Forum

Komentarze użytkownika "mandarynia"

Komentarze użytkownika: mandarynia

mandarynia / 2010-11-23 21:27
Ja już nie pracuję u tej pracodawczyni, ku mojej radości. Ale uważam, że oszukuje innych bo co chce to zapisuje w umowie, a wiele rzeczy nie pisze a wymaga. Mi bardziej chodzi o to, że potraktowała mnie jak śmiecią i to tylko dlatego, że znalazłam lepsze miejsce pracy i chciałam odzyskać urlop, który obiecywała, a nie dała i zapowiadała, że wypłaci ekwiwalent. A potem wywinęła kota ogonem i udała, że na umowę zlecenie nie ma urlopu, że liczy mi tylko urlop z czasu, kiedy byłam zatrudniona u niej na umowę o pracę, bo na jej niekorzyść skończyłam studiować.
mandarynia / 2010-11-22 21:38
Może ktoś wie jakie szanse byłyby wygrania przed sądem pracy takiej sprawy?? Sądzę, że nie ja jedna jestem w takiej sytuacji, ale wszyscy siedzą cicho i nikt nie ma odwagi skończyć z wykorzystywaniem studentów i oszukiwaniem pracodawców.

praca na umowe zlecenie

mandarynia / 2010-11-21 23:05
mam pytanie o umowy słowne dotyczace urlopu. Jak jest z ich obowiązywaniem. Pracowałam w jednej firmie, gdzie właścicielka zatrudnia głownie studentów, żeby nie płacic skladek zdrowotnych na umowe zlecenie, ale w pełnym wymiarze godzin tj.8h czasem dłuze nawet. Każdemu kogo przyjmuje mówi,że ma 20 dni urlopu, mi również tak mówiła. Jak skończyłam studia wzięła mnie na umowę o prace i udała,że tamtego urlopu już nie mam,a nie chciała udzielić urlopu zanim przeszłam na umowe o prace. Czy jest możliwosć dochodzenia swoich praw?? Moim zdaniem to obchodzenie prawa, zatrudniać studentów na umowe zlecenie w pełnym wymiarze godzin, oferując urlop 20 dni a potem udawanie ze to jej dobra wola.

Najnowsze wpisy