Forum

Komentarze użytkownika "kuba3"

Komentarze użytkownika: kuba3

kuba3 / 2010-08-07 22:30

Ci politycy którzy wojowali z komunistami zostali bezpardonowo
odsunięci od polityki.


To dlatego prezes Jarosław wciąż jest w polityce. Za czasów PRL w opozycji nic nie znaczył. Dla kilku procent głosów potrafi sprzedać swoje ideały i mizdrzyć się do sympatyków Gierka i Jaruzelskiego. On nie ma ideałów, tylko jest wyrachowany do bólu. Cynik. Kilka procent dla się zarobić na śmierci brata, to zaróbmy. Kolejnych kilka procent zyskam na krzyżu, to fajnie.
kuba3 / 2010-08-07 22:31
Jak tak fajnie handlujemy, to sprzedajmy jeszcze Jarka z krzyżem i obrońcami. Ale kto to kupi...

Jak zwykle nas złupią

kuba3 / 2010-12-03 13:15
Jak nie ma od kogo wziąć, to biorą od przedsiębiorców. Popieram protest!!!
kuba3 / 2010-08-07 22:27

krzyż jest zbawieniem a dla żydów jest hańbą


Krzyż jest dla Żydów hańbą? Krzyż jest hańbą dla Jezusa Chrystusa? Nie rozumiem... Symbol męczeństwa Żyda jest hańbą dla Żydów... Ale odjazd.
kuba3 / 2009-03-05 11:28

Do tej pory w TV i papierowych mediach slyszalem caly czas, ze jest to ulga DLA KAZGEO
MALZONKA OSOBNA, i KAZDY Z NICH moze sobie odpisac kwote do 760 zl - wynikajaca z faktury - czyli jak roczne oplaty wyniosly np. 1000 zl, to KAZDE z NICH moglo sobie odpisac 760 zl.

Z taką interpretacją nigdy się nie spotkałem. Ilekroć czytałem na ten temat, to obowiązywała zasada, o której piszesz wcześniej: Jesli wiec oplaty za internet wyniosly rocznie np. 1000 zl, to jedno moze sobie odpisac
720 a drugie roznice (czyli 280 zl)


Z ulgą internetową jest jednak inny patent. NIE przysługuje klientom TP SA, którzy mają Multipakiet (internet i TV). Nie ma na fakturze wyszczególnienia, ile konkretnie kosztuje sam internet a TV nie można odliczać, więc nie można odliczyć NIC.

Ludzie! Nie dajcie się namówić tepsie na Multipakiet! Stracicie na tym!
kuba3 / 2006-06-01 20:39
Mieszkania stanieją :)))))))))))))))))
Nie zabijaj mnie takimi żartami. Skoro dziś niektóre potrwafią zdrożeć o 50-80 proc. w ciągu 2 lat... W najgorszym razie przestaną drożeć tak szybko i bedą drożeć wolniej. Żeby podaż przewyższyła podaż, potrzeba ładnych kilku lat. Chyba, że wszyscy z tego kraju wyjadą, to wtedy rzeczywiście mieszkania będą tanieć. Ale kogo bedzie to obchodzić, skoro nikogo tu nie będzie?

Re: Ranking najchętniej przemycanych towarów

kuba3 / 2008-07-08 11:48
Podróbki na rynku spełniają bardzo ważną funkcję - hamują zapędy producentów oryginałów do ustalania niebotycznie wysokich cen.
kuba3 / 2011-01-12 16:24

w starym roku była tolerancja fotoradarów o 20 km?h


W starym roku tolerancja fotoradarów ustawiona była na 5 km/h, a policjant z "suszarką" mógł wystawić mandat przy przekroczeniu prędkości nawet o 1 km/h. Czyli bezkarnie można było jeździć po mieście z prędkością 50 km/h. Teraz 60.

W starym roku na ekspresówkach max prędkość była 110, teraz jest 120 (plus dodatkowe bezkarne 10, czyli można bez mandatu jechać 130).

Na autostradach było 130 (i mandat za jazdę 131 km/h) teraz jest 140 i mandat dopiero po przekroczeniu 150.

Może nie dużo, ale jednak szybciej jest.

Re: Susza pustoszy pola. Żywność podrożeje?

kuba3 / 2008-07-14 17:14
Ja tam się na rolnictwie nie znam, ale wydaje mi się, że dwie - nawet ulewy - nie zrekompensują dwóch miesięcy bez kropli deszczu. A w Wielkopolsce są takie obszary, gdzie od maja tylko parę razy pokropiło. W ostatni czwartek lub piątek spadł pierwszy prawdziwy deszcz.
kuba3 / 2008-10-12 22:14

KONKRET
Re: Co podczas kryzysu zrobić z funduszami, lokatami i kredytami? [0]
KATASTROFA DOPIERO BEDZIE !!! TO, ZE MEDIA O TYM NIE PISZA A
RZAD MA GLOWE W PIACHU, NIE ZNACZY, ZE TUSKOLAND JEST OAZA
PROSPERITY FINANSOWEJ.

Czyli, Konkrecie, jakby był kaczyland, albo komucholand, byłoby lepiej?

Co ma do tego Tusk??? Może on emitował trefne obligacje?

Nie jestem fanem tego rządu, ale nie róbmy sobie jaj z pogrzebu.

A katastrofy nie będzie. Będzie po prostu kryzys.
kuba3 / 2008-10-29 16:23

Jeżdżę dużo, więc wiem, że nawet w słoneczny dzień samochód z
włączonymi światłami jest o wiele lepiej widoczny niż bez nich.
Powyższe argumenty są bezsensu!

Nie śmiem polemizować, ale mam wrażenie, że nie jest to felieton o światłach i autor nie opowiada się za ich włączeniem czy zgaszeniem. Pokazuje, jak absurdalnie podejmowane są decyzje przez polityków.
kuba3 / 2008-07-02 22:17
Pańska, Panie JAW, futurystyczna wizja, nie jest tak do końca futurystyczna. Dziś płaci się podatek co prawda nie od sprzedaży, ale od zakupu samochodu - od czynności cywilno-prawnych (czy jakoś tak się nazywa) - i 2 procent on wynosi. Jeśli kupi Pan stare buty, czy guziki, które są warte powyżej ustawowej kwoty (nie pamiętam limitu), też Pan będzie musiał zapłacić podatek.

Ale przecież to niesprawiedliwe, że tylko kupujący płaci podatek. Sprzedający też powinien. Jeśli Pan sprzedaje dom, to zapłaci Pan podatek, kupujący też zapłaci. W przypadku samochodów też tak powinno być - niech sprzedający też płaci - a co, w końcu dostał gotówkę!

A tak na serio, to mnie też irytuje, że z opodatkowanych już pieniędzy kupuję mieszkanie (i płacę podatek za to, że kupiłem), a gdy chcę je zamienić na większe, to muszę zapłacić podatek od sprzedaży małego mieszkania, żeby kupić większe i też zapłacić podatek za kupno.

Ale jeśli zaoszczędzone (już opodatkowane) 100 złotych poleży na koncie lub na funduszu, to zabiorą mi podatek z odsetek/zysku.

Dojenie podwójne, potrójne, poczwórne, jest normą.
kuba3 / 2008-06-09 15:50

A może by tak uwolnić rynek paliw od monopoli?

Ten postulat też popieram!

Re: Pozwólcie nam tanio tankować!

kuba3 / 2008-06-09 11:40
A co nam Unia może zrobić za obniżenie akcyzy poniżej wyznaczonego progu? Może trzeba bardziej obniżyć?
Rząd powinien obniżyć tyle, ile się da!!!

Re: Płaskoń: Fotoradary zamiast nowych dróg

kuba3 / 2008-05-22 00:02
Chciałem się odnieść nie tyle do felietonu, ile do większości wpisów pod nim. Ciekawe zjawisko: skoro o drogach napisał Płaskoń, to okazało się, że drogi mamy świetne, lubimy fotoradary, a nawet jesteśmy zwolennikami jeżdżenia 50 km/h przez kilkaset kilometrów czteropasmową drogą "szybkiego" ruchu.

Jeszcze kilka felietonów Pana Płaskonia o drogach i już nie będzie trzeba na nie wydawać ani złotówki, bo wszyscy uznają, że mamy najlepsze na świecie, żeby tylko udowodnić autorowi, że nie ma racji.

Mało mnie interesują poglądy polityczne autora tym bardziej, że polskie drogi nie są lewicowe, prawicowe, PiS-owe, czy platformowe. Są po prostu beznadziejne i żaden rząd dotychczas nie mógł sobie z tym poradzić i obecny zapewne sobie też nie poradzi.

Ktoś na forum napisał, że PO zbuduje autostrady, ale bardzo drogie. Ta wybudowana przez PiS też jest droga, podobnie jak SLD-owskie odcinki autostrad.

A może po prostu bardzo wysoki koszt przejazdu przez autostradę wynika z wysokich kosztów budowy takich dróg? Może wynika z tego, że koszty budowy są w Polsce tylko niewiele niższe od kosztów budowy w Zachodniej Europie, a nasze zarobki dużo niższe, a zatem opłaty za autostrady są u nas relatywnie drogie?

Ale nie, przecież piszę bez sensu. W rzeczywistości wykreowanej na tym forum drogi mamy świetne, fotoradary są cool, a autostrady są drogie, bo Płaskoń z Tuskiem i z Kwaśniewskim biorą swoją działkę od każdej zapłaconej przez kierowców złotówki.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy