Forum

Komentarze użytkownika "kasiat12"

Komentarze użytkownika: kasiat12

kasiat12 / 2007-12-18 09:21
No wlasnie problem w tym, ze na kazde moje pytanie/watpliwosc co do tresci umowy gosciu mial gotowa naprawde przekonywujaca odpowiedz. Generalnie dlugo by opowiadac ale sprawa wyglada w ten sposob, ze do kwoty kredytu dodal pewna kwote a gdy zapytalam dlaczego jest wyzsza niz chcialam to powiedzial, ze w tym miejscu bank wpisuje rowniez swoja prowizje, odsetki itd. Kwota sie zgadzala na pierwszy rzut oka wiec umowe podpisalam. Obydwa egzemplarze umowy zabral, twierdzac, ze taka jest procedura. Niestety ale nigdy wczesniej nie bralam kredytu wiec nie moglam tego zweryfikowac z doswiadczeniami....
Jezeli chodzi o zdlonosc kredytowa i sprawdzanie to akurat tutaj nie mialam sie czego obawiac. Goscia "wybralam" dlatego ze komis w ktorym kupowalam samochod mial na niego namiary i o ile wierzyc wlascicielowi komisu nie mieli pojecia o stostowanych praktykach. Zreszta sama bym pewnie nie zwrocila uwagi, na to ze zostalam oszukana gdyby nie kilka zlotych roznicy miedzy kwota wpisana w umowe a suma kredytu, prowizji i odsetek (takjak twierdzil ten gosciu). Gdy zadzwonilam ze stwierdzeniem, ze chyba est jakis drobny blad w umowie gosciu zaczal krecic... no i gdypodrazylam temat okazalo sie ze wcale nie jest tak jak mowi. Mam nauczke i postanowilam ze posrednik i bank tez poniosa konsekwencje
kasiat12 / 2007-12-18 09:31
Po pierwsze gosciu nie przyznal sie ze jest posrednikiem tylko powiedzial ze jest z Getin Banku. Po drugie z umowami bylo tak jak mowisz. Doatkowo najpierw przed podpisaniem umowy kazal zalatwic rejestracje samochodu z wpisaniem banku oraz cesje polisy AC. Zeby bylo smieszniej dalam zadaek na samochod, ktory zgodnie z wlasciwosciami zadatku przepadlby gdybym nie wplacila brakujacej kwoty w okreslonym terminie. W zasadze wiec gdybym zrezygnowala z podpisania umowy stracilabym o wiele wiecej niz suma na ktora mnie oszukal...
O prowizji oczywiscie mnie nie poinformowal. Na szczescie gdy zdalam sobie sprawe z tego ze cos "smierdzi" zadzwonilam do niego z pracy z telefonu z opcja nagrywania i nagralam rozmowe podczas ktorej "wyznal mi jak na spowiedzi" (jego wlasne slowa), ze te pieniadze przelal sobie na konto...
Z bankiem probowalam walczyc ale sie na razie wykpili - odrzucili moje żądania. W tej chwili sprawa jest u Arbitra Bankowego w koncowym stadium rozpatrywania. Jezeli to nie pomoze zglaszam sprawe na policje. Dodatkowo szukam osob, ktore zostaly oszukane w ten sam sposob, zeby napisac do UOKiK - wniosek zbiorowy.
Jezeli chcesz sie podlaczyc to daj znac. Wiem od dziewczyny z infolinii getin banku ze codziennie maja kilkadziesiat skarg tego typu...
Jest jeszcze sprawa nie przeslania podpisanego egzemplarza umowy w terminie (maja na to 7 dni od podpisania przez nich umowy a mnie przyslali po 2 tygodniach) co w praktyce oznacza, ze powinnam miec darmowy kredyt. Bank odrzucil rowniez ten wniosek/oswiadczenie twierdzac, ze ja podpisujac umowe zlozylam oferte a oni te oferte przyjeli:) w zwiazku z tym, w tym przypadku nie obowiazuje ustawa o kredycie konsumenckim. Ubawilam sie czytajac to:)
W kazdym badz razie niedlugo powinnam wiedziec czy wygram sprawe czy nie. Na pewno dam znac - bedzie to sygnal dla Ciebie co mozesz zrobic w tej sytuacji.
kasiat12 / 2008-09-04 09:55
Zainteresowanych zlozeniem zbirowego wniosku o zaprzestanie praktyk stosowanych przez ten Bank (mialam rowniez okazje przekonac sie jak to dziala) prosze o kontakt na adres: ek.tomaszewska@gmail.com

Najnowsze wpisy