Forum

Komentarze użytkownika "marcyl"

Komentarze użytkownika: marcyl

Kredyt a TFI? Czy dobrze robie? Proszę o opinie

marcyl / 2008-01-15 18:41
Witam wszystkich po tylu korektach i mi puściły nerwy i postanowiłem po raz pierwszy zabrać głos na forum. Mam do Was pytanie czy dobrze robie czy dobrze to wszystko przemyślałem?
Wiadomo że do każdej osoby należy podejść indywidualnie dlatego też postanowiłem opisać swoją sytuację i prosić Was o opinie w tej sprawie.

Od lat zbieram pieniądze lokując w TFI łączna kwota powiększona już o zysk z TFI wynosi ponad 230tys.zł, w zeszłym roku w październiku wziąłem kredyt na mieszkanie 200tys. zł ponieważ pomyślałem po co mam wykładać swoją kasę z ciężko zarobionych pieniędzy jak mogę mieć nisko-oprocentowany kredyt w CHF na poziomie 4% a pieniądze które uzbierałem będą sobie spokojnie pracować tak by mi pokryły odsetki a zarazem co nie co zarobiły :-)

Mój protfel jest agresywny ale z założenia na kilkanaście lat ponieważ kredyt wziąłem na 35lat więc i te pieniądze nie będą mi potrzebne ale jak dziennie tracę kilka tysięcy to zaczynam się martwić.

Oto mój portfel:
- PZU MiŚ 40tys
- BPH Dynamiczne 80tys
- Arka Akcji 30 tys
- Arka Nowa Europa 20tys
- Arka Środkowo Wschodnia Europa 50tys. (zakładam że jak wejdzie Arka Energi to przekonwertuje z tej arki 30tys.)

Mam jeszcze sporo gotówki bo mieszkanie przecież urządzam więc to co jest wpłacone w TFI nie jest mi zupełnie potrzebne, ale zastanawiam się czy nie lepiej jest trochę podziałać robiąc wypłaty i wpłaty konwersacje itp niż czekać???

Doradźcie coś albo chociaż napiszcie swoją opinie na mój temat.

Pozdrawiam wszystkich
M
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy