Forum

Komentarze użytkownika "marcyl"

Komentarze użytkownika: marcyl

marcyl / 2010-04-14 07:59
No właśnie całkowicie zamykać DG nie chcę gdyż myślę że za około pół roku albo od stycznia następnego roku znów ją wznowie.
Jestem podatnikiem Vat i czy to oznacza że będę mógł się rozliczyć na koniec roku regulując podatki za kwoty wpływające przez okres zawieszenia działalności?
PIT i tak z działalności będę musiał zrobić.

pozdrawiam

zakończenie działalności a wpływy na rachunek

marcyl / 2010-04-13 12:30
Witam, posiadam jednoosobową działalność gospodarczą i rachunek firmowy na który wpływa wynagrodzenie. Jeśli zakończę działalność z dniem 30 kwietnia 2010r. a wynagordzenie za umwy zawarte przed zakończeniem działalności zaskutkują prowizją i będą wpływać na rachunek firmowy jeszcze do końca roku co z tym zrobić jak rozwiązać ten problem?
Nie mam zamiaru płacić ZUS do końca roku aż jakieś marne grosze będą się pojawiać na rachunku ani też nie chcę zamykać rachunku firmowego gdyż kwoty pieniężne które wpłyną jak najbardziej są mi należne.
Czy jest jakiś sposób by podsumowac to wszystko i się rozliczyć z US na koniec roku?

Z góry dziękuję za odpowiedź
marcyl / 2009-09-05 23:04
wolę wiedzieć, więc jeśli to nie tajemnica to proszę o wytłumaczenie.
marcyl / 2009-09-05 10:58
nierozumiem
marcyl / 2009-09-04 17:34
A skoro jeszcze wspomniałeś o podatku.
Jeśli na giełdzie kupuję akcje i sprzedaję po cenie wyższej kiedy płacę podatek? (po wystawieniu PITa?)
Jeśli kilka razy nie trafię i będę musiał sprzedać z stratą to podatek jest zmniejszany od tego co zarobiłem wcześniej? Chodzi mi o to czy z całego roku wystawiany PIT są tam brane zarówno straty jak i zyski?
przykład:
W miesiącach styczeń-lipiec zarobek 5tys.
w miesiącach sierpień-grudzień strata 3tys.
Czy na koniec roku w rozliczeniu PIT będę płacić podatek od 2tys.???
marcyl / 2009-09-04 17:26
Nikt przecież nie powiedział, że nauka czy praktyka jest darmowa.
Kto nie spróbuje ten się nie przekona czy jest wstanie dołączyć do stada wilków.
Więc na początek chce popróbować z tymi 25tys.
Jak będzie mi szło to spróbuje z większym kapitałem jeśli nie to kasa będzie cały czas leżeć jak do tej pory na TFI.
marcyl / 2009-09-04 12:57
Witam, dziękuję xxxxxl za pierwszą odpowiedź

Zapytam jeszcze raz bo chce mieć pewność zanim zacznę coś działać.
Jeśli limit ceny ustale dużo wyższy to znaczy kupie po kursie najniższym w danej chwili tak?

Przykład:
Cena na gpw akcji jest 20akcji po 15zł
Ja wystawiam zlecenie na 50 akcji po cenie 16zł

Czy to oznacza że kupie 20akcji po 15zł i całą resztę w przedziale 15-16zł ???

I jeszcze pytanie dotyczące Dywidendy:
W jakiem terminie musze mieć akcje w portfelu by otrzymać wypłatę z Dywidendy?
Znalazłem tabelkę gdzie są 3 daty:
1) jest uchwalona dywidenda przez WZA
2) data ustalenia prawa
3) data wypłaty
Czy to oznacza, że jeśli będę posiadał akcje w czasie ustalenia prawa to otrzymam dywidende która zostanie mi wypłacona po około miesiącu w dacie wypłaty?
I czy musze aż do daty wypłaty trzymać akcje w portfelu? Czy wystarczy je kupić tylko na okres wypłaty dywidendy?

Pozdrawiam
Marcin

GPW zamiast TFI

marcyl / 2009-09-03 13:22
Witam,

znaczna większość 90% osób pisze, że lepiej inwestować na GPW niż dawać zarabiać TFI ja od dłuższego czasu przyglądam się GPW i inwestowaniu. Mam w mBanku eMaklera w związku z czym jestem gotów rozpocząć inwestowanie jednakże rodzą mi się pytania pewnie tak jak i wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę z GPW.

Dlatego proszę Was o POMOC

w co najlepiej inwestować jakie indeksy i jakie spółki? WIG20, WIG, mWIG,sWIG

jak sobie rozłożyć portfel na początek chce 10tys umieścić kolejne 15tys chce sobie zostawić na szczególną okazję gdyż wydaje mi się że jeszcze nas spadki dopadną i akcje będzie można kupić taniej.

