Forum

Komentarze użytkownika "kalvin"

Komentarze użytkownika: kalvin

Samozatrudnienie vs umowa o prace, a moze umowa o dzielo?

kalvin / 2011-02-19 20:06
Witam,
Dostałem propozycje od mojego obecnego pracodawcy abym przeszedł na firmę jednoosobową, przyznam że rozważam temat ale wychodzi mi, że gdybym miał firmę jednoosobową dostawałbym to samo co na umowę o pracę, więc jakoś nie widzę w tym żadnego zysku, oprócz tego że mógłbym odliczyć sobie koszty paliwa, ale akurat auto którym się poruszam nie jest w papierach moje, czyli też nic sobie nie odliczę. A jest jeszcze kolejny minus ZUS, nie miałbym zniżek przez pierwsze 2 lata bo pracowałbym i tak dla obecnego pracodawcy.

Czy jest możliwość założenia firmy jednoosobowej i zawarcie umowy o dzieło z moim pracodawcom?
Wtedy z jednej strony opłacam sobie ZUS czyli mam ubezpieczenie, a z drugiej strony dostaje dużo więcej na rękę dzięki umowie o dzieło.
kalvin / 2008-01-17 23:17
hym musze nadtym jednak pomyslec, najwazniejsze zeby mi sie zwrucilo, pozniej zobacze co dalej
kalvin / 2008-01-17 02:01
wiem wiem ze o Arce bylo juz wiele, czemu sprzedawac? by niestracic wiecej, a sprowowac
wlozyc kapital raz jeszcze gdzies za 2 miesiace lub jak zaczna sie wzrosty.
Arka byla liderem ale czas najwyzszy przepuscic innych na to miejsce ;]

Dodaje 2 raz ta odp, ta pierwsza wypowiedz zglosze do usuniecia.

Co wy nato? ARKA

kalvin / 2008-01-16 23:35
Witam tak jak dzis przejzalem notowania to przekroczylem kwote ktora chcialem stracic:/
Mam arke Zrownowazona ale i tak leci leb na szyje bo zawiera akcje, i zastanawiam sie by zrezygnowac i do 60 dni wejsc od nowa na rynek nie placac zato oplaty, ma to rozwiazanie sens??
kalvin / 2007-11-26 21:45
hym jak czytam ta odpowiedz to az niewiem co sadzic :|
ostatnio nie wybralem pieniedzy, wyrownalo sie i znow spadek ale ja zostawie jak przejde przez granice ile sobie powiedzialem ze moge max stracic to sie wycofam, narazie tylko czekanie.....
kalvin / 2007-11-26 11:22
Tylko jak zrobiles konersje na obligacje to chyba musiales sprzedac arke zrownowazona i odnowa kupic arke obligacje?
kalvin / 2007-11-26 11:21
Niezalazy mi narazie na tych pieniadzach wiec zostawie az wyjde na czysto, podziele na mniejsze sumy i wrzuce na 2,3 fundusze.:) bo z mojego punktu widzenia takie rozwiazanie jest lepsze.

pozdrawiam.

Arka zrownowzazony - zostawic czy przepisac?

kalvin / 2007-11-26 00:50
Witam
na poczatku czerwca wpakowalem w arke zrownowazona 40tys. i jak teraz nato patrze to byl blad trzeba bylo podziecli na mniejsze sumy i na rozne fundusze, zaraz jak kupilem polecial spadek ledwo sie odbilem moze 2 tygodnie na plusie i caly czas w dol, co byscie poradzili teraz zrobic?? uwazam ze sprzedanie to glupota bo tylko strace a wkoncu musi zaczac rosnac:) zastanawiam sie tez czy nie zmienic na inny fundusz z arki? - orientuje sie ktos czy to jest darmowe/platne?

pozdrawiam.

Najnowsze wpisy