Forum

Komentarze użytkownika "koczis"

Komentarze użytkownika: koczis

Re: Kursy walut. Gwałtowne umocnienie złotego

koczis / 2012-03-08 14:15
A jak eksportowales jak frank byl po 2,4? Dalo sie? teraz tez sie da
koczis / 2010-12-07 08:54
Nie rozumiemy sie. To ze jets kryzys to wszyscy wiemy. Natomiast sposob na walke z nim i okradanie mnie (OFE) z mojej ciezko zarobionej kasy to juz nie jest narzekanie.
Gdzie sa zapowiadane reformy? Gdzie reforma finansow publicznych ? Gdzie zapowiadana reforma zdrowia.?
Partia reformatorow zamienia w partie bezradnych urzedasow. glosno narzekajacych na wszytsko. Nie oznacza to ze oczywiscie ze gdyby rzadzil PIS to byloby lepiej. Pewnie nie... Zasluga PISu bylo to ze nie robiac nic nie przeszkadzal rozpedzonej gospodarce.
Poza tym jeszcze jedno - nikt nie lubi byc oszukiwany. Mowiono o VAcie do 2013 roku. Okazuje sie ze do 2018 tylko ze wzgledu na wybory nie chce sie tego glosno powiedziec. Wyglada na to ze najlepsze wskazniki gospodarcze mieli ministrowie rzadow SLD Kolodko i Belka. Bo chyba byli mimo wszystko najbardziej liberalni. Taki paradoks :)
koczis / 2011-01-21 17:51
Misiu,
Ciebie dopiero odhibernowali?
przypomnij sobie kampanie wyborcza na prezydenta panie Jakubiak,Kluzik Rostowska. Niewiele brakowalo a Kaczynski by wygral pomimo tego ze wiekszosc glosowala nie tyle na Komorowskiego co przeciw Kaczynskiemu (sam jestm tym przypadkiem).
I co Panie uslyszaly potem? Jak Cie odhibernowali to poszperaj w archiwach. Jak jestes rozumny znajdziesz i sie dowiesz.
Przy Kaczynskim zostali mierni bierni ale wierni. Jak juz przestana byc potrzebni dostana kopa w .upe w imie drugiego czlonu nazwy partii

Re: Tusk wierzy w częściowe zasypanie dziury budżetowej

koczis / 2011-03-21 12:40
Polska ma byc przykladem????!!!! Czego ?? zlodziejstwa??
Niezle wzorce do nasladowania propaguje pan Tusk!
Skad sie wezma srodki na zredukowanie dlugu? Nie z OFE przypadkiem.
Pan Tusk glosi ekspansje komunizmu na Europe - troche zawoalowana ale zawsze.

Re: "Polacy powinni oszczędzać tam gdzie chcą"

koczis / 2011-02-15 15:49
Jesli Polacy moga oszczedzac tam gdzie chca to ja jestem za tym zeby nie odprowadzac tej czesci mojej wyplaty ktora idzie do OFE tylko przelewac ja na moje konto. Zgodnie z intencja pani Fedak (oszczedzam tam gdzie chce) sam sobie ja ulokuje. Zgadzam sie czesciowo co do jednego, ze I filar musi byc obowiazkowy zeby nie przejedzono przyszlej emerytury a potem nie zapukano do urzedu(ow) z haslem "dajcie bo nie mam". Ktos czyli podatnicy musialby zaplacic za takiego darmozjada. System prosty, wymusza konkurencje pomiedzy instytucjami finansowymi i daje szanse na cos. Ma tylko jedna wade jest za prosty i za przejrzysty i dlatego trudno krecic waly. Wiec szanse na jego realizacje sa zadne
koczis / 2011-03-04 12:02
Misiu, a Ty skad sie zerwales?
Zyjemy w WOLNYM kraju i pod rzadami LIBERALOW (HAHA).
Widac dla poslow PO slow liberal jest za trudne skoro nie rozumieja co ono oznacza

Re: Jan Kulczyk nie żyje. „Miał niebywałą umiejętność zjednywania...

koczis / 2015-07-29 23:06
Brawo Panie Sadowski :) Zjednywał ludzi ? A może to niebyło zjednywanie tylko cos innego. zadziwiajcwe jak fajnie ubrane w słowa
koczis / 2011-01-21 17:30
Tak wlasnie kaczuszki postrzegaja PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC.
Jak w Orwellu wszytskie zwierzeta sa rowne a niektore rowniejsze
koczis / 2011-03-02 10:08
Bez jaj.... Musialby byc strasznym desperatem :)
Poza tym po to sa goscie ktorzy umieja czytac z ruchu warg. Jesli obraz jest do tego jakosciowo dobry to sporo moze powiedziec.
Spora czesc ludzi gluchoniemych to potrafi wiec chyba nie powinno byc problemu. Pytanie czy wszyscy chca zeby istota sprzeczki ujrzala swiatlo dzienne. chyba nie..
koczis / 2011-02-22 13:49
Tez ich nie cierpie ale musze przyznac ze za swoich rzadow byli wiekszymi liberalami niz rzad Tuska.
Brawo i szacun za obiektywizm :) a nie fanatyzm

Re: Rachunki za prąd wyższe o 50 złotych!

koczis / 2014-01-29 14:53
Alez oni to napisali wlasnie. Czytaj chlopie....

Re: Rostowski o OFE: Kilka spraw trzeba wyjaśnić

koczis / 2013-09-05 13:29
Skad wiadomo jaka emeryture dostane z ZUS. To ze jest gwarantowana to wiemy ale na jakim poziomie to juz nie. Kiedy reforma startowala mialo nie byc solidarnosci miedzy pokoleniowej. Biezace emerytury mialy byc pokryte wplywami z prywatyzacji. I co ? majatek zniknal zostala dziura. Na kogo przerzucono koszty ? Na spoleczenstwo i teraz sie wciska kity ze obowiazuje solidarnosc miedzy pokoleniowa i dlatego tak jest. W 1999 kiedy ruszla reforma mowiono ze bedzie to 80% ostatniej pensji. Dzis mowi sie o 20%. Jutro moze sie okazac ze bedzie to jeszcze mniej. Dlaczego milosciwie panujacy nie zostawia dowolnosci dla II filara. W koncu to rynek mial decydowac oraz podstawowe prawo ekonomii popytu i podazy. Niestety OFE zrobiono swietymi krowami ktora niezaleznie od wynikow nie musialy walczyc o klientow bo i tak kaska plynela szerokim strumieniem. Przy dobrowolnosci II filara sytuacja mogla byc zgola inna bo OFE ZMUSZONE bylyby walczyc o klienta. Niewazne czy nazywaloby sie to OFE fundusz emerytalny czy jakkolwiek inaczej. Teraz nagle wszyscy placza choc sami dali instrumenty OFE jak dzialac. W koncu nasi milosciwie panujacy ustalili ze OFE wieksza czesc kapiatlu ma lokowac w bezpieczne papiery przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum inwestowanie za granica. Jakie wiec OFE mialo wyjscie ? Inwestowalo w obligacje skarbu panstwa. Bezpieczny papier i tu na miejscu. Teraz OFE sie to stawia jako zarzut choc sami tworcy reformy do tego doprowadzili argumentujac to a jakze trsoka o przyszlych emerytow. Taka hipokryzja i klamstwo i lieczenie ze ludzie nie pamietaja. Pamietaja, i to bardzo dobrze....
Jeszcze jedno - przy takiej polityce(?) prorodzinnej jaka realizuje ten rzad to ZUS musi zbankrutowac pomniewaz idea solidarnosci miedzy pokoleniowej zacznie sie sypac przy tak dramatycznej i to juz na dzien dzisiejszy sytuacji demograficznej. Nie bedzie mial kto pracowac na biezacych emerytow. A prof S.Gora tworca reformy juz zapowiedzial ze jak trzeba bedzie to sie podniesie wiek emerytaolny nawet do 80tki. Co za problem, no nie panie Rostowski? Pan sie ustawi z pensja ministra i nie tylko w taki sposob ze kaska z emerytury bedzie wydawana na zapalki
koczis / 2011-04-13 11:34
Nie nie...
Blogi to wynurzenia i dowolne opinie ludzi.
Tu rzecz sie rozbija o to ze jako obywatele jestesmy robieni w konia i wyglada na to ze ten rzad to jedna wielka prowizorka kolesiow ktorym chodzilo jedynie o koryto i kompletnie nie byli przygotowani do rzadzenia
POrazka.
I nie pisze tego jak fan PISu. Obiektywnie patrzac w sferze gospodarczej to Zelazna Dama (Zyta Gilowska) byla bez porownania lepszym MInistrem Finansow niz Rostowski
koczis / 2014-07-31 09:32
Co mial na mysli? Stworzenie pozorow ze chroni dziecko i zalezy mu na kontakcie rodzica nie mieszkajacego z dzieckiem. Jest to jednak droga przez meke. A rozwiazanie jest proste. Jak przy wykroczeniu drogowym. Policja przyjezdza na miejsce sprawdza postanowienie nie wyda pani dziecka ? Mandat karny. Moze Pani odmowic mandatu wiowczas sprawa bedzie skierowana na droge sadowa. Kilka takich akcji i problem jest rozwiazany. Jak ja przekrocze predkosc i policja wchrzania mi mandat to pyta sie czy pracuje czy nie czy mnie stac czy nie ? SPrawdza moaj sytuacje majatkowa ? Nieee.. Sa widelki i do widzenia. Dla wszystkich to samo i koniec

Re: Ostry atak na Komorowskiego. "Obiecał i oszukał"

koczis / 2015-04-13 11:30
Oj ma sie czym pochwalic - fakt. Gdyby jak u Pinokia nos rosl przy klamstwie bylaby most na Alaske

Najnowsze wpisy