Forum

Komentarze użytkownika "ŁM"

Komentarze użytkownika: ŁM

SMAVA.PL czy aby napewno bezpieczne pożyczki ?!?

ŁM / 2009-01-09 16:47
Postanowiłem założyć konto jako "Inwestor" udzielający pożyczek na portalu smava.pl. Podczas rejestracji musiałem podać szereg osobistych danych oraz wymaganą nazwę użytkownika bez której rejestracja nie jest możliwa, jako że lubię widzieć do jakich celów będą wykorzystywane moje dane przeczytałem skrupulatnie Regulamin serwisu. W jednych z definicji znalazłem definicję cyt.:
„Nazwa użytkownika - unikatowa, indywidualna nazwa fantazyjna wybrana przez Użytkownika Platformy, pod którą występuje on wobec osób trzecich korzystając z Platformy i/lub zawierając za jej pośrednictwem Umowę Pożyczki"
Wiele nie myśląc stwierdziłem że moją fantazyjną nazwą użytkownika będzie "smava.pl" Następne kroki rejestracji przeszły gładko czego zwieńczeniem był e-mail potwierdzający pomyślną rejestrację w portalu smava.pl.
Następnego dnia z samego rana dostałem telefon od przemiłej Pani z prośbą o zmianę nazwy użytkownika, na co stwierdziłem negatywnie podtrzymując swoje stanowisko znajomością regulaminem serwisu. Pani powiedziała że wie o tym jednak, jeżeli się nie zdecyduje na zamianę nazwy użytkownika to konto moje zostanie usunięte.
Na podsumowanie naszej rozmowy dostałem maila cyt.;
"nawiązując do naszej rozmowy telefonicznej, aby dalej mógł Pan korzystać z naszego serwisu musi Pan zmienić nazwę użytkownika, która narusza punkt 3 paragrafu 10 Regulaminu serwisu.
Brak zmiany Pana nazwy użytkownika lub brak kontaktu z Biurem Obsługi Klienta w tej sprawie będzie skutkował zablokowaniem Pana konta w serwisie smava."

Na którego odpisałem :
Muszę jednak nie zgodzić się z Państwem ponieważ punkt 3 paragrafu 10 Regulaminu serwisu określa „dodatkowe informacje". Na pewno nie dotyczą one „Nazwy użytkownika", ponieważ ta informacja nie wpływa na ocenę żadnego ryzyka. „Nazwa użytkownika" jest informacją podstawową – wynikającą z Definicji Regulaminu korzystania z platformy smava.pl, cytuje:
„Nazwa użytkownika - unikatowa, indywidualna nazwa fantazyjna wybrana przez Użytkownika Platformy, pod którą występuje on wobec osób trzecich korzystając z Platformy i/lub zawierając za jej pośrednictwem Umowę Pożyczki"
Mało tego informacja „Nazwa użytkownika" nie może być informacją dodatkową ponieważ bez niej niemożna dokonać rejestracji użytkownika. Ja dokonałem takiej rejestracji czego dowodem jest email wysłany przez serwis smava.pl dnia 07.01.2009 o godzinie 23:51."

Puentą czego konto moje na tym serwisie zostało de aktywowane.
Pytanie się nasuwa czy firma, która dopiero co zaczyna działalność na rynku, prowadzi politykę wbrew swoim założeniom może być partnerem ??
Tutaj opisałem bardzo błahą sytuację z której firma odwróciła się do swojego klienta. Co w sytuacjach poważniejszych, gdzie w grę wchodzą pieniądze??
Dla mnie smava.pl jest spalona.

Najnowsze wpisy