Forum

Komentarze użytkownika "klakier335"

Komentarze użytkownika: klakier335

podatek od kopalin pogrąży KGHM

klakier335 / 2011-12-21 09:15
Projekt ustawy o podatku od kopalin już zdążył wpłynąć na KGHM, ale jeśli podatek wejdzie w życie to może pogorszyć znacznie sytuację polskiej miedzi, ponieważ pochłaniałby on ogromną cześć zysku uniemożliwiając tym samym przeprowadzanie inwestycji! dlaczego polski rząd nie dba o polskie spółki?? tylko czekać aż przestanie ona być polska, tak jak huty, stocznie...

od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin na prawo jazdy

klakier335 / 2011-12-06 08:52
Od lutego 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin na prawo jazdy, ale tym razem nie przez zmiany części praktycznej, tutaj wszystko zostaje po staremu, niekorzystna zmiana dotyczy do tej pory prostych testów z części teoretycznej egzaminu, pytania przestaną być jawne, ich pula zdecydowanie wzrośnie, będzie ich ponad tysiąc, będzie mało czasu na odpowiedź, ma to przedstawiać rzeczywiste sytuacje na drogach i rzeczywisty czas podjęcia decyzji, do pytań nie będzie można wracać w celu poprawienia odpowiedzi... Poza tym od młodych kierowców będą wyłudzane dodatkowe pieniądze, otóż po odebraniu prawa jazdy będzie musiał w przeciągu 4 - 8 miesięcy zgłosić się do ośrodka ruchu drogowego by zapłacić 300 zł za kurs bezpieczeństwa, który będzie składał się z jednej godziny teorii i jednej godziny praktyki... Niezgłoszenie odbierze prawo jazdy...

zaległy urlop kiedy wykorzystać

klakier335 / 2011-12-01 09:15
Jeśli za ten rok mamy zaległy urlop, to do kiedy mamy obowiązek go wykorzystać? bo rozumiem, że pracodawca musi nam go udzielić od marca, ale do kiedy pracownik musi na niego pójść?

Re: drukarnie internetowe, warto?

klakier335 / 2011-11-16 13:10
a na czym dokładnie polegają ich usługi? przesyłam im pocztą co chcę wydrukować i oni mi odsyłają już gotowe?

Agnieszka Radwańska turniej Masters

klakier335 / 2011-10-27 11:44
Dziś Agnieszka Radwańska zagra w turnieju Masters mecz, który zadecyduje o jej dalszym udziale w imprezie najlepszych światowych tenisistów, mecz stoczy z Wierą Zwonariową, jesteśmy dobrej myśli, bo już nie raz wygrała z nią :)

diesel coraz droższy

klakier335 / 2011-10-24 08:43
Ile do tej pory zapłaciliście najwięcej za ropę?! Ja dziś zatankowałem za 5,30 za litr, cena zrównała się z bezołowiówką! diesel jest coraz droższy... Kiedy wreszcie ceny na stacjach znormalnieją, nawet gaz już prawie 3 zł stoi! z torbami wszyscy pójdziemy, a ja bez auta w pracy jak bez ręki, kilometry nabijam, a pieniądze tracę...

Re: własna działalność a ZUS

klakier335 / 2011-08-30 13:39
a no taka działalność, w której klient płaci za wykonaną usługę od razu, czyli za montowanie szafek, jak nie ma mnie w pracy, to nie ma zarobku,

Re: własna działalność a ZUS

klakier335 / 2011-08-30 10:41
strasznie długo to trwa, za opłacanie co miesiąc wspomnianej składki dostajemy w zamian miesięczne wyczekiwanie na wypłatę świadczenia z ZUS, a przez ten czas nie ma człowiek z czego kupić leków, bo nie świadczy usług w tym czasie :/

własna działalność a ZUS

klakier335 / 2011-08-30 08:33
jeżeli prowadzimy własną działalność gospodarczą i zdarzy nam się chorobowe, a w tym czasie nie będzie przychodów, ponieważ jest to jednoosobowa firma, to w jakim czasie ZUS wypłaca nam chorobowe?

kradzież paszportu przed wyjazdem

klakier335 / 2011-08-03 10:34
za trzy tygodnie miałem jechać na urlop za granicę, jednak został mi skradziony paszport, co mam teraz zrobić? czy jest szansa na uzyskanie szybko nowego paszportu, aby wyjazd mógł zostać zrealizowany?

wysokość mandatów wzrośnie?

klakier335 / 2011-07-19 11:03
rząd chce podjąć walkę ze zbyt dużą ilością wypadków na naszych drogach, rozważa przez to opcję podwyższenia mandatów! czy nie sądzicie że przez zwiększenie kar niewiele zmienią? powinni wreszcie zająć się naszymi fatalnymi drogami, a nie kolejnym zdzieraniem kasy z kierowców!

sprowadzanie auta z zagranicy

klakier335 / 2011-07-13 09:38
chcę przywieźć do Polski auto z Niemiec, jakie w związku z tym powinienem załatwić formalności w naszym kraju jeszcze przed wyjazdem, a jakie w Niemczech? jakie dokumenty stamtąd koniecznie powinienem zabrać? jak powinna wyglądać umowa kupna - sprzedaży?

kiedy to jest obrona własna?

klakier335 / 2011-05-26 14:57
witam,
w wyniku szamotaniny z napastnikiem kolega dźgnął go jego własnym nożem, teraz ma sprawę w sądzie, jakby mu się nie udało to sam by na pewno źle skończył! dlaczego jest tak że to niewinny musi sie tłumaczyć? kiedy obrona własna nie jest jeszcze wykroczeniem?!

fundusz remontowy kilka pytań

klakier335 / 2011-05-09 13:23
witam, kilka bloków na naszym osiedlu z tej samej spółdzielni ma mieć przeprowadzone remonty - docieplanie, inne, w tym nasz nie zostały uwzględnione, nie chcemy za to płacić, czy możemy jakoś to zablokować?

rachunki za prąd - jak zmienić dostawcę?

klakier335 / 2011-04-28 09:44
witam,
chciałem zapytać jak mogę skutecznie obniżyć rachunki za prąd, wiem że najlepszym rozwiązaniem jest zmiana dostawcy, ale jak to zrobić? pozdrawiam
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy