Forum

Komentarze użytkownika "konrado333"

Komentarze użytkownika: konrado333

Re: Polska Agencja Kosmiczna. Sejm przyjął ustawę o utworzeniu POLSA

konrado333 / 2014-07-26 10:23
Nosi nazwę polską- "Polska Agencja Kosmiczna".

W ustawie jest wyraźnie napisane, że w KONTAKCIE Z ZAGRANICZNYMI AGENCJAMI i innymi podmiotami spoza Polski, będzie posługiwała się nazwą "POLSA" skrót od POLishSpaceAgency".

Polecam czytać źródła (tj. teksty ustaw).

Re: Zwalniając prof. Chazana złamano prawo?

konrado333 / 2014-07-12 00:18
Winszuję zrozumienia tematu.

1. Nie wypowiadam się o moralności tej kobiety, ktoś napisał w komentarzu że matka ma duże cierpienia moralne. Ja napisałem że w sumie to ona chciała zabić to dziecko, więc cierpienia mniejsze niż śmierć z winy zaniedbania lekarza.
Ktoś stracił dziecko z winy lekarza, a ktoś stracił bo wcześniej miał taki zamiar. To nie są takie same sytuacje.

2. Ciekawe jak mogli podpisać taką klauzulę. Gdyby Bóg chciał żeby przeżył, to by nie nasyłał choroby. Tak, ale jest też druga strona. Gdyby Bóg nie chiał żeby ktoś przeżył, to nie dałby komuś daru bycia lekarzem. Lekarz ma obowiązek leczyć człowieka.

Ostatnio modne są wpisy na necie "niech sobie katole założą swoje szpitale, gdzie będą leczyć modlitwą i wodą swięconą, bo przecież nie wolno inaczej, taka była Jego wola, więc niech umiera". Bzdura. Lekarz ma zawsze leczyć, nie ma czegoś takiego jak zaniedbanie bo Bóg tak chciał.

Oczywiście ja nie mam prawa pisać na tematy których się nie znam "ie powinien sie odzywac ani tymbardziej wypowiadac sie o (...)", chociaż wcale nie o tym mówiłem. Natomiast druga strona może dowolnie pisać o temtach na których się nie zna. No bo jeżeli ktoś takie teorie przedstawia, to gratuluję.

Za czasów Nerona chodziły "potwierdzone informacje" od tzw znawców, które mówiły że chrześcijanie są kanibalami, bo jedzą ciała i piją krew. Do dziś mamy takich eksperów, którzy piszą jakieś bzdury o katolikach, co widać powyżej.
konrado333 / 2014-07-11 15:52
"Po dwóch godzinach bóle się nasiliły na tyle, że żona i syn postanowili zawieść mężczyznę do szpitala. Jak opowiadał Kopania, do budynku weszła kobieta z chorym. Ponieważ w izbie przyjęć nikogo nie było, zapytali portierkę o lekarza. Usłyszeli wtedy, że muszą mieć skierowanie do szpitala, bo przyjechali własnym transportem. 61-latek zmarł." Dalej "41-letni mężczyzna zmarł przed wejściem do limanowskiego szpitala. Wcześniej dwukrotnie odwiedzał szpital w Limanowej, ale go nie przyjęto." Dalej "80-letni łodzianin zmarł na ulicy po godz. 19 w piątek. Zgon nastąpił kilka minut po tym, jak z izby przyjęć szpitala im. Barlickiego odesłano go do innej placówki." Czy nadal uważasz, że Tusk ma rację mówiąć "nikt w Polsce nie może stać ponad prawem", że nawet jak jest lekarzem, to powinien w pierwszej kolejności przestrzegać prawa a nie kierować się sytuacją chorego? To właśnie wyjaśnia klauzula sumienia i deklaracja wiary lekarzy. Gdyby to na nią się powołali w przytoczonych przypadkach, te osoby by przeżyły. Zastanów się co piszesz. Oczywiście wszyscy ci, którzy doporwadzili do zgonów w tych przypadkach, powinni dostać honorowe odznaczenia za wypełnianie prawa. No jeżeli chcesz pozbawiać zawodu lekarzy z sumieniem, to żebyś się nie zdziwił jak pójdziesz kiedyś do szpitala, a tam powiedzą Ci że nie masz ważnego ubezpieczenia albo właśnie trwa legalny strajk, więc możesz sobie umierać przed szpitalem. Zastanów się o czym piszesz. Tutaj doktor postąpił zgodnie z prawem, jedyne uchybienie to takie, że nie wskazał innej placówki gdzie można przeprowadzić aborcję, gdyż zwyczajnie nie znał takich lekarzy.

Mniejsze jest cierpienie moralne tej matki, która i tak chciała zabić to dziecko, niż śmierć człowieka przed szpitalem jak pies, bo komuś się coś nie zgadzało w papierach

Re: Samorządowcy chcą miliardowego haraczu od firm. "To samobójstwo"

konrado333 / 2014-02-06 17:07
Czy ja dobrze widzę?

Podstawowy argument na "nie" od polityków, to że podatek może... zaszkodzić w najbliższych wyborach".

Co tu się wyprawia, gdyby wybory dopiero się zakończyły, to by wszyscy przyklaskali że samorządy kreatywne, fundusze pozyskują.

Re: Spółka dnia: Ogromna wyprzedaż KGHM. To dopiero początek?

konrado333 / 2013-06-20 19:10
I w ten oto sposób poszło 30 tys zł.
W dwa dni

Najnowsze wpisy