Jak wygląda kupno papierów przez eMaklera:
1) wybieram papier
2) liczba czyli ile akcji (musze sobie wcześniej przeliczyć po ile są akcje i ile chce na nie wydać tak?)
3) Limit ceny czyli po ile maksymalnie chce kupić papier tak?
4) Limit aktywacji (nie jest potrzebne wypełniać tak?)

Jeśli pkt 3 będzie dużo wyższy to znaczy kupie po kursie najniższym w danej chwili tak?
I jeszcze w jak szybkim czasie zostaną kupione przeze mnie te akcje?
W jak szybkim czasie można sprzedać akcje spółek?

Czy jestem wstanie dziś kupić jutro sprzedać?
A może uda się rano kupić popołudniu sprzedać?
Czy to działa aż tak szybko?
Przepraszam za moje lamerskie pytania ale inwestowałem przez ostatnie 6lat w TFI w związku z czym nie mam obycia z czymś z czym Wy specjaliści macie na codzień.

Skoro większość z Was proponuje GPW zamiast TFI to pomóżcie początkującemu.

Pozdrawiam
Marcin

rozwój działalności - dotacja

marcyl / 2009-05-08 12:04
Witam,

od 3 lat prowadzę własną działalność gospodarczą zarejestrowaną pod adresem domowym.
Zajmuję się reklama intenernetowa, strony www, a także ubezpieczenia gdyż na etacie jestem zatrudniowny w firmie ubezpieczeniowej.

Chciałbym kupić lokal koszt ok 100tys. i zrobić w nim biuro podróży czyli coś nie związanego z tym co do tej pory robiłem, albo ewentualnie biuro podróży powiązać z fiurmą ubezpieczeniową jeśli bardziej pozytywnie wpłynęło by to na otrzymanie dotacji.

Do kogo i jak mam się zabrać za to by otrzymać jakąkolwiek dotację na ten cel.
O jaką kwotę mogę się ubiegać?

za wszystkie cenne wskazówki bardzo dziękuję
Marcin

Re: Pozwólcie nam tanio tankować!

marcyl / 2008-06-09 12:46
POPIERAM
marcyl / 2008-05-30 08:26
Witam, gdzie są publikowane takie informacje które napisałeś powyżej?

Dotacje dla prowadzących działalność gosp.

marcyl / 2008-05-21 13:43
Witam, od 2 lat prowadzę jednoosobową firmę.
Ile i z jakich instytucji ZUS czy UNI mógłbym otrzymać środków jako dotacje na rozwój?
Jaki procent inwestycji musiałbym wykazać na fakturach do udokumentowania dotacji.
Jaki procent wkładu własnego należy zainwestować na rozwój?
Czy niezbędne będzie zatrudnienie pracownika? (jeśli tak to na jak długi okres i czy na pełny etat?)
marcyl / 2008-01-18 19:33
Dzięki za rady myślałem o Uni Aktywna Alokacja95% i chyba wrzucę tam część dochodów ale dopiero jak odrobią straty chociaż te które się niestety zrobiły przez ostatnie 2 tygodnie bo bez sensu wypłacać teraz nie sądzisz?
marcyl / 2008-01-18 19:28
A jakie to są fundusze o których piszecie miki3d oraz Pilsner?

kupno i sprzedaż?

marcyl / 2008-01-17 18:41
Jestem tego samego zdania Gorgia :-)
Mam kasę na urządzanie mieszkania więc jest luzik, kasa z TFI nie jest mi potrzebna obojętnie czy rośnie czy maleje, jednak zastanawiam się cały czas czy nie warto było sprzedawać i kupować a w zasadzie w obecnej sytuacji kupować bo wszystko tanie :-) a za tydzień znów sprzedawać o ile urośnie.
NIE SPRZEDAJE W DOłKACH BO SIE TO NIE OPLACA i jest to idiotyzm wg mnie oczywiście i dziwie sie ludziom ktorzy stoja w kolejkach do sprzedazy TERAZ.

Kusiło mnie strasznie by na koniec roku sprzedać 50% żałuje że tego nie zrobiłem tak jak mój znajomy, bo w tej chwili bym kupował i byłbym na większym plusie.
Wiadomo że nie zawsze się trafi idealnie :-(
Ale ogólnie chyba o to chodzi by kupować w dołkach a sprzedawać na górkach ale czy warto? czy ktoś niedoświadczony już się tak bawił? Jak tak to jak na tym wychodził?
Lepiej niż to co wypracuje TFI?
Ja mam sprzedaż i kupno bez prowizji więc może było by warto?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy