Forum

Komentarze użytkownika "Konrad72"

Komentarze użytkownika: Konrad72

Konrad72 / 2007-03-03 17:08
Dni są długie i wszystkie takie same, a samochody jednakowej wielkości i koloru. Swiatła przez cały rok to bardzo dobry pomysł i chyba tylko ktoś kto nie jeździ samochodem może pisać, że jest to głupota. Przeciwnicy uzywania świateł mijania przez cały rok argumentują, że zwiększy degradacje środowiska z tym mogę się zgodzić ale zuzycie paliwa jeżeli mozna zrobić coś więcej żeby być lepiej widocznym na drodze to trzeba to zrobić, a jak kogoś nie stać na paliwo to niech jeździ rowerem.
Konrad72 / 2007-03-03 17:13
I niech włączy światła, żeby mozna było go na drodze zauważyć. Z praktyki zawodowej wiem, że wielu wypadków także tych najtragiczniejszych mozna by było uniknąć i to właśnie przez włączone światła mijania. Ludzie argumenty w stylu ja widze dobrze jest chybiony bo cóż z tego, że taki kierowca widzi dobrze skoro ja mogę go w porę nie zauważyć.
Konrad72 / 2007-03-03 18:09
system nie jest już szczelny, no chyba, że dla tych którzy się nie uczą albo uważają, że znajomość prawa i przepisów na poziomie akademickim wystarczy, żeby sobie poradzić w sądzie. Aplikacja to pdstawa, a ciągłe przypominanie o tatusiach prawnikach (adwokatach, radcach prawnych) to paranoja. Goście myślą, że sama znajomość przepisów dot. np: apelacji wystarczy żeby napisać dobry środek odwoławczy znam takich którzy skupiają się na pisaniu uzasadnienia zamiast na opracowaniu "porządnych" zarzutów. Jakbym teraz zadał pytanie (tym którzy tak narzekają na cały sytsem naboru na aplikację, adwokatów i radców prawnych) kto dowiedział się o tym w trakcie studiów to oczywiście wszyscy zgodnie by odpowiedzieli, że każdy z nich o tym wiedział już od pierwszej klasy liceum.
Wreszcie mówienie o tym, że wszyscy adwokaci i radcy prawni za dużo zarabiają to bzdura są tacy których szukają klienci i tacy którzy szukaja klientów.
Ograniczym zarobki prawników, ciekawe czy wtedy bardziej wzrosnie zainteresowanie tymi zawodami i czy ktoś będzie chciał rozmawiąć za forach o "złych i chciwych i nieuczciwych korporacjach".
MOON28 piszę chodzi o kase i nic więcej. Nie nie chodzi o kasę i my i wy i oni wszyscy robią i chcą to robić tylko i wyłącznie dla idei. :-)
Jeżeli wożą się i nic nie robią to trzeba się zastanowić co robią Sądy, Prokuratury i inne instytucje przed którymi prawnicy staja, jak reagują na to, że adw. i rad. pr. nic nie robią.
Trzeba się zapytać klientów zwłaszcza tych instytucjonalnych dlaczego płacą tym "nierobom" nawet tylko za gotowość.

Najnowsze wpisy