Forum

Komentarze użytkownika "karina2222"

Komentarze użytkownika: karina2222

Re: Problem z reklamacją? Zwróć się do rzecznika!

karina2222 / 2013-04-24 19:20
Witam. Mam problem. Złożyłam reklamację leginsów do sklepu CALZEDONIA z powodu przetarcia materiału w kroku. Produkt ten zakupilam 23 lutego 2013r. i po ok. miesiąca użytkowania zauważyłam to uszkodzenie. Reklamację zlożona przeze mnie 7 kwietnia 2013r. zostala rozpatrzona negatywne. Uzasadnienie: "Reklamacja niezasadna.Widoczne przetarcia materiału w kroku są to uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku tarcia z winy użytkowania.Produkt nie posiada wad producenta."
Kompletnie nie zgadzam się z tym uzasadnieniem, gdyż mówiąc o rocznym okresie rękojmi zakłada się , że towar sprzedawany przez sprzedawcę powinien cechować się właściwościami i jakością pozwalającą na prawidłowe użytkowanie go przez okres co najmniej 1 rok. Ponadto jakość powinna odpowiadać cenie. W tym przypadku kwota 115zł za leginsy, które przetarły się po miesiącu użytkowania zaprzecza temu znacząco.
Bardzo proszę o pomoc i porady w kwestii odwołania się od decyzji. Jak logicznie i prawnie uargumentować swoje stanowisko. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Najnowsze wpisy