Forum

Komentarze użytkownika "krystiano1234567"

Re: Ubezpieczenie w PZU

krystiano1234567 / 2014-02-15 11:45
Chciałbym sie dowiedzieć co oznacza suma 12 598 zł ? czy toi jest gwarantowana kwota która wypłaci mi pzu po zakończeniu ubezpieczenia ? jaka moze byc orjentacyjna suma ?

Re: ZUS Lata pracy i brak kapitału

krystiano1234567 / 2014-02-15 11:36
A czy takie swiadectwa pracy mojej mamy posiada ZUS ? Moja mama mówiła ze wczesniej miałą kapitał a potem znikł , jak to mozliwe ?
Moja mama wczesniej była na rencie chorobowej,a wiec czy renta chorobowa jest przyznawana ze składek ZUS czy z czegoś innego ?

Ubezpieczenie w PZU

krystiano1234567 / 2014-02-02 14:01
Witam Jestem, ubezpieczony w PZU (przez okres od 1996 do 2017r) do 21 roku życia . Płace co miesiąc 72zł na ubezpieczenie .Wysokość sumy ubezpieczenia wynosi 12 598zł . Jeśli skończy mi sie ubezpieczenie w wieku 21 roku życia , to czy otrzymam taka sumę jaka wynosi suma (12 598zł) ubezpieczenia ?

Moja siostra otrzymała tez pewną sume ale była ona bardzo zaniżona. Jej koleżanka pisała jakieś pismo do PZU bo jej suma była tak samo zaniżona i po tym piśmie suma która jej sie należała wzrosła

Chciałbym sie dowiedzieć jaka sume sie otrzymuje po ukończeniu ubezpieczenia i jak sie ja wylicza oraz jakie pismo trzeba pisać do PZU o podwyższenie tej kwoty ?

Pozdrawiam Krystian
PS Z góry wiekie dzieki

ZUS Lata pracy i brak kapitału

krystiano1234567 / 2014-02-02 13:24
Witam
Moja mama pracowała 13 lat ( od 1976-89 ) . Odkładała normalnie składki do zus, normalnie miała kapitał na koncie zus . Po jakimś czasie zachorowała i była na rencie z ZUS. Następnie komisja lekarska w LUBLINIE uznałą ze moja mama jest zdrowa i moze pracować ( choć jej stan sie nie polepszył i lekarz rodzinny wypisał ze ma choroby) .
Po komisji lekarskiej moja mama straciła rentę chorobową w 2007 roku.
Teraz przychodzi pismo o stanie konta ubezpieczonego w ZUS z wyłączeniem składek na otwarte fundusze emerytalne : z roku 2008 wynosiło 893 zł a w 2013 : 1097zł .
Zwaloryzowany kapitał początkowy wynosi 0 zł a składki zewidencjowane na subkoncie tez wynoszą 0 zł .

Chciałbym się dowiedzieć jak ubiegać sie o to aby na koncie w zus była odpowiednia kwota którą zebrała moja mama, podczas pracy przez 13 lat . Jakie dokumenty trzeba pobrać i wypełnić i gdzie złożyć .

Pozdrawiam Krystian
PS: Z góry dziękuje za udzielone informacje .

Najnowsze wpisy