Forum

Komentarze użytkownika "magda77"

Komentarze użytkownika: magda77

magda77 / 2007-08-14 09:34
Myslisz, że od mojej odpowiedzi zależy czy będą spadki na giełdzie czy nie? Magda odpowiedziała na posta nie kupuj teraz, może nienajlepsza teraz pora na zakupy i prosze giełda światowa o 6% w dół ;-)
Chodź i tak uważam że dziś bedą spadki. Niezależnie od moich życzeń. Ale to są tylko moje przeczucia, kobieca intuicja i nie będzie mialo wpływu to czy stalpol1 zainwestuje swoje 15 tys czy nie.
Pozdrawiam

Re: kupować fundusze akcyjne ?

magda77 / 2007-08-13 21:23
Poczekaj 1,5 miesiąca - to głębsza korekta

Re: ale lipa

magda77 / 2007-08-13 21:18
i co zrobiłeś? trzymasz czy sprzedałeś? Gdybym nie sprzedała dwa tygodnie temu dziś bym miała w plecy -23 tys.
Pozdrawiam
magda77 / 2007-08-08 22:23
dzięki :-)
magda77 / 2007-08-08 22:07
sprzedałam dom i za rok chce kupić nowy. A w miedzy czasie chcialam wlozyc na fundusz akcyjny. Nie interesuje mnie lokata długoterminowa bo mam inne plany. Dalej uwazam ze pod koniec wrzesnia skonczy sie korekta i wpakuje kasę w fundusz akcyjny zarobie moze 30% i bedzie wiosna i wtedy zacznę sie budować. Pieniądze otrzymałam pod koniec maja i najpierw zainwestowałam 50 tys później 20 tys potem 100 tys i cale zyski pogrzebał zakup w trzecim tygodniu lipca 100 tys dokupionych jednostek misiów. I zdecydowałam sie opuścić pędzący pociag a pozniej i tak do niego wsiądę bo są to moje decyzje i jak do tej pory źle na tym nie wychodzę. Ciekawe czy ci którzy inwestowali w 2005 roku i trzymali kase na funduszach podczas gdy ja kupowałam mieszkanie za 3500 m2 a teraz jest warte 11000 m2 zarobili więcej ode mnie?
magda77 / 2007-08-08 19:21
Możecie uważać ze jestem leszczem, ale ja teraz stoję z boku i obserwuję nie biorę już udziały w liczeniu strat, natomiast te pieniądze mam przygotowane na to aby zaatakować ostro jak będą wzrosty. Ja włożyłam 270 tys i nie mogłabym sobie pozwolić na utratę 10% - 27 tys. Licząc od kwietnia straciłam już 17 tys zysku + 4,5 wkładu a na dzień dzisiejszy byłoby 12 tys i dziś znów były spadki. cały czas obserwuje co sie dzieje. A co do października to wynik przyglądania sie temu co sie dzieje, to nie jest bessa tylko długa i mecząca korekta, która zresztą ma prawo być zgodnie z cyklem. Nigdy nie jest tak ze są tylko wzrosty. U mnie i u Norda było tak ze nie zdążyliśmy jeszcze zbudować zbyt mocnych portfeli. A co do tego ze będzie tak do października to proszę spójrz na wykresy giełd niemieckiej, angielskiej, amerykańskiej. Jesteśmy prawie tak wysoko jak w roku 1998-2000 i wtedy tez sie wydawało, że przecież nie może być źle a jednak byla bessa i dopiero teraz jestesmy na tym samym poziomie co w latach 1998-2000 zalezy na którą giełdę się spojrzy. Ja nie twierdze ze będzie źle tylko jeszcze z jakieś 8-15 % poleci a pozniej to już tylko odbijanie strat lub tak jak w moim przypadku kupowanie i liczenie zyskow oczywiscie po odrobieniu tych 4,5 tys, ktorych nie moge tak zostawic jako moja stratę. Zawsze moge teraz te pieniadze wlozyc na oko w ing i jakies 3% w skali roku miesiecznie zbierac a w kazdej chwili kupić jak juz bedzie lepiej jednostki w funduszach akcji. Teraz jak patrze to jesteśmy na poziomie maja i gdybym w maju wlozyla na lokatę bylabym do przodu ale na funduszach mozna zarobic wiecej wiec zdecydowalam sie zainwestowac w fundusze a teraz zdecydowalam sie wyjsc z pedzacego pociagu z mala strata tylko 1, 5% a przy takiej kasie w ciagu tygodnia zrobilo sie 12 tys. Do tego ja sprzedalam w zeszly poniedzialek a we wtorek byly wzrosty dopiero czulam sie jak leszcz a z uplywem tygodnia utwierdzilam sie w swojej słusznej dla mnie decyzji. TaS przelicz w ciagu tygodnia trące 7 tys za to moge miec kino domowe, pół małego samochodu albo moglam pojechac z dziecmi na wczasy. Wiec nie uwazam sie za wielkiego leszcza gorzej byloby gdybym przyszla do meza i powiedziala że przez swoja przygodę z gieldą zostało mi tylko 100 tys bo tak sie dzieje podczas bessy. Ale to nie jest bessa tylko duża korekta. Pozdrawiam
magda77 / 2007-08-08 14:00
A ja sprzedalam z strata 4,5 tys w pozniedzialek w zeszlym tyodniu i tez sie zastanawialm czy czekac czy poniesc strate i sprzedalam ale obserwuje swoj portfel i dzis bylabym juz 12 tys w plecy a tak poczekam jeszcze 1,5 miesiaca i zaczne kupowac. szybciej odrobie starte 4,5 tys niz 12 tys a poza tym ja nie bede odrabiac tylko bedzie mi roslo i jak bede o 4,5 tys do przodu to bede wiedziala ze to dopiero odzyskany kapital. Dopiero w pazdzierniku pojdzie w gore a tak beda spadki raz mocniejsze raz slabsza ale caly czas korekta

Najnowsze wpisy