Forum

Komentarze użytkownika "MaiX"

Komentarze użytkownika: MaiX

Re: Hiszpania biegnie po "spirali śmierci"

MaiX / 2012-10-01 22:26
Czy wiecie kto trzyma weksle od tych wszystkich długów?
Praktycznie wszystkie kraje na świecie są zadłużone.
Zrozumiałbym gdyby był jakiś kraj co miałby nadwyżkę równa sumie długów innych ale go nie ma.
To może u zwykłych obywateli kraje się zadłużyły? - raczej nie przecież ludzie nawet w najzamożniejszych krajach (UE,USA) mają więcej długów niż oszczędności.
Hmm to może jest grupa superbogaczy ma to wszystko - biorę 25 najbogatszych i ich majątek to jakaś kropla w skali długów (samo USA ma dług 14 bilionów dolarów, a najbogatsi mają max po 70 mld).

Długi rosną, ktoś ma wiec teoretycznie te pieniądze - wie ktoś może kto to jest?

Re: Geithner odkrywa karty. Bilion dolarów na "złe długi"

MaiX / 2009-03-23 20:49
Jestem sobie funduszem i rząd daje mi nisko oprocentowana pożyczkę aby kupił sobie papiery bez wartości - jaki taki fundusz ma zysk w takim zakupie??
MaiX / 2009-03-21 06:15
płacę za około 1/3 więc jest dużo mniej no i mam dobra lokalizację i nie musze1,5h wcześniej wstawać do pracy -wygodny jestem :)

Kombinowałem z tym na wiele sposobów i zawsze wychodziło, ze będę musiał płacić więcej - dużo.
1. Kawalerka - bez porównania dużo więcej
2. 2 pokojowe jeden pokój komuś wynająć - za pokój z właścicielem w nie najlepszej lokalizacji dużo się nie dostanie. No i nadal mieszkam wtedy z "obcymi". Czyli więcej co miesiąc na mieszkanie a efekt ten sam i tak ktoś się szwenda.
3. Mieszkanie na wynajem. To już bzdura ja bym wynajmował komuś a sam wynajmował od kogoś.
4. Większe mieszkanie lub lepsza lokalizacja - za duża kwota.

No i postanowiłem dozbierać do jakiegoś poziomu 100-150tys. aby w razie czego rata nie była taka duża i wtedy się zastanowić. Jak mieszkania drożały to zastanawiałem się że dałem nieźle ciała, ale teraz stwierdzam, że kupować najlepiej wtedy gdy Cie na to stać a cena? Jak Cię stać to znaczy że jest dobra.

Jeszcze kilka latek i się uda.
MaiX / 2009-03-20 20:12
I co Ci będzie z tego jak będziesz bez pracy i oszczędności jakie teraz masz będziesz wydawał na chleb a nie na pomysły o kupnie mieszkania.
MaiX / 2009-03-20 20:07
To co mówisz jest prawdą ale ty traktujesz mieszkanie jako inwestycję. Większość ludzi traktuje je jako potrzebę. Czy jakby chleb kosztował 5 PLN tobyś nie jadł bo za rok, dwa będzie taniej?
Jak jest się w wieku 25-30 lat to zrobi się wszystko aby "być na swoim" i nie dziwie się, że tak dużo osób zaryzykowało jak dano im tylko szanse wzięcia kredytu.
Ja nie kupiłem i nadal jestem na wynajętym. Czuje się może lepiej bo wydaje mi się że nie zostałem "frajerem", ale z drugiej strony jak u kogoś jestem w mieszkanku to sam już nie wiem ..... bo on to jednak ma swoje.

Re: Lokata strukturyzowana - co o niej myślicie ?

MaiX / 2009-03-13 16:14
IMO to produkty bez szans - banki chcą odbić sobie wysokie procenty jakie dawały na lokatach. Dla nich to prawie pewna darmowa lokata. Szanse na zysk są marne, większe na to że włożysz pieniądze i nic z tego nie będziesz miał.

Re: USA wycofają z Iraku w ciągu pół roku 12 tys. żołnierzy

MaiX / 2009-03-08 19:56
Prawie jak w Wietnamie. Ciekawe co się będzie działo w Iraku jak amerykanie zrobi go home ?

