Forum

Komentarze użytkownika "majster22"

Komentarze użytkownika: majster22

Re: MEWA

majster22 / 2008-05-24 19:40
Jestem początkujący, mam więc pytanie odnosnie PDA. Mam akcje mewy z poprzedniej emisji.Czy jeśli kupię PDA teraz, np za 2 gr jedno, to czy dodatkowo,aby mieć akcje emisji nowej będę musiał dopłacić 12 gr za każde 12 akcji, czy też od razu po rejestracji będę miał tyle akcji nowej emisji ile kupiłem PDA?
majster22 / 2007-12-11 13:15
Teraz juz rozumiem, dziekuje za wyjasnienie. CIekawe ile bedzie wynosila cena pp w momencie notowania.
majster22 / 2007-12-09 11:07
Teraz juz wszystko jasne, serdeczne dzieki. Ja nadmienie tylko, ze niestety na moim rachunku nie bedzie JPP poniewaz spoznilem( akcje kupilem w piatek) się a dzien pp byl ustalony na 6.12.07 r., tak wiec jedynym wyjsciem w moim przypadku bedzie nabycie pp na gieldzie w dowolnej ilosci?( a jesli nie to jakiej?) a potem doplata takiej sumy, ktora pozwoli mi na oplacenie akcji nowej emisji, które beda przyslugiwaly mi za zakupione na gieldzie pp jesli dobrze rozumiem?
majster22 / 2007-12-08 21:38
Wiem, że te akcje ktore kupilem w piatek nie uprawniaja mnie do pp, bo spoznilem się o kilka dni, dzien ustalenia to byl 6.12.07, wiec musialbym miec akcje w dniu 3.12.07 lub wczesniejszym.Ale mi chodzi o to jesli prawa podobu beda notowane na gieldzie, to moge kupic dowolna ich ilosc bez wzgledu na to jaka ilosc posiadam teraz, a potem przyslugiwac bedzie mi prawo zapisu na nowa emisję? Jak tak to wlasnie rozumiem, poniewaz tak wyjasnil mi to ksenus w komentarzu ponizej. A co do tej doplaty o ktorej mowisz, to musze skorygowac to co napisalem wyzej:) Masz rację, doplacasz wg mnie tyle ile pp * 0,01 grosz za kazda akcje. Z tego co wiem, to pp jak beda notowane na gieldzie moga isc powaznie w gore poniewaz ich ceny nie ograniczaja widelki cenowe. Jako poczatkuacy musze sie jeszcze wiele nauczyc, ale juz pewne prawidlowosci rzadzace gielda poznalem;)
majster22 / 2007-12-08 10:53
Tak, Jpp to jednostkowe prawo poboru, zmieni się ono na pp w ilosci posiadnego pp* 12. Potem musisz zapisac się na akcje nowej emiscji i posiadac odpowiednia iloc srodkow na swoim rachunku, zeby je oplacic. Jesli tego nie zrobisz to Ci przepadna..Ale o wykupieniu jakiejs doplaty do PDA pierwsze slysze, mimo, ze jestem poczatkujacy, rakiej mozliwosci wydaje mi sie ze wogole nie ma:) A teraz moje pytanko, odnosnie kupna pp na gieldzie, gdyz kupilem akcje Mewy wczoraj dopiero. Jaka ilosc praw poboru bede mogl nabyc na gpw w momencie ich notowania? Od czego ta ilosc jest uzalezniona? Bede wdzieczny za wyjasnienie, bo nie moge znalezc odpowiedzi na to pytanie.
majster22 / 2007-12-07 14:20
Dziekuje za wyjasnienie. Jesli wiec kupie pp, top potem bede mogl sie zapisac na nowe akcje w takiej ilosci w jakiej beda mi one przyslugiwaly z zakpionego pp tak?
majster22 / 2007-12-07 11:35
Nabyłem akcje Mewy na dzisiejszej sesji, wiec nie przysluguja mi pp, jedynie moge je kupic na giełdzie jesli dobrze rozumiem jak beda notowane tak? Prosze o wyjasnienie, jestem poczatkujacy. Z gory dziekuje
majster22 / 2007-10-17 15:01
może w nastepnym tygodniu bedzie wybicie w gore, teraz kurs jest w granicach 0,37-0,39, byl nawet po 0,40. Ja kupiłem wlasnie po 0,39 wiec tez do tyłu, ale zobaczymy jak bedzie dalej. I tak mysle, zeby potrzymac ten papier jakis czas.
majster22 / 2007-10-12 13:55
ja również dzis ale i tak to inwestycja na jakiś czas, zobaczymy jak się potoczy sytuacja.
majster22 / 2007-10-11 21:40
cytat]
Trzymajmy się zasady aby kupować na początku wzrostów a nie na spadkach. skomentuj


Zawsze myslałem, że jeśli ma być inwestycja średnioterminowa, bo taką zakładam na Orle, to myslę, że po takiej cenie można wejść, a jeśli spadnie to dokupić.Mylę się? Jestem nowicjuszem, więc proszę o wyrozumiałość, ża zadawanie takich pytań.

Najnowsze wpisy