Forum

Komentarze użytkownika "Koktajl"

Komentarze użytkownika: Koktajl

Re: Banki zarabiają na niewiedzy

Koktajl / 2006-12-08 11:46
Co fakt to fakt, Przytocze wam krótka historie: Moja mama posiada hurtownie sredneij wielkości, Przez 15 lat miałą konto firmowe w Banku BGZ, Przelwe 2,5 zł, prowadzenie konta 200 zł, dostep do internetu 200 zł,wpłata gotówki w oddziale baku aż 2%., srednio roczne koszty utrzymania konta to ok 7 tys zł. Przeniosłem jej konto do innego banku, i otworzyłem jej konto firmowe i prywatne, był to nowy bank w moim miescie wiec łatwo było sie dogadac z pracownikami, Pieniadze wpłącam na konto prywatne a tym samym omijam prowizje 2%,prowadzenie konta firmowego kosztuje 8 zł a przelewy tylko 0,50 gr,.Tak sytacje juz trwa od 2 lat wiec , zaoszczedziłem mojej mamie 14 tys zł akurat ,nie odczuła podwyrzek cen ropy i innych opłat.
Koktajl / 2006-04-20 21:36
Jestem w W.B byłem w USA, porównujac te oba kraje do Polski, to do W.B mamy jakies 15-25 lat ale do USA to szczerze mowiac to chyba cały wiek niestety. Prawdą jest, że z kraju wyjechał od 500 tyś do 1 mln najzdolnijeszych i najambitnieszych Polaków głównie młodych spor grupa z nich to po studiach, Angilelscy pracodawcy są z nas naprawde tutaj zadowoleni pracujemy wydajniej lepiej bierzemy nadgodziny, to czego nie można powiedzieć zbytnio o Anglikach. W Polsce zostały kilka grup ludzi:
1.Tym co sie nic nie opłaca i niechce robic i uwarzaja ze wszystko im sie nalezy od panstwa.
2.Tym co się udało i za wczasu znalezli jakies dobre prace,i maja mozliwosci rozwoju.
3.Młode osoby co maja dzieci i nie maja mozliwosci wyjechac.
4.Oraz ci ktorzy nie znaja jezyka obcego

A czy ci co wyjechali czy wróca hmmm to chyba najtrudnijesze pytanie, sadze, że czesc z nas młodych wilków co wyemigrowały za lepszym jutrem wroci do kraju z kapitałem na własne 4 katy, lub z pomysłem na biznes. Niestety czesc nie wroci z tego co ja juz widze, zasada jest jedna im dłuzej zostajesz na emigracji tym bardziej odwleka sie powrót do kraju.

A dotego nasz rząd nie zacheca nas w zaden sposób do powrotu,a wrecz nam żuca kłody pod nogi np.: podatki za prace za granice,brak możliwosci odlczenie sobie skłądni na ubezpieczenie itp.

Podsumowując każden teskni za krajem rodzina przyjaciółmi, polskim jedzeniem, ale podliczajac + i - mało komu jak narazie opłaca sie wracac ..
Koktajl / 2006-04-06 12:23
Witam.

Wyjechałem z Polski 6 m-cy temu, aktualnie pracuje jako barman za 5,05 F nie jest to nic specjalnego, ale zawsze wiecje niz w Polsce, a w krótce ide na rozmowe do nowo powstajacej fabryki za 7,5 H i nadgodziny 11,5. Anglia to nie Ameryka ale jest tez spoko, choc gdybym miał zielona karte to znowu bym był w USA ;-). W USA pracowałem przez 4 m-ce legalnie w casynie. Zastanwiam sie nad sensem powrotu do Polski, w koncu Fiskus moze zarzadac kiedys moich pieniedzy za prace w USA i UK. Nie oddam ani grosza z moich ciezko zarobionych pieniedzy, predzej nie wroce do kraju, jak czytam na internecie co tam sie dzieje to mi sie odechciewa. Albo ktoś pojdzie po rozum do głowy w Polsce albo raz na zawsze Polska straci 1mln młodych obywateli, a ponoc w 2015 roku nie bedzie komu pracowac w Polsce płacze ZUS. Dalej panowie i pani z PiS robcie sobie zakusy na pieniadze z pracy za granica a g... dostaniecie.

Jak oszczędzic 1 milion zł do 30 roku życia?

Koktajl / 2006-04-01 23:39
Witam,
Wczoraj skończyłem 25 lat, i tak mi się wzieło na refleksje i chęć porownia się, skończyłęm studia rok temu. Pierwsze pieniadze zaczołem już zarabiać w średniej szkole,a oszczedzać od I rok studiów było to mało bo w wieku 20 lat odłożyłęm na konto oszczędnościowe 900 zł oprocentowane na 15 %. W międzyczsie nie legalnie zarobiłęm i odłożyłem jakieś 20 tyś zł potem wyjechałem na pare miesecy do USA udało mi sie przywieśc do Polski 10 tyś. $ teraz jestem w Anglii zarabiam sobie średnio i tak samo oszczędzam. Suma sumaru na dzień dzisejszy mam odłożone 60 tyś. zł. Czy jest to sukces, że odłożyłem po 5 latach prawie 19 tyś $ czy może porażka, że tak mało. Oczywiscie zainwestowałem te pieniądze ostatnio w różne fundusze inwestycyje i lokaty. A jak wyglądaja wasze oszczenosci jak je inwestujecie pomnażacie. Czy kwota 60 tyś zł to dobry początek na wejscie w ustatkowane życie?

Najnowsze wpisy