Forum

Komentarze użytkownika "kudrewicz"

Komentarze użytkownika: kudrewicz

Wspólnota mieszkaniowa - dodatkowa opłata do miesięcznej składki

kudrewicz / 2014-10-28 09:11
Witam,
czy wspólnota ma prawo podjąć uchwałę (większością głosów) dotyczącą ustanowienia dodatkowej opłaty, np. na remont chodnika (20zł miesięcznie). Jestem właścicielem jednego z lokali wspólnoty i już płacę kilka podobnych składek dodatkowych. Nie chciałbym, żeby za jakiś czas doszły kolejne i kolejne - bo teoretycznie tak może być. Uprzejmie proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Roman

Ryczałt i kasa fiskalna

kudrewicz / 2013-10-22 09:14
Witam,
w połowie roku rozpocząłem działalność gospodarczą. Rozliczam się na zasadach ryczałtu. Większość klientów to osoby fizyczne nieprowadzące działalności gosp., jednak wszystkie należności wpłacają na konto bankowe. Czy w takim przypadku potrzebuję kasy fiskalnej po przekroczeniu 20 000zł przychodu?
Druga kwestia to prawo do ryczałtu w roku 2014. Tak jak wspomniałem, działalność prowadzę od połowy roku, przychód za 2013 szacuję na ok. 100tys. zł. Czy nadal będę mógł korzystać z rozliczeń w formie ryczałtu (w 2014r.)?
Będę wdzięczny za każdą pomoc,
R.

Ryczałt od usług informatycznych - czy możliwa jest stawka 8,5%?

kudrewicz / 2013-06-24 07:10
Witam,
zapoznałem się z kilkoma sprzecznymi informacjami na ten temat. Wg PKWiU (niektóre?) usługi informatyczne objęte są stawką ryczałtu 17%: związane z doradztwem, przetwarzaniem danych, wydawanie pakietów oprogramowania, itd. Czy zatem pozostałe usługi informatyczne, np. aktualizacja oprogramowania czy wymiana grafiki w sklepie internetowym "należą" do działalności usługowej objętej 8,5% stawką ryczałtu?

Stypendium na kilku kierunkach?

kudrewicz / 2009-07-05 19:16
Skończyłem niedawno studia I stopnia uzyskując tytuł inżyniera. Średnia z ostatniego roku studiów jest okazała, toteż przysługuje mi stypendium naukowe. Zgodnie z artykułem 184, punkt 4 prawa (ustawy) o szkolnictwie wyższym, otrzymam je na każdym kierunku, na który będę uczęszczał. Byłem nawet na Uniwersytecie Szczecińskim w dziale rekrutacji z zapytaniem w tej sprawie i powiedziano mi, że wystarczy przynieść zaświadczenie o średniej z innej uczelni (kończyłem ZUT - była Politechniaka Szczecińska).
I moje pytanie: może ktoś miał do czynienia z tego typu sprawą i może potwierdzić moje domniemanie o kilku stypendiach za tą samą średnią?

[PKP] Wezwanie do zapłaty bez podpisu podróżnego

kudrewicz / 2009-04-11 13:38
Witam.
Jakiś czas temu dostałem w pociągu mandat za jazdę z biletem ulgowym bez legitymacji. Wezwanie podpisałem ale w miejscu gdzie powinien widnieć podpis kontrolera przekazującego podróżnego na stacji, a nie w polu "akceptuję wezwanie - podpis podróżnego". Czy w tym przypadku wezwanie jest nieważne? Przecież nie ma na nim mojego podpisu, jakobym przyjął wezwanie?

Najnowsze wpisy