Forum

Komentarze użytkownika "kokusqq"

Komentarze użytkownika: kokusqq

Re: Cena do zysku itp... Jak to czytać?

kokusqq / 2014-01-23 18:51
Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Im wyższe są te wskaźniki, tym "droższa" jest spółka. Przykładowo wskaźnik cena zysk w wysokości 5 mówi, że za jedną złotówkę zysku wypracowanego przez spółkę musisz zapłacić 5 zł. Minusowe wartości są, gdy spółka zamknie rok/kwartał na minusie. Wartości niskie natomiast mogę sygnalizować inne kłopoty przedsiębiorstwa. Skoro rynek wycenia dane akcje tak nisko to jakiś powód musi być prawda? Często dzięki niskim wartościom takiego wskaźnika możesz również znaleźć ciekawe okazje, ale to już wymaga trochę wprawy.

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------

Pozdrawiam,
kokusqq

Re: Hossa wraca na GPW. OFE przestały psuć rynek

kokusqq / 2014-01-20 18:23
Korekta była naturalną koleją rzeczy. Nie ma co "zwalać" tego na OFE lub rząd. Bez takich przeszkód może udałoby się przejść to łagodniej, ale najprawdopodobniej znalazłoby się coś innego odpowiedzialnego za spadki. Taka ludzka natura - wszystko musi mieć swoje uzasadnienie.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

Re: To pierwszy krok do zakończenia spadkowej korekty

kokusqq / 2014-01-14 15:15
Polska giełda ostatnio chodzi, jak chce. Oderwana od tego co się dzieje w USA lub w Europie.
Czy to już koniec korekty? Tego nie wiem.
Z mojej analizy wynika przynajmniej, że to nie koniec trendu wzrostowego. Tak więc, jak narazie, nie ma co panikować :)

Pozdrawiam,
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

Najnowsze wpisy