Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

marlowe / 2006-11-27 08:50 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
zasługuje, zasługuje. On na PO, a PO na niego. To jest ktoś kto będzie jeszcze mężem stanu. A PO chwała za to że nie trzyma członków za pysk jak PiS.
marlowe / 2006-11-27 01:36 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Właściwie powinienem napisać, że PO to prawica, SLD to centrum, a PiS to partia skrajna, bo nie ma różnicy między komunizmem a nacjonalizmem, prócz podejścia do kwesti narodowości - oba systemy są na skraju, prawicy, czy lewicy, ale przenikają się, wychodząc poza prawicę i poza lewicę parlamentu, spotykają się w podobnym miejscu. Inaczej, jak lewica jest przeciwieństwem prawicy, tak partie skrajne są przeciwieństwem kompromisowego i zdroworozsądkowego centrum. Słowem nie ma dla nich miejsca w parlamencie, bo musiałby istnieć parlametn z okrągłym układm krzeseł.
I jeszcze odnośnie walki z wrogiem wewnętrznym. JA nie widzę różnicy, czy mordujemy Żydów, czy członków wyimaginowanego układu. Jedno i drugie jest spowodowane paranoicznym strachem i może być wykorzystane do zdobycia pełni władzy.
marlowe / 2006-11-27 01:24 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Kaczyński doskonale zdaje sobie sprawę że jest socjalistą. W wwywiadzie bodaj dla international herald tribune stwierdził że jest centrolewicowcem. Po prostu trzeba zdać sobie sprawę, że w polsce partie prawicowe gospodarczo, a wręcz liberalne to PO i SLD, przy czym PO jest jednocześnie centroprawicowa obyczajowo, a SLD obyczajowo lewicowa. Natomiast lewicowe gospodarzo są PiS, samoobrona i LPR, za to prawicowe obyczajowo. Stąd prosty wniosek: PiS, Samoobrona, LPR i PO mogą się śmiało dogadać w kwestii obyczajów, a PO i SLD w kwestii gospodarki. Dlatego PO jest w trudnej sytuacji, bo w odpowiednim momencie może oberwać od wszystkich. SLD nazwie ją prawicą, PiS liberałami i po ptokach. Dlatego najlepiej byłoby gdyby PO porządziła sama przez dwie kadencje, niestety w taki rozwój wypadków trudno uwierzyć. Dla gospodarki lepiej byłoby gdyby PO się z SLD dogadała, ale prawicowa obyczajowo część elektoratu PO by tego nie zaakceptowała. Jeszcze na koniec tego elaboratu: skąd się to wszystko wzięło? Otóż w Polsce po 1989 roku nie było prawicy gospodarczej, a jedynie obyczajowa. Solidarność była partią socjalistyczną, a jej prawicowość definiował jedynie stosunek do Kościoła katolickiego i wolności wyborów. Mogę się zgodzić, że SLD to byli PZPR-owcy, nawet mogę przytaknąć, że czerpali korzyści z władzy, ale zdali sobie sprawę, że liberalny model gospodarki pozwoli im zyskać więcej, bo państwo na nim więcej zyska. SLD to partia wolnościowa w tym momencie, w porównaniu z PiSem, który chce rządzić stosując zamordyzm i pełną kontrolę państwa nad obywatelami. Znamy to przecież z historii: pełna kontrola, socjalizm i walka z wrogiem wewnętrznym, a na arneie międzynarodowej pokrzykiwanie - to model działania NSDAP prowadzonej przez Hitlera. Zastanawiam się czasem, czy nie produkujemy w jakiejś części świata czołgów - samoloty już kupujemy. Każda z wymienionych cech wspólnych między NSDAP i PiS, podoba się mimowolnie różnym ludziom. A to Rosji dokopaliśmy, a to samoloty mamy świetne, a to becikowe, a to kontrola nad szkołą. To jak z gotowaniem żaby, wrzuć zwierzę do gotującej się wody to zacznie walczyć o życie, ale wrzuć żabę do wody zimnej i powoli podkręcaj gaz - to się ugotuje zanim zdąży zauważyć. PiS podkręca gaz, niczym Putin w Rosji. Pomiędzy SLD a PiS mamy PO, czyli centrum. Ciekawi mnie jedynie jak to się wyklaruje za kilka lat, kiedy odpadną całkiem bezbarwne partie w stylu PSL. Poczekamy, zobaczymy.
marlowe / 2006-11-26 05:43 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
to już sto zaliczyłem? I wzruszenie diabli wzięli. Myślałem, że to za staż. hehehe. Nie, ktoś musi się pode mnie podszywać... Nie mogłem stu wpisów zrobić.


:D

Re: Komentarz po sesji 24.11.2006

marlowe / 2006-11-26 05:36 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
mózgowiec :) ciekawe to wszystko
marlowe / 2006-11-26 00:10 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
do darmowego. Z rapidshare się ściąga za friko, tylko wolniej niż przy opłaceniu myta.

zostałem bywalcem :)

marlowe / 2006-11-26 00:09 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Chciałbym podziękować redakcji forum za uhonorowanie mnie tytułem bywalca forum. Jestem wzruszony. :) To za długość operowania, czy za ilość wpisów?
marlowe / 2006-11-25 23:30 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
warren jesteś jeszcze? O jakie e-booki chodzi?
marlowe / 2006-11-25 23:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
pogooglać w sensie? :P

Witam wszystkich forumowiczów!

marlowe / 2006-11-25 23:17 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Dawno mnie tu nie było... Musiałem odrobić straty, wylizać rany i jeszcze raz przeczytać książkę pana, którego cytował poniżej warren buffet. I udało się wygrzebać z dołka :) więc dołączam do wesołej kompanii.
marlowe / 2006-11-03 10:38 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Dzięki.

Re: Czekanie na odreagowanie

marlowe / 2006-11-03 10:23 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Ktoś coś wie na temat praw poboru Swarzędza?
marlowe / 2006-08-17 18:36 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
to słowo mi się bardziej z plecakiem kojarzy... Czy mógłbyś uściślić?
marlowe / 2006-08-17 16:10 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
A pewnie będziemy tak latać tam i z powrotem do końca września i ani rekordów nie zobaczymy, ani drastycznych spadków. Dlaczego? Bo tylko wtedy stracę na wszystkich opcjach :))))
marlowe / 2006-08-17 15:55 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
:))

Najnowsze wpisy