Forum

Komentarze użytkownika "karwunio1977"

Re: Kameleon II - produkt Wealth Solutions

karwunio1977 / 2007-12-14 18:39
Hm może jednak ktoś zainwestował w Kameleon lub decyduje się na Kameleon II??
karwunio1977 / 2007-12-08 20:20
Masz racje ze zysk nie jest piorunujący, jednak na dzień dzisiejszy uważam że sytuacja na rynkach jest na tyle niestabilna iż lokaty z gwarancją kapitału są dobrym uzupełnieniem portfela. Uważam że nei należy tego traktować jako inwestycję całej gotówki, ale jedynie części. Swoją drogą rozmawiałem z kolega który w tych tematach jest na bieżąco, uważa on że te produkty niebawem będą w Polsce (na zachodzie już są) bardzo popularne, gdyż
nasza giełda prawdopodoebnie będzie się zachowywała mniej stabilnie. Niestety czas kiedy ceny akcji rosły już się skończył. Zresztą sam trochę na giełdzie gram i widzę na bieżąco jak się zachowują kursy akcji. Ja mimo wszystko myślę że część środków warto jest włożyć w coś stabilnego chociażby po to że przy spadkach inwestycji finansowych jest możliwość zmniejszenia swoich strat.
karwunio1977 / 2007-12-07 17:19
Otrzymałem informacje że 80% jest inwestowane w obligacje, natomiast 20% w opcje. Także obligacje to wiadoma rzecz, ale zastanawiam się o co chodzi z opcjami? Czy ktoś jest w stanie coś o tym powiedzieć? Dla: wojtek1966 - wartośc tej lokaty wynosi min. 10000. Czekam na wyjaśnienia w związku z tą lokatą oraz zasadą działąnia opcji.

Kameleon II - produkt Wealth Solutions

karwunio1977 / 2007-12-05 19:33
Mam pytanie , co sądzicie o tym produkcie?? Oraz o samym Wealth Solutions jaki TU na Zycie Europa SA? Myślę o inwestycji w ten produkt, czekam na opinie.
Link:
http://www.wealth.pl/oferta/aktualne_subskrypcje/art13,lokata-kameleon-ii.html?utm_source=businessclick&utm_medium=tekst&utm_campaign=kameleon2
karwunio1977 / 2007-11-27 22:03
Powiedz mi jak długo masz zainwestowane pieniądze w Skandi? Oraz % do wartości portfela jak dużo straciłeś?
karwunio1977 / 2007-11-27 22:00
Witam, byłem na spotkaniu. CO mogę powiedzieć ciekawego...zaczne od koszyka w PLN, w tym koszyku zysk jest o 30% powiększany od faktycznej średniej z 20 czołowych spólek po ich uśrednieniu, tzn na 19 mscy przed zakończeniem czasu inwestycji mamy 19 comiesięcznych uśrednień 20 czołowych spólek światowych, a następnie w efekcie koncowym wszystkie uśrednienia są uśredniane, wówczas do tego wyniku dolicza się 30% np. po uśrednieniu po 4,5 roku mamy 30% zarobku co mnożymy przez 30%mamy wówczas 39% zarobku,następnie 100%wkład x 39 = 139. Inwestycja wydaje sie interesująca. Gdyz mało jest prawdopodobne moim zdaniem żeby spólki mimo wszystko kosztowały mniej niż przy wejściu, ponadto jeśli będzie bessa to wówczas teoretycznie na wszelkich inwestycjach w fundusze akcyjne itp prawdopodobnie będzie można stracić.
Co do euro moim zdaniem mniej atrakcyjny pakiet. Przy tej inwestycji można zarobić 40% ale nie musimy. Chodiz o to że po 4 latach jeśli wartości akci spółek z tego koszyka wzrosną o 10 lub więcej procent wówczas wówczas mamy licozne 10% x 4 co daje 40%, jeśli np mamy zarobku w tym koszyku 5% to wówczas liczymy 5x400% co jest 20%.
W razie jakichkolwiek pytań służę odpowiedzią. Oczywiście czekam na innych opinie.

Pozdrawiam

Re: inwestycja w fundusze zagraniczne

karwunio1977 / 2007-11-24 17:07
co do inwestycji w Aegon, Axe itd itp kolega poradził mi żeby nie wchodzić w te portfele. Sam miałem wejść w AXE lub Aegon ewentualnie Skandia, obecnie zastanawiam się nad tym poważnie. KOlega zaznaczył mi że te instytucje mają duze opłaty za wejście i ponadto kapitał jest blokowany na kilka lat przy jdnoczesnym niegwarantowaniu zarobku. Za wyjście wcześniejsze ponosimy opłaty związane ze wcześniejszą likwidacją portfela, które wynoszą nawet do około 10%. Poradził mi abym założył rachunek w mbanku gdzie można kupować i sprzedawać jednostki funduszów inwestycyjnych bez ponoszenia tak wysokich kosztów. Co o tym sądzicie? Pozdr

Re: nowe lokaty Fortisbanku

karwunio1977 / 2007-11-24 16:58
hm, rozmawiałem z doradcą z fortis banku przez telefon, w związku z tymi produktami ( złotówkowy o ile dobrze pamiętam to w spólki giełdowe oraz w euro - inwestycja w energię odnawialną). Poważnie się zastanawiam nad tymi rozwiązaniami i mimo ze to są inwestycje długoletnie (złotówkowa - 4,5 roku, euro - 4 lata) to wydają się być interesujące. Produkt złotówkowy daje możliwość zarobienia do zysków dodatkowo 30% po zakończeniu tej inwestycji, natomiast w energię odnawialną po 4 latach daje możliwośc zarobienia do 40%, także ten wariant wydaje mi się mniej interesujący. Będę w poniedziałek rozmawiał juz bezpośrednio z doradcą tego banku, myślę że więcej uzyskam informacji. Aha produkt nie obarczony podatkeim belki oraz daje gwarancję odzyskania 100% kapitału po jego zakończeniu. Co o tym produkcie sądzicie? Jako laik pytam się o te produkty ponieważ każdemu można wówczas dużo wmówić. Pozdr

Najnowsze wpisy