to w 10 000 krotnie mniejszej ilości zdecydowanie zawyżyłeś te procenty.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

jowita328 / 2016-11-25 09:33
Oczywiście to najlepsze rozwiązanie. W ogóle rzucić nałóg.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

jowita328 / 2016-11-25 09:23
kup sobie płyn "0". Zobaczysz, że w ogóle nie szczypie. Czym mocniejszy płyn, tym intensywniejsze szczypanie.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

jowita328 / 2016-11-25 09:22
Glikol przechodzi przez Twój organizm od urodzenia. Jest zawarty w produktach spożywczych, syropach przeciwkaszlowych, kroplach do oczu, lekach przeciwalergicznych doustnych i innych lekach podawanych w formie zastrzyków, kremach do twarzy, oczu i rąk, pastach i płynach do zębów, odświeżaczach powietrza, czy dezodorantach. To nie glikol podrażnia tylko nikotyna.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

jowita328 / 2016-11-25 09:19
W mojej rodzinie na raka płuc lub krtani zmarły trzy osoby. wszystkie paliły papierosy klasyczne. Ja przerzuciłam się z dwóch paczek dziennie na e-papierosy. Powoli zmniejszam zawartość nikotyny w płynie. To już 6 lat. Na początku nie chciałam rzucić, tylko obronić się przed rakiem. Moja płuca po 6 latach prawie oczyściły się, bo zdjęcie z przed 6 lat było przerażające! Głos mam wyższy, mniej zachrypnięty, zaczęłam śpiewać w jakiejś skali, a nie jak wcześniej. Oprócz lekkiego szczypania w gardło nie odczuwam żadnych dolegliwości. Nie mam uciążliwego kaszlu. Nie śmierdzę, zanika mi nadkwaśność żołądka, która towarzyszyła mi przy paleniu papierosów.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

jowita328 / 2016-11-25 09:13
w przypadku e-papierosa nikotyna wchłania się w dużym stopniu przez śluzówkę, zatem odczuwasz podrażnienie nią na języku, policzkach i gardle. Taki sam efekt masz przy żuciu gumy nicorette. W przypadku zaś klasycznych papierosów wciągasz ponad 200 szkodliwych substancji łącznie z substancjami smolistymi, które się latami odkładają i są tragicznie niebezpieczne i rakotwórcze bezpośrednio do płuc. Płuca zaś nie są wyposażone w receptory bólu. Nie czujesz nic... ale niestety to nie oznacza, że Ci nie szkodzi. Ludzie z rakiem płuc też nie odczuwają bólu, często więc trafiają do onkologa dopiero z przerzutami np. na mózg, który dał bólowe objawy. Jest za późno. Rzuć klasyczne fajki. To jest zabójstwo. Najlepiej w ogóle rzuć, ale zdecydowanie lepiej używaj inhalatora nikotyny, niż jej nośnika w spalanym papierosie.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

jowita328 / 2016-11-25 09:03
niestety nie masz racji. Prawdopodobnie jak większość Polaków uległeś medialnej nagonce, która jest niestety oszustwem. Jej celem było tylko i wyłącznie wzbudzenie ludziach lęku przed e-papierosem, aby społeczeństwo nie buntowała się przed nałożeniem na nie akcyzy. W E-papierosach ze szkodliwych substancji jest tylko nikotyna. Jej szkodliwość jest porównywalna do kofeiny, czy teiny. Jest substancją, która wpływa na Ośrodkowy Układ Nerwowy i w tym sensie obojętna nie jest. Jednak nikotyna nie jest rakotwórcza, szybko się utlenia i nie kumuluje w organizmie. E-papieros ma taki sam poziom szkodliwości jak gumy nicorette. Zaś klasyczne papierosy zawierają rakotwórcze substancje smoliste, oraz ponad 200 innych niż nikotyna substancji uzależniających, które producenci dodają do papierosów w celu utrzymania nałogu u ich Klientów. Różnica pomiędzy nimi jest zatem kolosalna.

Najnowsze wpisy