Forum

Komentarze użytkownika "konradmx"

Komentarze użytkownika: konradmx

Re: Przedświąteczne wzrosty złotego

konradmx / 2009-04-14 04:06
Autor artykułu niech 10 razy przeczyta to co pisze. "Umocnienie złotego w ostatnich minutach czwartkowych notowań spowodowane jest przełamaniem ważnego poziomu 4,40 euro za złotego.". Bez komentarza...
konradmx / 2008-07-29 03:13
Zgadzam się w 100%. A takie jedno pytanko na marginesie. Ci co otwierają swój niby wielki biznes skąd wielu ludzi miało na to pieniądze??? Wyspy i kraje zachodnie wielu cwaniaczków kłują w oczy, przyjechali, popracowali z 3-4 lata na zmywaku, bez żadnych większych ambicji, odłożyli trochę pieniędzy i wracają. Ale dlaczego na swój biznes nie zarobili w tak pięknym kraju jakim jst Polska??? Kraj miodem i mlekiem płynący. Cwani są ci co mamusia i tatuś mają porfele pełne gotówki, którzy umieją tylko rękę wyciągać. W Polsce każdy biznes ŚMIERDZI NA KILOMETR albo szybko upada. Układy i układziki, ręka ręke myje. Łapówkarstwo, złodziejstwo, prawny szacher - macher. Skończcie że się tak wyrażę gówniarze pisać takie brednie. 20 lat i biznes otwierasz. Skąd masz pieniądze??? Na pewno sam nie zarobiłeś a jak tak to na pewno nie w Polsce Zastanówcie się dobrze zanim coś napiszecie bo to tylko moje współczucie wywołuje.
konradmx / 2008-07-29 02:52
I tu się mylisz. Ja mam ambitniejsze plany. I widzę tu dużo możliwości. W Polsce bogacić się? To dopiero kpina. Chyba że masz rodziców z wypchanym portfelem którzy ci start ułatwią. Przede wszystkim bogacą się złodzieje i taka jest prawda. Ja ciężko w Polsce pracowałerm i nic z tego nie miałem, wiary w siebie mi nie brakuje, zacząłem wysoko się cenić. A jeśli tu na starcie mam prawie 7 funtów na godzinę na rękę, a robię na kontrakcie, to może być tylko lepiej. Język lepiej podłapię, będzie lepsza praca i większe pieniądze. A tutaj jestem traktowany jak każdy inny, czy to Polak, czy Anglik. Nikt mi na ręce nie patrzy i robię tyle co inni. I tutaj ktoś zapyta jak się czujesz czy wszystko w porządku jak coś ci się stanie i nie mówię o czymś poważnym to dmuchają na ciebie i chuchają, a w Polsce MASZ Z**********. Taka jest smutna prawda. Życzę powodzenia w zakładaniu własnego biznesu. A ja chciałbym wymienić się wrażeniami np za 10 lat. Bo wiem, że na dużo mnie stać i dużo mogę osiągnąć. Co do jedzenia. Kup sobie kebaba w naszym cudownym kraju za 6-7 zł, tylko ciekawe gdzie we Wrocku za tyle znalazłeś. Ale nie pisz takich bredni. Ja kebaby naprawdę de lux kupuję za niecałe 16 zł nie wiem skąd te ceny chyba z kosmosu. Pozdrawiam :)
konradmx / 2008-07-29 02:39
Widzę jakie są ceny. Liczyć umiem. Zobacz lepiej na Autotrader jakie są ceny pięcio-sześcioletnich samochodów. Fakt, że 70 funtów ubezpieczenia trzeba płacić co miesiąc, ale to inna bajka i rozchodzi się po kościach. Sprawdź ceny elektroniki, i mówię o lepszym sprzęcie komputerowym, telefonach i hi-fi. Zobacz też na ceny jedzenia czy aż tak bardzo różnią się od cen w Polsce. Nie mówię, że wszystko, ale porównaj. Nie robię przez agencję, tylko na kontrakcie, a pracuję z anglikami, słowakami, czechami itd. Nikt nie ma do nikogo o nic pretensji, nie wiem gdzie pracowałeś, ale u nas jest w porządku. Anglik pomoże nawet jak go o to nie poprosisz. Nie za dobrze znam język, ale nie mam kłopotów z porozumiewaniem się i nikt mi życia nie utrudnia, bez problemu załatwiam wszystko, czego potrzebuję. A moi przełożeni to anglicy.
konradmx / 2008-07-28 13:33
Jestem tylko ciekawy dlaczego polskich emigrantów nie stać już na mieszkanie w Polsce. Jak czytam te niektóre wypociny, to aż śmiać mi się chce. Pewnie, jak zostaną w Polsce, wezmą kredyt na 40 lat, o ile wogóle go dostaną, zapłacą dwa razy tyle ile mieszkanie kosztowało. Ludzie, obudźcie się, skąd te ceny, skąd ta mocna złotówka. I nie róbcie ludziom wody z mózgu. Pięć razy pracę we Wrocławiu w ciągu dwóch lat zmieniałem, a najwięcej ile zarabiałem to 1500 na rękę. Parodia. Każdy normalny człowiek dawno już siedzi za granicą, a w Polsce pracują ludzie blisko wieku emerytalnego, tak było we wszystkich firmach, w których pracowałem, i to wcale nie małych. I o zgrozo nawet oni się zwalniają i wyjeżdżają za granicę. Emerytury? Starsi ludzie którzy dostają 700-800 zł na życie, muszą kupić leki, czynsz zapłacić? Wegetacja. I jest tylko o tyle lepiej, ze pracodawca nie może wyżywać się na pracowniku i zmuszać do harówki, bo po prostu drugiego trudno będzie mu znależć. Podatki? Przekonałem się, żę państwo, a nawet banki w Polsce to lichwiarze, w porównaniu z bankami i rządem w Wielkiej Brytanii, gdzie pracuję. Nie pracuję na zmywaku, ale nie mam też kokosów. Ale stać mnie na wszystko. I daję sobie rękę uciąć, że przy moich zarobkach w ciągu dziesięciu lat jestem w stanie odłożyć tyle, żeby naprawdę ładne mieszkanie w Polsce kupić. Ludzie, którzy nigdy nie ubrudziliście sobie swoich delikatrnych rączek prawdziwą pracą i nie macie żadnego pojęcia o sytuacji, nie piszcie takich bredni, bo każdy normalny was wyśmieje. W UK pracując nawet za stawkę minimalną za godzinę pracy kupisz 4-5 litrów paliwa, u nas ile? Litr z hakiem. Trochę ponad pół roku oszczędzania i możesz kupić sobie samochód może nie najnowszy, ale z bardzo wysokiej półki. Ciuchy, elektronika o niebo tańsze. Ostatnio także i jedzenie. Łatwiejszy dostęp do kredytów, o niebo mniejsza biurokracja. Nawet na głupie prawo jazdy łatwiej się zdaje. I nie musisz w łapę dawać bo jeden czy dwóch cwaniaków z ośrodka egzaminacyjngo chcą sobie dorobić. I szacunek do człowieka, jakiejkolwiek pracy by nie wykonywał. Równe wynagrodzenie dla pracowników na tym samym stanowisku z tym samym doświadczeniem, czego nie udało mi się wywalczyć w Polsce, chociaż oparcie w kodeksie pracy mniałem. Inspekcja nadzoru budowlanego i inspekcja pracy, mimo licznych skarg na warunki w zakładzie pracy, a INB po zakazie składowania czegokolwiek i użytkowania górnych magazynów przymykała oko na tony towaru i wózki widłowe jeżdżące na górnych częściach fabryki której nazwy nie wymienię. Wielkie przekręty na miliony złotych. Obudźcie się ludzie!!!!!! Mam 25 lat ale bardzo dużo już widziałem i mam o niebo większe pojęcie o sytuacji w kraju od studentów którym mamusia czesne płaciła pięć lat z życia żyli pod parasolem rodziców a teraz piszą jacy to są mądrzy i obeznani. Polska to chory kraj, chociaż wiele się zmieniło w ciągu nawet ostatnich pięciu lat, ale to tylko dlatego, że łatwiej pracę znaleźć, bo wszyscy normalni ludzie już emigrowali.
konradmx / 2008-01-22 19:56
ja poczekam i będę dokupował. nie zazdroszczę tylko tym którzy teraz potrzebują gotówki i muszą wyprzedawać. pozdrawiam

Najnowsze wpisy