Forum

Komentarze użytkownika "maria70"

Komentarze użytkownika: maria70

Inwestować nie wychodząc z domu

maria70 / 2008-10-31 18:50
Mieszkam w małym miasteczku nie ma tu biura maklerskiego są tylko dwa fundusze do wyboru PKO TFI i PIONIER na których ostro się zawiodłam.Chciałabym sama móc decydować o tym co kupuję i robić to przez internet ciągłe wizyty w banku stają się uciążliwe.Nie wiem tylko gdzie założyć konto gdzie są najmniejsze opłaty i szybka obsługa.Czy wtedy też wycenę jednostek ma się dopiero na drugi dzień?Czy takie konto jest bezpieczne?Proszę o radę
maria70 / 2008-10-21 13:46
ale jeszcze ma wrócić
maria70 / 2008-10-20 13:46
Wycofałam się w obligacje trochę za póżno ale nie wygląda żeby sytuacja się normowała więc trochę przeczekam .Tylko kiedy wrócić,żeby nie przegapić dołka?
maria70 / 2008-10-18 09:57
Od czego zacząć,te bardzo kosztowne korepetycje?Już wiem,że od Analizy Rynków Kapitałowych" J. Murphiego a może coś jeszcze warto przeczytać a napisane jest "prosto"tak na poziomie przedszkolaka w inwestowaniu.
maria70 / 2008-10-17 21:45
Każde słowo to prawda,gdybym miała jakiś plan to nie straciłabym tak dużo i nie czekała z myślą"a może wzrośnie"tylko wycofała się przy mniejszej stracie.Muszę się wiele nauczyć ale lepiej póżno niż wcale.Powodzenia wszystkim! podziwiam osoby które przy dzisiejszym stanie giełdy inwestują z zyskiem.
maria70 / 2008-10-17 08:28
Tak wczoraj to zrobiłam mam dość tej "huśtawki"poczekam może zyskam może stracę teraz wszystko jest możliwe przestałam liczyć straty myślę jak uratować resztę Pzdr.
maria70 / 2008-10-16 13:30
Piszecie o spadkach i pewnie macie rację ,ale takie osoby jak ja czy Kinga12 ,które nie bardzo wiedzą co się dzieje? i dla czego? nie wiemy co robić i nic dziwnego,że po "babsku beczymy" a ,ktoś powie po co się pchałyśmy do inwestowania ale przecież było tak fajnie pieniążki rosły a kto nie chce zarobić?Myślę żeby na okres nadchodzących spadków zrobić konwersję na obligacje to chyba będzie mniej ryzykowne?
maria70 / 2008-10-15 11:40
Na pewno posłucham Waszych rad i będę czekać na wzrosty ,bo z moją marną wiedzą nic nie zdziałam wycofując pieniądze z taką stratą.Dzięki serdeczne za rady .Powodzenia w inwestowaniu!!!
maria70 / 2008-10-13 21:18
Mam pytanie,co to są za fundusze i gdzie się je kupuje?Zrównoważone
CC14 FIZ +79.73
FIZ Aktywów Niepublicznych RE I +63.53 dziś pewnie nikt nie ma czasu odpowiadać na moje dziwne pytania ale gdybyście mieli chwilkę to dziękuję.Pewnie nie mam się za bardzo co pocieszać ostatnimi wzrostami akcji, bo i tak będą znowu spadać ale jak wyczuć ten moment na wycofanie w pko tfi i pionierze dobrze byłoby odzyskać chociaż część straty jakoś czytam i czytam wszystko mi się pomieszało i nic a nic nie jestem mądrzejsza gratuluję wszystkim którzy zyskali na ostatnim wzroście,bo znaczy to że wiedzą co robią a nie tak jak ja idą "w ciemno"
maria70 / 2008-10-13 13:42
Na pewno masz rację z moimi zdolnościami inwestowania na dzień dzisiejszy to tylko ćwiczyć"na sucho"nie zamierzam na razie ryzykować bo za mało wiem Pzdr.
maria70 / 2008-10-11 18:04
Dziękuję za odpowiedż szkoda że trwa to aż dwa dni bo wiele może się zmienić przez ten czas i naprawdę bez analizowania i przewidywania przyszłości ciężko dobrze zainwestować.Nie wiem na co ja liczyłam i co dziwne dużo jest takich osób jak ja którzy liczyli na łatwy zysk bez żadnej wiedzy.
maria70 / 2008-10-10 15:12
Mam takie pytanie pewnie nie jeden z Was się uśmieje,że nawet tego nie wiem,ale chciałabym zapytać czy żeby kupować akcje to trzeba mieć konto w internecie i czy można w ciągu jednego dnia kupić i sprzedać tak w każdej chwili i ile się płaci za takie konto.To czysta ciekawość,bo na razie za mało wiem prawie nic żeby inwestować, ale może kiedyś?
maria70 / 2008-10-09 13:04
Może to i niezły pomysł żeby nie patrzeć codziennie na spadki i nie przeliczać,sama już tak planowałam ale ciekawość zwycięża !!! Kobiety są bardziej ciekawskie )))
maria70 / 2008-10-08 20:48
Myślę,że "samira" ma rację teraz jest już taki spadek,że nawet jak się pogorszy to i tak niedługo musi byś lepiej dlatego nic nie robię,bo i tak nie wiem na dzień dzisiejszy co trzeba kupować w porównaniu do was to jestem niedouczonym ciemniakiem i wielkie dzięki,że ktoś w ogóle się do mnie odzywa.Będę czekała na lepsze czasy tak jak inni.Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś napisał mi jakie strony w internecie warto przeczytać i obserwować,jakie książki warto kupić tak dla takiego "żółtodzioba" co dopiero zaczyna,żeby nikogo nie denerwować swoją niewiedzą podam nr.gg12240083 Na innym forum zetknęłam się z opinią,że nie jest to miejsce dla ciemniaków co prawda ja tam na szczęście nie pisałam ale i tu nie chcę "przeciągać struny"i kogoś wkurzyć.Pzdr.
maria70 / 2008-10-08 13:09
Wiem,że nie mogę nikogo obwiniać za swoje błędy napisałam tylko prawdę abyście nie myśleli ze ulokowałam pieniądze jak ostatni frajer w ogóle się nikogo nie radząc.Teraz to już nie istotne mogłam szybciej szukać rady osób na forum szkoda mi tylko bo były to oszczędności moje i rodziców i straciliśmy ponad 50tys pewnie bym bardziej przeżywała tą stratę ale w kwietniu straciłam najlepszego i najukochańszego pod słońcem Brata tak z dnia na dzień(zawał)i tak naprawdę dopiero teraz zaczęłam się od wtedy interesować tym co się dzieje z pieniędzmi jasne że szkoda ale cóż za błędy trzeba płacić.Przepraszam,że ja nie na temat ale nie chcę żeby ktoś pomyślał że jestem całkiem głupia i przespałam wszystkie spadki nic nie robiąc.Cieszę się że piszecie i dużo się można dowiedzieć właśnie od ludzi którzy ryzykują własne pieniądze a nie cudze.Z moimi to już chyba naprawdę lepiej nic nie robić jeszcze wczoraj myślałam o jakiejś zmianie ale jak zobaczyłam wieczorem spadki o ok.6% to mi się wszystkiego odechciało to chyba nic nie da tym bardziej ,że nie wiem na co zmienić bo wydaje mi się ,że przecież w końcu musi zacząć rosnąć może nie cały czas ale chociaż trochę i chyba wtedy jednak akcje najszybciej rosną więc może poczekam żeby choć trochę odrobić?Mam pkotfi akcje i akcje Nowa Europa Pzdr.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy