Forum

Komentarze użytkownika "konrad_inv"

Komentarze użytkownika: konrad_inv

Re: Byczy piątek na GPW

konrad_inv / 2007-06-03 16:01 / portfel
Witam wszystkich,
zwracam sie z pytaniem, które nie daje mi spokoju. Jakie racjonalne korzyści daje split. Zmiana ceny nominalnej występuje w takim stosunku jak zmiana ilości akcji. Wiec suma sumarum nic sie nie zmienia. Czemu wiec rzekoma "spekula" miala by kupować pod splita, jesli cala operacja sprawadza sie do "rozmienienia na drobne".
Jedyne sensowne wyjaśnienie jakie udalo mi sie znaleźć to zwiększenie płynności, ale to może pojawić sie w sytuacji jeśli walor kosztuje 500 zł a nie 5 zł .
Kto mi wyjaśni : PO CO JEST SPLIT??
konrad_inv / 2007-04-26 10:41 / portfel
jestem drobnym graczem , mysle ze nie wpuszczono by mnie nawet na walne zgromadzenie sklepu spozywczego na rogu mojej ulicy(gdyby takowe sie odbywało) :) .
pytam , bo w portfelu mam fona , dzisaj odbywa sie walne . jak wiadomo , o ewentualnych wynikach glosowania nad emisja i splitem , pierwsi wiedziec beda uczestnicy walnego . i zakladajac pesymistyczny scenariusz , zastanawialem sie kiedy najwczesniej mozna spodziewac sie podazy z ich strony
konrad_inv / 2007-04-26 10:17 / portfel
nie precyzyjne pytanie zadalem . mialem na mysli , na ile przed walnym nakładana jest blokada , jaki czas po zgromadzeniu sie ja ściąga

Re: Szczęśliwa trzynastka

konrad_inv / 2007-04-26 10:14 / portfel
witam serdecznie.
zwracam sie do was z prośbą o naświetlenie pewnej kwesti , liczę na rzeczową odpowiedz. Czy w trakcie walnego zgromadzenia , na akcjonariuszy mogacych wziaść udział, nakładana jest blokada na sprzedaż akcji? kiedys gdzies spotakałem sie z taka teoria , wydaje mi sie że wpadło mi to jednym okiem a wyleciało drugim podczas przedladania jakiejś ustawy o obrocie papierami. a wracajac do blokady, jesli jest , to jak dlugo dziala , od kiedy do kiedy.
pozdrawiam

Re: Konkurs na najzyskowniejszą akcję tygodnia - zaczynamy

konrad_inv / 2007-01-14 22:01 / portfel
capital
konrad_inv / 2007-01-13 14:13 / portfel
witam ,
ciekawe spoleczki przedstawiles , ja od jakiegos czasu zastanawiam sie nad krukiem. 4q w tej branzy bywa bardzo dobry i zastanawialem sie na zakup pod wyniki . teraz jakies zawirowania sie tworza na wykresie , moze to wlasnie dobry moment na zakup. bede wdzieczny jesli jescze ktos poruszy ten watek . pesymizm mile widziany;)
konrad_inv / 2007-01-10 21:22 / portfel
ah , zapomnialem dodac , travel to spolka mci .wiec moze wlascicieli mci zainteresuje info .
http://demo.e-pap.pl/espi?plik=dane/20070110/20070110_185640_0000038745.xml&xsl=depesza3.xsl&id=hyxq68qa41

Re: Indeks WIG 20 traci 1,5 proc.

konrad_inv / 2007-01-10 21:18 / portfel
witam serdecznie.
pytanie mam skromne. czy w waszym gronie znajduja sie moze posiadacze travelplanet?? sam jestem posiadaczem , i dziwi mnie fakt iz pojawilo sie dzisaj info, a na wszystkich znanych mi forach cisza. wg mnie info wydaje sie dobre. na parkiecie np ostatni post na watku tej spoki pojawil sie pod koniec grudnia? czy to niski obrot odstrasza inwestorow? ja operuje skromnymi srodkami , wiec nie przeszkadza mi niska plynnosc .

Re: Konkurs na najzyskowniejszą akcję tygodnia - zaczynamy

konrad_inv / 2007-01-09 22:57 / portfel
witam,
nowym uczestnikiem jestem , co nie znaczy wcale swiezym gieldowiczem.
tez pozwole sobie wziasc udzial w zabawie moj typ to alchemia

Najnowsze wpisy