Forum

Komentarze użytkownika "kaziu02"

Komentarze użytkownika: kaziu02

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

kaziu02 / 2012-10-26 23:23 / portfel
Witam Ciułaczu i gratuluję:)

Nie udzielam się zbytnio na forach money.pl ale bardzo często śledzę wydarzenia. Mam do Ciebie pytanie odnośnie spółki Euromark, której kurs dołuje od dłuższego czasu. Jak myślisz czy jest ona warta zainteresowania czy raczej kieruje się ku upadłości likwidacyjnej? jest jakaś szansa na wybicie kursu w górę? Pozdrawiam.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

kaziu02 / 2012-10-31 21:36 / portfel
Witam :)

Ciułaczu mam pewien dylemat, kupiłem trochę akcji ZE PAK w ofercie publicznej (nie dużo, straty nie są bolesne). Zastanawiam się czy warto trzymać w nich kapitał i czekać na odbicie. Generalnie z tego co obserwuję to energetyka kiepsko przędzie.Nie wiem co dalej robić. Co o tym myślisz? Pozdrawiam:)

Re: Komentarze do portfela

kaziu02 / 2012-11-01 15:55 / portfel
Witam :)

Mi też się wydaje, że w dłuższym terminie może dać zarobić. C/Z, C/W jest całkiem niezłe. Pożyjemy zobaczymy jak na tym wyjdę:) Generalnie teraz nie mam pojęcia co kupić, myślałem o paliwowych LTS i PKN, ale wydają mi się już trochę za drogie. Może JSW? ale znów te związki mieszają strasznie i rekomendacje lecą:/. A Ciułaczu co myślisz o TP s.a? To dobry moment żeby wejść?

Pozdrawiam:)

Re: Komentarze do portfela

kaziu02 / 2012-11-01 23:49 / portfel
Spekulacyjnie kupiłem trochę DSS i PXM, może kiedyś dadzą zarobić ;)

Pozdrawiam Ciułaczu ;)

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

kaziu02 / 2012-11-13 11:00 / portfel
Witam Ciułaczu :)

Ciułaczu od dłuższego czasu myślę o wejściu w akcje CIECH'u. Jak myślisz jest szansa na zarobek w dłuższej perspektywie?

Pozdrawiam :)

Re: Komentarze do portfela

kaziu02 / 2012-11-13 21:54 / portfel
Właśnie to mnie boli Ciułaczu, rekomendacje idą w górę, ale gdy sobie samemu wszystko na chłodno przekalkulowałem to nie wygląda to tak różowo. Chyba się jeszcze wstrzymam.
Mam trochę gotówki, ale może lepiej poczekać teraz na jakąś korektę? Albo jeśli już to inwestować w spółki z WIG20, może JSW? co o tym myślisz Ciułaczu? Pozdrawiam.

Re: Komentarze do portfela

kaziu02 / 2012-11-14 18:36 / portfel
Też mam trochę gotówki, część chyba wrzucę w jakieś fundusze obligacji, może dadzą radę wyciągnąć w ciągu roku więcej niż lokata.

Jestem początkującym inwestorem, raczej szukam bezpiecznych przystani dla większego kapitału :). Cenię twoje opinie bo jesteś bardzo rzeczowy.
Pozdrawiam.

Re: Komentarze do portfela

kaziu02 / 2012-11-14 23:05 / portfel
O KGHM myślę od dłuższego czasu, niestety przegapiłem dołek w maju, a później nie miałem czasu na giełdę :/. W efekcie obudziłem się gdy cena oscylowała wokół 150 zł...Póki co wydaje mi się zbyt drogo, koniunktura na miedź słabnie, a zyski zje podatek od kopalin. Ciężko powiedzieć co się stanie z kursem gdy okaże się, że dywidenda będzie znacznie niższa. Boję się scenariusza a'la TPS...Pozdrawiam.

Re: Komentarze do portfela

kaziu02 / 2012-11-14 23:08 / portfel
Boję się, że na kurs tej spółki może źle wpłynąć ogólna koniunktura w budowlance. Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

kaziu02 / 2012-11-16 23:46 / portfel
Witam :)

Ciułaczu co myślisz o fali wzrostowej na spółkach energetycznych PGE i Tauron? Czy to już wzrosty czy tylko chwilowe odbicie po spadkach? Myślisz, że warto zainteresować się tym sektorem?

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)

Re: Komentarze do portfela

kaziu02 / 2012-11-17 19:54 / portfel
Witaj Ciułaczu!

Tak szczerze mówiąc bardziej stawiałem na Tauron, ma bardziej korzystne wskaźniki C/WK i C/Z. Ale tak jak mówisz większościowy udział SP w PGE gwarantuje zawsze sowitą dywidendę;). Generalnie myślę, że zbliża się większa zwałka na naszej giełdzie i fundy zaczynają budować portfele defensywne, co podciągnie kursy spółek energetycznych.
Pozdrawiam!

p.s. Przepraszam za nachalność.

Re: Komentarze do portfela

kaziu02 / 2012-11-20 00:04 / portfel
Witam Ciułaczu:)

Nie narzekaj przynajmniej zarabiasz. Ja trochę wtopiłem na SGR, kupiłem mały pakiet pod koniec października spekulacyjnie i niestety coraz gorzej. Poczekam na odbicie i pozbywam się śmiecia.
Póki co jestem pod kreską :/.
Pozdrawiam:)

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

kaziu02 / 2012-11-21 18:30 / portfel
Witam Ciułacza i pozostałych kącikowiczów :)

Zbliża się debiut Aliora i myślę czy gromadzić na ten cen gotówkę, trochę zniechęca podział akcji na zwykłe i uprzywilejowane, cena też niezbyt zachęcająca. Widzę Ciułaczu, że wszedłeś w Getina, sam zastanawiać się nad dokupieniem akcji :) Pozdrawiam.

Re: Komentarze do portfela

kaziu02 / 2012-11-22 13:53 / portfel
Drogo sobie liczą za akcję,wysoki wskaźnik C/Z. Ja także pasuje.
Myślę czy nie dokupić akcji PXM, ładnie się wybiły w górę po konsolidacji :). Może to już czas na budowlankę :)

Pozdrawiam.

Re: WIG20 powyżej 2700 punktów? Są na to duże szanse

kaziu02 / 2012-12-05 09:56 / portfel
Witam,

Mam pytanie z trochę innej beczki, rozliczenie podatków od zysków kapitałowych przypada na 20 grudnia tak? Czyli rozumiem, że wszystkie transakcje po tej dacie będą liczone już jako podatek za rok 2013? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam forumowiczów.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy