Forum

Komentarze użytkownika "kirdan_ancalime"

Renta rodzinna - problem

kirdan_ancalime / 2016-03-04 16:12
Witam,

Pobieram rentę rodzinną po zmarłym ojcu. Renta należała się też bratu bo się uczył i nie skończył 25 lat dlatego cała kwota była dzielona na połowę i każdy dostawał swoją część.
Brat zapisał się do szkoły, otrzymał zaświadczenie do ZUS na rok ale rzucił szkołę po połowie roku i zgodnie z obowiązkiem szkoła poinformowała ZUS, musiał oddać pobrane świadczenia, co zrobił.

Poszłam złożyć wniosek o wyrównanie,skoro brat pobierał świadczenie nielegalnie i musiał oddać, to oznacza że ja powinnam była dostawać całe świadczenie a dostawałam połowę. I tutaj ZUS zaczyna coś kombinować, Pani z okienka mówi że wyrównania nie dostanę bo oni nic nie "wypłacają wstecz". Nie rozumiem tego bo jest to sprzeczne z logiką. Skoro brat pobierał niezgodnie z prawem to znaczy że zabierał moją część i powinna mi się ona należeć?

Re: KE: Koszt upadku Schengen nawet 18 mld rocznie. Straty dla polskiej...

kirdan_ancalime / 2016-03-05 08:49
To widać ile masz pojęcia jak to kiedyś wyglądało. Byś sobie postał 2 dni w Świecku to byś inaczej gadał.

Re: Rynek pracy. Pracownicy spodziewają się podwyżek

kirdan_ancalime / 2016-03-05 10:30
E, Ty z zetami w nicku. Tak się składa że to ile ludzie zarabiają jest ważne, ale jeszcze ważniejsze jak gospodarują swoimi środkami. Znam takich co przynoszą do domu po 1500 na głowę a mają się o wiele lepiej niż inni co przynoszą 3000 i rozpieprzają gdzie popadnie. Coś mam wrażenie że się łapiesz do tych drugich.

Re: Unikanie opodatkowania. Rząd zajmie się klauzulą, która ma temu...

kirdan_ancalime / 2016-03-12 10:38
Oby nigdy. Tylko ostateczny debil może się upominać o podatek.

Re: Rozpoczęła się druga rozprawa ws. Amber Gold

kirdan_ancalime / 2016-03-24 15:58
Najpierw naucz się podstaw swojego ojczystego języka a dopiero potem wypisuj bzdury w Internecie.

Re: Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma...

kirdan_ancalime / 2016-03-28 07:38
Wow, nie sądziłem że może się znaleźć ksiądz z naprawdę solidnymi poglądami którymi tak swobodnie się dzieli. Gratuluję księdzu i poglądów i odwagi, widać że nie cały kler jest jeszcze zepsuty.

Re: Stocznie w Polsce. Ustawa okrętowa może dać kilka tysięcy miejsc pracy

kirdan_ancalime / 2016-03-29 07:22
Taa, a jak by Cię wysłali na wieś to byś p********** że takie biedne brudne krowy stoją, obraz nędzy i rozpaczy, świnie w błocie a Twoi kumple smętnie kiwają głowami. A kiedyś był PGR, chwała i gloria i czyste krowy. Jak nie masz pojęcia o stoczniach to lepiej się nie odzywaj.

Najnowsze wpisy