Forum

Komentarze użytkownika "KZsupport"

Komentarze użytkownika: KZsupport

Re: Firma - rozliczanie uslug swiadczonych dla zagranicznego pracodawcy

KZsupport / 2017-07-27 13:23
Zatrudnienie na etacie o prace jest mozliwe, ale niesie to za soba duzo ograniczen (od ilosc godzin ktore moge przepracowac w tygodniu, po koniecznosc rozliczania sie w Niemczech), wiec nie jest to dla mnie rozwiazanie.

Praca ma charakter staly - co roku otrzymuje kontrakt na minimum zlecen ktore firma musi mi zapenic w tym czasie.

Powinieniem od razu zauwac ze prace o ktorej mowimy juz rozpoczalem (przebywam obecnie w Holandii, mam tu zameldowanie, ubezpieczenie oraz otworzylem jednoosobowa firme na ktora fakturuje wykonywane uslugi). Wraz z rozpoczeciem tej pracy pojawila sie chcec powrotu do ojczyzny, a zatem przeniesienie mojej dzialalnosci z Holandii do Polski.
W prawie holenderskim nie jest problemem wykonywanie zlecen wylacznie dla zagranicznego klienta, aczkolwiek zdaje sobie sprawe ze w naszym kraju jest to bardziej skomplikowane. Czy widzicie mozliwosc na przeniesienie mojej dzialanosci do Polski?

Firma - rozliczanie uslug swiadczonych dla zagranicznego pracodawcy

KZsupport / 2017-07-26 14:35
Witam,

planuje rozpoczac dzialalnosc gospodarcza w celu rozliczania uslug swiadczonych dla niemieckiej firmy. Zleceniodawca bedzie delegowal mnie do pracy dla swoich uslugobiorcow (praca w delegacji). Nie mam mozliwosci otworzenia firmy w Niemczech, choc zdaje sobie sprawe ze znacznie uprosciloby to rozliczenie podatku.

Chcialem poradzic sie was jaka forma opodatkowania bedzie najlepsza w tym wypadku? oraz drugie, istotniejsze pytanie czy moge prowadzic firme w Polsce nie majac tutaj zadnych zlecen?

Najnowsze wpisy