Forum

Komentarze użytkownika "kata29"

Komentarze użytkownika: kata29

zwolnienie z winy pracodawcy

kata29 / 2011-05-04 15:22
witam,
czy w wypadku kiedy zwolnienie z pracy jest winą pracodawcy obowiązuje nas okres wypowiedzenia, czy wtedy możemy odejść z dniem złożenia wypowiedzenia?

program rodzina na swoim - do kiedy?

kata29 / 2011-05-13 15:00
witam,
czy możecie mi powiedzieć jak długo jeszcze będzie trwać program rodzina na swoim? czy już powinnam o niego zabiegać z mężem? czy to już ostatni dzwonek?

zamiana mieszkań a kredyt

kata29 / 2011-05-24 10:26
witam,
kilka lat temu kupiliśmy z mężem mieszkanie o niewielkim metrażu, teraz powiększyła się rodzina i zrobiło się nam ciasno, mieszkanie niestety jest na kredyt, jak taką sytuację można rozwiązać jeśli chcielibyśmy je zamienić na większe?

Książeczka ubezpieczeniowa

kata29 / 2011-06-24 10:45
ja nie posiadam książeczki ubezpieczeniowej, pracodawca w każdym miesiącu wystawia mi RMUA za miesiąc poprzedni, która zawiera wykaz wszystkich składek, w tym zdrowotnej która uprawnia mnie do darmowego korzystania ze służby zdrowia, nie wiem tylko jak to będzie wyglądać gdy wprowadzą zmianę i będzie wtedy RMUA zbiorcza wystawiana raz w roku, nie wiem jak wtedy będziemy korzystać ze służby zdrowia

nieobowiązkowy NIP

kata29 / 2011-07-29 10:35
kiedy w końcu wchodzi w życie rozporządzenie o braku obowiązku do posiadania NIP dla osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej? czy nastąpi to już w tym roku?

Czy lokata jest bezpieczna?

kata29 / 2011-09-16 12:29
ryzyko pieniędzy na lokacie wiąże się z inflacją i ewentualnym bankructwem banku, tak jest to jedna z bezpieczniejszych form oszczędzania pieniędzy, jeśli nawet w grę wchodzi bankructwo, to pieczę nad depozytami klientów sprawuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, więc odzyskanie pieniędzy nie jest wtedy niemożliwe

brak wypłaty wynagrodzenia

kata29 / 2011-11-16 09:35
Chciałam zapytać, co może zrobić pracownik w momencie, gdy pracodawca zwleka z wypłatą wynagrodzenia? chodzi o kilka tygodni opóźnienia? Brak wypłaty wynagrodzenia w terminie oznacza między innymi opóźnienia w spłatach rat, na które nie mogę sobie pozwolić.

Re: brak wypłaty wynagrodzenia

kata29 / 2011-11-16 13:01
a jak takie ponaglenie na piśmie powinno wyglądać? bo nie bardzo wiem jak je napisać

Re: gdzie zlozyc wniosek o stwierdzenie nabycia spadku?

kata29 / 2011-12-21 14:37
a ile czasu mamy na zgłoszenie spadku, żeby nie trzeba było od niego podatku płacić?

Re: Podatek od darowizny od rodziców

kata29 / 2011-12-21 14:54
ale jak się otrzymuje darowiznę od najbliższych to jest się zwolnionym od podatku?

Najnowsze wpisy