Forum

Komentarze użytkownika "kbkb"

Komentarze użytkownika: kbkb

Bezrobocie

kbkb / 2007-10-28 15:31
Witam
Mam kilka pytań dot. bezrobocia ponieważ od pewnego czasu mnie to dotknęło.
1. Czy jest obowiązek prawny rejestracji w Urzędzie Pracy?
2. Czy trzeba być zarejestrowanym aby korzystać ze służby zdrowia (NFZ)?
3. Czy ciągłość pracy traci się po trzech miesiącach od zwolnienia?
Pozdrawiam

Spółdzielnia inwestycyjna

kbkb / 2007-10-16 12:04
Witam wszystkich
Mam pytanie (może troche naiwne ) Chcę legalie założyć (może nie Hyip) spółdzielnię nastawioną na inwestowanie (konto bankowe, legalnie płacić podatki, strona www itp) głównie na GPW. Czy legalnie mogę coś takiego zrobić?
Od 3 lat po kilkuletniej przerwie (po pierwszej wielkiej wpadce - krachu po wejściu Banku Śląskiego) inwestuję z dość dobrym skutkiem.
Zyskanie kapitału z pożyczki bankowej niesie za sobą wielki haracz dla tego banku, a ułożenie dobrego regulaminu i rejestracja firmy nie są tak kosztowne, ale czy normalny śmiertelnik może założyć taką spółdzielnię legalnie w Polsce?
Pozdrawiam
kbkb / 2007-10-10 16:56
Dlaczego baki się chronią a nie dbają o klienta? Przecież i tak sobie odbiją na różnych prowizjach... Dlaczego zawsze zakłada sie że kazdy klient to złodziej? Mam wrażenie, że to są nieuzasadnione zyski banków. Jeśli takich jak ja bank uzbiera kilkaset dziennie to liczcie jakie maja zyski...

Pozdrówka
kbkb / 2007-10-10 15:19
Witam

Byłem na stronie http://www.money.pl/banki/elixir/ i nawet w najgorszym wypadku powinienem się 5 załapac na sesje wysyłkową w banku X i odbioczą w Y, ale nie oto mi chodzi.
Dlaczego bank X (bo zakładam, że tam tkwi problem...) nie zdejmuje mi kwoty w dniu kiedy wykonuje operaję tylko w dniu zlecenia - chyba tak nie powinno być. Czy sa jakieś przepisy regulujące te sprawy?

Pozdrawiam

Kto korzysta z moich pieniędzy?

kbkb / 2007-10-09 15:10
Witam
05.10.2007 ok godz 14 przelałem parę tyś zł z banku X do banku Y (oczywiście obydwa konta internetowe). Do banku Y wpłynęły pieniądze dopiero 08.10.2007, ale z mojego konta bank X zdjął tą kwotę już 5. Kto na tym korzysta? Myslałem, że w dobie internetu i takiego skomputeryzowania to tyle nie trwa?
Pozdrawiam wszystkich

Najnowsze wpisy