Forum

Komentarze użytkownika "lookson"

Komentarze użytkownika: lookson

Podział domu

lookson / 2008-12-03 23:58
Chciałbym zapytać o przybliżone koszty podziału domu.
Dom z dwoma mieszkaniami zupełnie oddzielnymi. Właścicielem są dwie siostry. Jedna mieszka w jednym mieszkaniu, a druga mieszka w drugim. Trzeba teraz podzielić to tak żeby każda miała na papierze swoje oddzielne, a nie jako współwłasność. Jakiego rzędu mogą to być koszty? Czy to jest jakaś zwykła formalność załatwiana papierkiem napisanym przez notariusza za małe pieniądze czy jakaś spora kwota liczona według procentu od wartości nieruchomości?

Polbank - konto oszczędnościowe 7%

lookson / 2008-11-06 23:50
Witam,

Mam konkretne pytanie ... czy polecacie konto oszczędnościowe w Polbaku? Obecnie korzystam z mbanku z emax plusa z oprocentowaniem 5,75 ... natomiast polbank oferuje 7%. Czytając tabelę opłat i prowizji wychodzi na to, że konto jest praktycznie darmowe tak samo jak w mbnaku. Dlatego zastanawiam się nad przeniesieniem środków. Acha i czy jest gdzieś jakiś regulamin bo znalazłem tylko tabele opłat i prowizji oraz oprocentowanie.

Lokata 10% w OpenFinance

lookson / 2008-11-05 20:30
Witam,

chciałbym zapytać czy ktoś korzystał może z lokaty 10% w skali roku na 5 miesięcy w OpenFinance? Chciałbym wrzucić 50k na 5 miesięcy ... niby wszystko jest ok ... na infolinii gość powiedział, że nie ma opłat itp ... jednak zastanawia mnie jedna kwestia ... Na stronie OF jest napisane, że jest to lokata w NobleBank tak jakby i praktycznie można wrzucić dowolną sumę. Natomiast na stronie Noble Bank jest faktycznie lokata na 10% jednak wymagany jest minimalny wkład 150k. Czy może ktoś mi wytłumaczyć jak to jest ...

Wcześniej planowałem wrzucić do gettin na 9% na 4 miesiące, ale oferta OF wydaje się być korzystniejsza. Zaznaczam, że chciałbym lokate nie na dłużej niż 6 miesięcy.

Najnowsze wpisy