Re: Prezydent zaskarżył do TK ordynację do europarlamentu

MaiX / 2009-03-05 21:04
Co on chce pokazać?
OK dostał papier za późno ale co to za wyjaśnienie - veto bo nie mogę zaakceptować sposobu tworzenia prawa wyborczego .
Jeżeli ustawa jest dobra a ja nie widzę w niej niczego złego, to chodzi chyba o pokazanie "Ja tutaj rządzę" a wy daliście ciała to muszę was w zadek kopnąć bo tak chcę.

Re: Gospodarcze potęgi w zapaści. PKB pikuje

MaiX / 2009-02-25 17:50
Nastraszono ludzi kryzysem i teraz każdy trzyma kasę w skarpecie bo się boi, że go zwolnią, że będzie jeszcze gorzej, że to właśnie ciężkie czasy nastały - przemysł padnie, a i tak nas później z tej kasy wydoją (podatkami lub inflacją).

Heh, durnie zbudowany ten świat jest.

Byle do przodu już prawie wiosna :)

Re: Producenci aut powinni radzić sobie sami

MaiX / 2009-02-25 17:39
Fajnie zrobiony filmik - patetycznie.
Z chęcią bym jedno autko przygarnął. Ze te nowe muszą tyle kosztować albo ja tak niewiele zarabiać -heh.
MaiX / 2009-02-21 16:00
No chyba każda inwestycja jest po to aby zyskać. Trochę bez sensu jest inwestować po to aby stracić :)

Re: Chlebowski: Nie będzie rewolucji w emeryturach policji

MaiX / 2009-01-25 21:43
1. powinno się mundurowych zatrudniac na kontrakt (np.15 letni). Gwarancja zatrudnienia, zrobków, ale jak sie sam zwolni to musi zapłacić za wszystkie szkolenia.
2. powinni dostawać bardzo dobre pensje na tym kontrakcie
3. normalny system emerytalny - czyli tak jak kazdy z nas zbierają na swoich kontach w zakładach ubezpieczeniowych - dobrze bedą zarabiać, dużo zbiorą bedą mieć wysokie emerytury
4 po kontrakcie wracją z powrotem na rynek pracy (można by dofinansowywać przeszkolenia)
5. Jeżeli zginie/zostanie kaleką na służbie wysokie renty

Proste zasady, jak wchodzisz w to w wieku 20-25 lat to wiesz na czym stoisz (że popracujesz tylko do 40).

Moim zdaniem sprawiedliwe jest płacić dużo osobą które nadstawiaja kark ale niesprawiedliwe jest aby one pracowały 15 lat a inni 40 !!!! - są zawody które dużo bardziej niszczą zdrowie ludzi i nie ma mercy.
MaiX / 2008-11-27 20:35
Dokładnie - u nas to generalnie pod szyldem tych marek sprzedawany jest szmelc i odpady. Od jakiegoś czasu nie kupuję z nich niczego. Lepiej kupić mniej lub doskładać kasę i kupić produkt gdzie kontroluje się jakość wykonania niż ten chłam - sumarycznie wychodzi i taniej i lepiej.
Zeżresz - sraki dostaniesz, kupisz bluzkę - pierwsze pranie i do śmieci.
MaiX / 2008-05-30 10:10
Popieram w 100%. Ulgi w podatkach są idelanym rozwiązaniem, reszta to marnotrawienie pięniedzy.
MaiX / 2008-05-30 10:05
Z dziecmi jest trochę jednak inaczej niż z pracą. Pracę generalnie każdy musi mieć aby przeżyć. Jakby zupełnie urynkowić wychowanie dzieci to okaże się, że dla pary nieopłacelne ekonomicznie będzie posiadanie trójki dzieci, a jak wiadomo trzeba ponad 2 dzieci na parę abyśmy chociaż nie wymierali.
Nie ma innego systemu niż regulacja przez Państwo ważnych celów społecznych które z punktu widzenia każdej jednostki z osobna są nieopłacalne. Tak więć w jakiś spsób Państwo powinno "tworzyć warunki" do wychowania co najmniej trójki pociech.
Jeżeli oddano by nam w podatkach to co idzie teraz na dzieci i kazano za wszytsko płacić to Pan X będąc kawalerem cieszyłby się niemiłosiernie, a rodzina Y posiadajać trójkę dzieci nie miała by ich za co wysłac do szkoły.
Kwestią pozostaje nieudolność naszej administracji, oraz idiotyczne marnotrawienie pięniedzy na ustawy pisane "pod publikę" - jednak za to odpowiadmy My sami, w każdych wyborach - proponuje się nad tym choć na chwilę zastanowić
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy