Forum

Komentarze użytkownika "kaszcz"

Komentarze użytkownika: kaszcz

Re: Mam podobny problem - ING Nationale czy AXA?

kaszcz / 2008-12-02 07:37
Tak naprawdę to wybierasz pomiędzy kopniakiem w tyłek a fangą w nos. Praca w ubezpieczeniach to może być dobrze płatne i bezstresowe zającie. Tylko nie w ubezpieczeniach na życie i nie na wyłączność. Nigdy nie miałem do czynienia z AXA ale w ING to potrafią ściągnąć z agenta koszulę nie zdejmując mu marynarki. Możesz się o tym przekonać na witrynie fanów tej firmy http://poszkodowaniing.com/
kaszcz / 2008-07-02 00:02
Witam. Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym poznać więcej szczegółów. Jestem zainteresowany nabyciem OC agenta i zozszerzeniem oferty. Jak nie chcesz na forum to proszę o szczegóły na email

OC agenta

kaszcz / 2008-05-22 20:23
Poszukuję taniego OC agenta dla jednoosobowej multiagencji. Proszę o propozycje

Re: LEGALNOść SKłADKI OC

kaszcz / 2008-03-19 00:43
Jeżeli ubezpieczenie kończyło się 15.01 to termin skutecznego wypowiedzenia kończył się 14. 01 do godz.24.00 (zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych) Jeżeli w dniu 14.01. wypowiedzenie zostało doręczone do oddziału lub agenta Warty,to umowa została skuteecznie wypowiedziana i żądanie zapłaty można wyrzucić do kosza. Co innego jeżeli zostało wysłane pocztą. W tym przypadku datą wypowiedzenia jest data doręczenia a nie data nadania. Klient nie ma obwiązku mieć żadnego potwierdzenia na to, ,że wypowiedział umowę. Zakład ubezpieczeń aby wyegzekwować składkę musi pozwać klienta do sądu i udowodnić , że ta składka mu się należy W przypadku wypowiedzenia wysłanego pocztą może to udowodnić przy pomocy dziennika korespondencji.

Re: odmowa wypłaty odszodowania

kaszcz / 2008-03-19 00:27
Nie znająć OWU ani szczegółów sprawy trudno coś sensownego doradzić. Prawdopodobnie zakład ubezpieczeń zwyczajnie spławił klienta. Na rynku jest sporo atrap ubezpieczeniowych, które zawierają różne idiotyczne wyłączenia odpowiedzialności. (trzeba sprawdzać co się kupuje). Proponuję przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia a najlepiej iść z nimi do fachowca zajmującego się odzyskiwaniem odszkodowań. On powie czy jest szansa na uzyskanie odszkodowania.

Re: Polscy kierowcy wyłudzili z polis miliard złotych

kaszcz / 2008-03-19 00:01
Szkoda, że Gazeta Prawna nie przeprowadziła badania na jaką forsę zakłady ubezpieczeń oszukały klientów przy wypłacie odszkodowań. Obstawiam, że jest to przynajmniej dziesięć razy większa kwota od tej "wyłudzonej przez polskich kierowców". W ciągu siedmiu lat zdarzyło mi się spotkać jednego klienta co do którego powziąłem podejrzenie, że mógł oszukać zakład ubezpieczeń. W tym samym czasie spotkałem kilkudziesięciu klientów, którzy zostali oszukani na odszkodowaniu. W ubiegłym roku pomagałem klientowi likwidować szkodę spowodowaną przez klienta Samopomocy. Żaden zakład naprawczy nie chciał zgodzić się na naprawę bezgotówkową.bo nie chciał mieć nic do czynienia z likwidatorami tej firmy. Wcale im się nie dziwię bo sam widziałem co ci "fachowcy" wymyślali aby obrzydzić życie klientowi. Jak już wszystkie ich "argumenty" legły to na koniec zgubili jedną z faktur dostarczonych przez klienta. aby wypłacić mniej. Z relacji klientów wynika, że wszystkie inne zakłady ubezpieczeń też mają spore osiągnięcia na polu zaniżania odszkodowań.
kaszcz / 2008-03-03 18:55
Witaj
Jak już wdepnąłęś to wyciągnij z tego naukę. Nie wiem jak teraż ale kiedyś w ING mozna było się sporo nauczyć. Wyciągnij jak najwięcej wiedzy i uciekaj jak najdalej. W ING nie masz statusu agenta a więc jak będziesz odchodził a wcześniej czy później to nastąpi nie dostaniesz grosza za portfel klientów, który zostawisz. Moja rada, naucz się możliwie jak naiwięcej i uciekaj jak najdalej. Im dłużej tam zostaniesz tym gorzej dla ciebie. Ubezpieczenia to dobrze płatne i bezstresowe zajęcie. Tylko nie z ING. Jak chcesz więcej wiedzy o tym jak wejść w ubezpieczenia to wyśklij e-mail a prześlę ci poradnik, który właśnie powstaje i wkrótce będzie gotowy.
Pozdrawiam

Re: Mam podobny problem - ING Nationale czy AXA?

kaszcz / 2008-02-27 21:10
Kiedyś współpracowałem z ING.Fantastyczna firma. Potrafi zedrzeć z agenta koszulę nie zdejmując mu marynarki i to tak, że agent nawet tego nie zauważa. Więdcej o firmie dowiesz się na stronie http://poszkodowaniing.com. z AXA na szczęście nie mam doświadczeń. Dla mnie wizytówką firmy jest jej umowa o współpracy proponowana agentowi. Jakiś czas temu przeanalizowałem kilka takich umów "wiodących firm życiowych" i stwierdziłem, że musiał bym być zupełnie niepoczytalny aby coś takiego podpisać. W końcu znalazłem firmę, której umowa traktuje mnie jak partnera ale nie jest to ani ING ani CU ani Amplico ani Allianz. Proponuję poczytać umowę, którą proponują do podpisania a dowiesz z się z niej jak ta firma traktuje agenta.
Pozdrawiam

Re: PZU Wezwanie do zapłaty !!!

kaszcz / 2007-03-22 18:05
Witam.
Faktycznie nowa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych... obowiązuje od stycznia 2004r ale żądanie PZU jest bezpodstawne ponieważ:
Jeżeli poprzedni właściciel pojazdu nie wypowiedział umowy OC to wznowiła się ona z mocy ustawy z dniem 16 stycznia 2004r. Z dniem wznowienia się polisy składka za nią stała się wymagalna od poprzedniego właściciela. Kupując samochód 10 lutego stał się Pan stroną tej umowy z mocy ustawy ale stał się Pan stroną umowy dopiero od momentu zakupu. Po zakupie pojazdu nie powstało już żadne zobowiązanie wobec PZU wynikające z tej umowy ubezpieczenia. PZU uznało (nie wiadomo na jakiej podstawie), że kupując tę "wirtualną polisę" wraz z samochodem kupił Pan także długi poprzedniego właściciela pojazdu co jest absurdem. Nie ma takiej możliwości aby zostać czyimś dłużnikiem wbrew swojej woli i wiedzy. PZU może skutecznie egzekwować zapłatę składki od poprzedniego właściciela o ile potrafi udowodnić, że faktycznie nie wypowiedział on poprzedniej umowy. Jeżeli jednak poprzedni właściciel ma świadków na to, że złożył wypowiedzenie w terminie to PZU nic nie uzyska. Jednak w tym przypadku poprzedni właściciel może zostać obłożony karą (przez UFG) za to, że nie miał ubezpieczonego samochodu. Prawdopodobnie taniej mu wyjdzie zapłacić jednak zaległą składkę PZU. Jak by nie patrzeć to Pan nic nie jest winien PZU.

Najnowsze wpisy