Forum

Komentarze użytkownika "kamyk1337"

Komentarze użytkownika: kamyk1337

Wynajem czesci mieszkania pod dzialalnosc gospodarcza

kamyk1337 / 2013-04-24 12:39
Witam

Obecnie wynajmuje mieszkanie od wlascicielki. Posiadam spisana umowe, wszystko jest OK.
Wlasnie otwieram dzialalnosc gospodarcza (zwykle doradztwo, praca przy komputerze) i chcialbym wynajac polowe mieszkania na potrzeby dzialalnosci, a druga niech pozostanie tak jak byla, dla celow mieszkalnych. Wlascicielka nie ma z tym problemu, prosi tylko abym sporzadzil aneks do umowy. czy moze mi ktos poradzic jak powinien wygladac, abym pozniej polowe kosztow (czynsz, woda, prad itd) mogl sobie wliczac w koszty dzialalnosci?

z gory dziekuje.

Re: Darowizna od brata

kamyk1337 / 2013-04-11 21:58
OK super, dziękuję bardzo!

Darowizna od brata

kamyk1337 / 2013-04-05 09:08
Witam
Około 2 miesiące temu dostałem od brata pieniądze (przelew na konto). Kwota przelewu przewyższa maxymalna kwotę wolna od podatku (czyli 9000 zl z hakiem) lecz jest to darowizna od rodziny i wiedzialem, ze nie jest obciążona podatkiem.
Teraz dowiedziałem się, że mimo to musi ona być zgłoszona do urzędu skarbowego w terminie do 30 dni od przelewu. I tutaj pojawia się pytanie, owe 30 dni dawno minęło, co mam zrobić teraz, aby w przyszłości nie mieć problemu? Zgłaszać po terminie czy liczyć, że nikt się nie przyczepi?

Najnowsze wpisy