Forum

Komentarze użytkownika "kawek"

Komentarze użytkownika: kawek

Re: Podatek od wynajmu garażu

kawek / 2012-04-13 12:31
Czyli zakładając że i w roku 2012 dochód z wynajmu nie przekroczy 3091 zł teoretycznie nie ma sensu tego zgłaszać, a od 2013 przejść po prostu na ryczałt zgłaszając to do 20 stycznia 2013 r.
Teraz pytanie wypełniając PIT 36 w rubryce najem wprowadzam kwotę którą uzyskałem z najmu brutto, co wprowadzam w koszty uzyskania przychodu i zaliczki na podatek ?

Czy PIT 36 wypełnia się tak samo jak PIT 37 ? Chodzi mi czy muszę wypełniać pola typu zaliczki, odsetki (tam gdzie jest podział na miesiące) ?

Re: Podatek od wynajmu garażu

kawek / 2012-04-12 23:08
Wielkie dzięki za tłumaczenie jak krowie na rowie :), już prawie wszystko zrozumiałem, ale co zmieni jeśli zgłoszę teraz pracodawcy że mam przychody z tytułu wynajmu ? i czy jest to konieczne oraz jak to wpływa na ewentualne zrezygnowanie z wynajmu, nie za bardzo rozumiem co to zmienia jeśli w zeszłym roku tego nie zgłosiłem i mogę się normalnie rozliczyć tylko że na druku PIT 36 to czy jeśli w tym roku tego bym nie zgłosił też normalnie będę mógł rozliczyć się za 2012 na PIT 36, czy to jest w jakiś sposób dla mnie korzystne.

Re: Podatek od wynajmu garażu

kawek / 2012-04-11 16:55
To w jaki sposób można rozliczyć się z US na PIT 36 skoro nie poinformowałem żeby pracodawca nie potrącał 1/12 kwoty zmniejszającej podatek.
Mam na PIT 36 wpisać w rubrykę najem wpisać kwotę przychodu, w odpowiednią rubrykę przychód z umowy o pracę i to będzie wystarczające do rozliczenia się za rok 2011 oraz wykazania dochodu z najmu garażu (Najbardziej zależy mi na tym żeby rozliczyć się za 2011 oraz uregulować sprawę za styczeń luty i marzec 2012 roku)?
I jak to zrobić w tym roku skoro nadal wynajmuje garaż, czy to samo będzie w 2013 rozliczenie na PIT 36 ?
Kiedy mam poinformować pracodawcę o tym że mam przychód z wynajmu garażu ? Nie za bardzo się w tym łapie.

Re: Podatek od wynajmu garażu

kawek / 2012-04-11 16:23
Ogólnie wygląda to tak, z firmy w której pracuje dostałem już PIT tak że wydaje mi się że z tą kwotą zmniejszającą podatek 46,33 zł już nic się nie da cofnąć za 2011 r.

Wynajem tego garażu/miejsca postojowego przyniosło dochód od sierpnia 2011 w wysokości 600 zł.

Czyli kwota jest poniżej progu 3091 zł czy kwota zmniejszająca podatek będzie obligatoryjna do wykazania przy tym wynajmie ? Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tymi kwotami zmniejszającymi podatek.

Najnowsze wpisy