Forum

Komentarze użytkownika "kioto2"

Komentarze użytkownika: kioto2

Re: Kryzys w Grecji. Syriza uległa, prosi Unię Europejską o pomoc finansową

kioto2 / 2015-02-19 12:48
Wygrane wybory na fali nierealnych obietnic to jedno, dotrzymanie słowa to drugie. Średnio rozgarnięty Grek powinien to rozumieć ale czasem jest tak, że jeśli bardzo nam na czymś zależy to wyłączamy rozum.
kioto2 / 2015-02-16 11:53
Bardzo chętnie od ręki przystanę na takie rozwiązanie.

Re: Pomoc dla frankowiczów. "W propozycji KNF trzeba wyjaśnić kilka kwestii"

kioto2 / 2015-02-06 16:08
Ostatnia propozycja Pana Jakubiaka i tak jest do niczego. Nic to, Szczurek, frankowicze spotkają się z bankami w sądzie w ramach pozwów zbiorowych za stosowanie w umowach klauzul abuzywnych. A jak ta lawina ruszy to wtedy popatrzymy jaki to będzie miało wpływ na sektor bankowy.

Re: Pomoc KNF dla frankowiczów zrobi im więcej szkody niż pożytku?

kioto2 / 2015-02-06 08:32
No chyba, że rata w CHF będzie spadać :)

Re: Kryzys w Grecji. Bankom grozi niewypłacalność

kioto2 / 2015-02-05 13:39
Naobiecywali gruszek na wierzbie, ciemny lud uwierzył to teraz w Grecji będzie wesoło. Za rok będzie mozna za bezcen domek wypoczynkowy na wyspach sobie kupić. A stwierdzenie greckiego ministra, poraża profesjonalizmem: "- Nie wiem, dlaczego nie mieliby oni zaakceptować złagodzenia warunków, jak robili to zawsze w takich sytuacjach, przynajmniej do końca roku - dodał grecki minister."

Re: Frank tanieje kilka groszy. W Sejmie propozycje dla "frankowiczów"

kioto2 / 2015-02-03 17:50
Panie Jakubiak, frankowicze stoją za Panem murem. Wygląda na to, że jest Pan jedyną osobą w tym kraju, która jest w stanie zaproponować rozwiązanie korzystne dla obu stron. Przewalutowanie po kursie z dnia podpisania umowy i dopłacenie bankowi kwoty jaką kredytobiorca w CHF oszczędził przez te lata w stosunku do kredytobiorcy w PLN jest rozwiązaniem, które godzi interesy obu stron.
Proszę nie ustawać w wysiłkach, bo dzięki takim ludziom jak Pan mamy jeszcze wiarę w naszą przyszłość w Polsce.

Re: Rząd pomoże frankowiczom? Wicepremier zdradza szczegóły planu

kioto2 / 2015-01-28 13:32
Za "pomoc" podziękujemy przy okazji najbliższych wyborów.

Re: Rząd pomoże frankowiczom? Wicepremier zdradza szczegóły planu

kioto2 / 2015-01-28 13:11
Ja chętnie oddam to "co zarobiłem". Szczegóły? Kredyt w 2008 warty 160 tys zł. Przez 6 lat spłacałem kredyt (jakieś 14 tys CHF spłacone, licząc powiedzmy średnio 2.8 zł za franka przez cały okres spłat to spłaciłem już 39 tys zł). Nie liczę oczywiście odsetek. Przez ten okres oszczędziłem na kosztach pomiędzy kredytem w CHF a PLN jakieś 25-28 tys zł. Na dzień dzisiejszy moje zobowiązania względem banku to 290 tys zł.
Jeśli ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć gdzie te korzyści z których przez te lata czerpałem pełnymi garściami, a teraz muszę je oddać to zamieniam się w słuch. BasiuFL może ty zaczniesz?

Re: Kurs franka. Oto portret polskiego frankowicza

kioto2 / 2015-01-27 14:40
Widzę jeden błąd w tej logice rozumowania - zakładasz klopsie, że dodatkowe kwoty, które będą wpływały do banków z powodu wzrostu wartości CHF zostana rozdysponowane wśród pracowników jako podwyżki do pensji. I to jeszcze tylko dla pracowników mieszkających w Polsce. Otóż nie - znakomita większość z tych pieniędzy w ramach transferu kapitału zostanie przesunięta do firm-matek, znajdujących sie poza granicami Polski. Ze wspomnianej wcześniej kwoty 3,3 mld polską gospodarkę zasili może kilka promili czyli tyle co nic.

W tej dziurawej łódce siedzimy wszyscy....

kioto2 / 2015-01-26 14:04
Cieszysz się, że sąsiad, który ma kredyt we franku ma teraz gorzej? Pięknie, tyle, że teraz on i jemu podobni zaniosą co miesiąc do banku średnio 500 zł więcej zamiast tą kwotę wydać w osiedlowym spożywczaku twojego znajomego, restauracji, którą prowadzi twoja ciocia, butiku w którym pracuje Twoja córka, czy warsztacie samochodowym gdzie porządną robotę znalazł Twój brat. To mikroskala - tylko Twój sąsiad. A takich jak on jest 550 tysięcy, no i rok ma 12 miesięcy. Policzmy zatem jaką kwotę rocznie frankowcy zaniosą w zębach do banku zamiast stymulować polską gospodarkę: 500 zł * 550 000 frankowców * 12 miesięcy = 3 300 000 000 zł. Tak, 3,3 miliarda zł rocznie. Uważasz, że to pozostanie bez wpływu dla tych, którzy nie mają kredytu we frankach? Czasem niewiedza bywa błogosławieństwem....

Re: Rosja pogrąża się w kryzysie. Z rublem jeszcze nie było tak źle

kioto2 / 2014-10-30 12:32
No to można się spodziewać mniej rusków pałętających się po kurortach zlokalizowanych wokół basenu morza śródziemnego w sezonie 2015.

Najnowsze wpisy