Forum

Komentarze użytkownika "Mariusz012"

Komentarze użytkownika: Mariusz012

Re: Jakie OFE???

Mariusz012 / 2011-01-07 11:05
Witam!
Jeżeli chodzi o najlepszy wybór OFE to warto kierować się wieloletnimi stopami zwrotu. Niestety w naszym kraju OFE istnieją stosunkowo niedługo, więc 100% pewności nie można mieć w stosunku do żadnego...
Jeżeli chodzi o ING a PZU to stopy zwrotu od początku działalności funduszy są wyższe dla ING. ING dysponuje także największą sumą aktywów - 51 mld zł
Więcej aktywów, to lepsze możliwości inwestycyjne ale też większe kłopoty z wycofywaniem się z nich.
Więcej informacji o funduszach, aktualnych rankingach według różnych kryteriów oraz możliwość zapisania się on-line znajdziesz na stronie:

https://www.pregofinance.pl/partner/common/?mod=rank&id=19&pid=287

Re: Mam pomysł na firmę, ale nie wiem czy to wypali. proszę o komentarze. co ...

Mariusz012 / 2011-01-25 10:47
Witam :)
Pochodzę z okolic Wrocławia i u nas istnieje coś podobnego. Mogę powiedzieć, że biznes nawet się kręci :D Również w pobliżu jest wypożyczalnia quadów ;]
Generalnie faktycznie jakieś małe zakwaterowanie powinno być. U nas są takie małe domki. Luksusów tam nie ma, ale przecież o to chodzi, żeby poczuć się jak na wsi :D
Według mnie pomysł fajny. Na takie imprezy, ogniska, zabawy przyjeżdżają osoby nawet spoza Wrocławia, bo Wrocław to standard ;)
Ja zajmuję się zakładaniem jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek w całej Polsce, w razie potrzeby, zapraszam do współpracy :)
www.zakładanie-spolki.com.pl

Zakładanie firmy

Mariusz012 / 2011-02-03 15:22
Cześć :)
Hmm...jak Ci tu pomóc? :)
No więc, żeby dostać dofinansowanie z PUP trzeba spełnić ogrom wymogów :P
- trzeba być osobą bezrobotną zarejestrowaną w Urzędzie Pracy
- o dotacje nie mogą starać się studenci studiów dziennych, mogą jednak uzyskać ją studenci studiów zaocznych
- nie można starać się o dotację jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy prowadziło się działalność gospodarczą
- dofinansowania nie otrzyma osoba, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy przez złożeniem wniosku o dotację, odmówiła bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji zatrudnienia, stażu, lub przygotowania zawodowego
- czynnikiem dyskwalifikującym jest również otrzymanie w okresie pięciu lat poprzedzających dzień złożenia wniosku dofinansowania lub pożyczki z Funduszu Pracy lub z innych funduszy publicznych
- dotacji nie udziela się również osobom które w okresie 2 lat przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie były skazane za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu.
Jak jest z dofinansowaniami z UE to nie wiem... ale generalnie możesz skontaktować się z Radcą Prawnym :)
Jestem z firmy Finito, zajmujemy się rejestracją spółek i chętnie Ci pomożemy. Zadzwoń proszę, może uda się załatwić sprawę przez telefon :) Koszty telefoniczne są normalne, nie ma dodatkowych opłat :)
Właścicielką i jednocześnie doradcą finansowym jest Anna Górecka, zapewniam, że pomoże :)
Kontakt znajdziesz na naszej stronie, na której jest także wiele przydatnych informacji o zakładaniu spółek:
http://www.zakladanie-spolki.com.pl

Re: KNF: Jak dobrze wybrać OFE?

Mariusz012 / 2011-01-07 11:21
Właściwy wybór OFE zależy głównie od naszego zaangażowania w analizę wszystkich funduszy. Trzeba zwracać uwagę na stopy zwrotu zwłaszcza od początku działalności, które i tak nie są idealnym miernikiem z powodu krótkiej działalności OFE w Polsce...
Spore kapitały to lepsze możliwości inwestycyjne ale także utrudnienia z wycofywania się z nich. Warto prześledzić politykę inwestycyjną funduszy i zdecydować czy wolimy pewne inwestycje, czy te bardziej rentowne ale mniej bezpieczne.
Opisy wszystkich funduszy, aktualne rankingi według różnych kryteriów oraz możliwość zapisu on-line do każdego OFE można znaleźć na stronie:

https://www.pregofinance.pl/partner/common/?mod=rank&id=19&pid=2870

Re: Czy muszę wybrać OFE?

Mariusz012 / 2011-01-07 11:37
Jeżeli otrzymał Pan informację z ZUS-u jest Pan tym samym zobligowany do wyboru OFE. Składka za przepracowany miesiąc zacznie już zarabiać na Pana przyszłą emeryturę. Najlepiej zorientować się w formach inwestycyjnych funduszy o raz stopach zwrotu, najlepiej od początku działalności.
Zapisów do OFE można dokonać on-line, łatwo i wygodnie :)

https://www.pregofinance.pl/partner/common/?mod=rank&id=19&pid=2870

Znajdują się tam także najaktualniejsze rankingi według różnych wskaźników oraz profile wszystkich funduszy
Życzę trafnego wyboru :)

Najnowsze wpisy