Forum

Komentarze użytkownika "Martinezzz"

Komentarze użytkownika: Martinezzz

Martinezzz / 2008-10-31 18:55
Witam.
Mamy podobne upodobania. Jak widze także stawiasz na energetykę, zresztą generali robi podobnie. Choć raport pepa nie zachwycił. Nie dość ze wskażniki dosyć wysokie to jeszcze brak widocznych perspektyw mocnego wzrostu zysków. Lepiej wybrać cpa jeszcze bez zysków ale z duzymi możliwościami, niż pepa solidnego ale bez fajerwerków.
Martinezzz / 2008-10-26 09:29
A dzień dobry,

Aktualnie od dwoch tygodni bez akcji i patrząc z perspektywy czasu to udało mi sie uciec przed najgorszym. ale zeby nie bylo tak milo to swoje po dupsku dostałem. Czytając tu i tam to coraz glośniej jest o przewidywanym odbiciu wiec pora kupic co nieco aby nie zostać w tyle. Wcześniej była mowa o typowaniu spólek wiec i podaję. Generalnie to zamierzam stawiać na spółki z sektora energetycznego( ofe Generali podąża tą drogą ), być może to bedzie następny lider hossy. A spółki ktore mam na tapecie to między innymi: epd, cpa,trak,polime, zen, pep, rafamet, kopex.
pozdrawiam
Martinezzz / 2008-09-18 21:12
chociaż wszyscy wieszczą koniec świata, krach tysiąclecia, całkowity upadek gospodarek swiatowych, ja dzisiaj zaryzykowałem i za 1/3 srodków zakupiłem 4 spółki. a co kto nie ryzykuje ten nie ma. zobaczymy co z tego wyniknie.
po drugie nagonka w srodkach masowego przekazu na temat swiatowego kryzysu i cała ta otoczka przypomina mi zachowanie jakie było w ubiegłym roku, gdy wszyscy trąbili o hossie i funduszach zarabiających krocie. tym razem role są odwrócone. ktoś gdzieś pisał w madrych książkach że jak wszystkie media piszą o krachu to jest dobry czas na zakupy akcji. ano zobaczymy
pozdrawiam trzeźwo myślących
Martinezzz / 2008-09-11 21:02
i historia zatacza koło. fundusze pouciekały z akcji poniewą miełbyc krach, recesja średniowiecza i wlazły w surowce licząc że odrobią straty poniesione na akcjach i przeczekają najcięższy okres. a jak jest to widać. zamiast odrabiać straty na surowcach to bańka pękła fundusze surowcowe po -20. i tam bity i tu klepnięty. nie ma co zazdrościć zarzadzającym funduszami. łysieją na potęgę.
Martinezzz / 2008-09-11 20:48
mozna dodać jescze że ta wojenka Rosji z Gruzją ktora spowodowała odpływ kapitału zagranicznego i ktory wraca do usa pomaga własnie tamtejszym rynkom. byc może bez tego konfliktu i jego konsekwencji indeksy giełd europejskich i usa byłyby o wiele niżej.
pozdro
Martinezzz / 2008-09-10 22:12
a dzisiaj z rana juz miałem puszczone zlecenie na sprzedaż. ale chwila zastanowienia, opanowania emocji i postanowiłem trzymac, co jak pokazuje kurs zamkniecia było dobrą decyzją. patrząc na alchemie to zaczynam sie mocniej zastanawiać nad zwiększeniem udziału w ipx i na dłuższy termin.
pozdro.
Martinezzz / 2008-09-10 21:58
witam.
czyli co ipx bedzie kolejną społką do sprzedania przez Romana?
Martinezzz / 2008-08-28 20:16
nie dziwie się i u nas można usłyszeć ze te amerykanskie dane to małe oszustwo. ponieważ obecna sytuacja się nie zgadza z obowiązującymi teoriami ekonomicznymi. to świadczy jak gospodarka usa jest elastyczna i potrafi w takim głebokim kryzysie dodatnie pkb wypracować. o tym kryzysie i tej niby recesji to kiedyś bedą książki pisać
Martinezzz / 2008-08-28 19:52
Witam
Byłem przez dłuższy czas bez akcji i dzisiaj skusiłem na mały pakiecik ipx i epd. Tak jak mówisz inwestory są przestraszone i niepewne co do przyszłości i sam jestem tego przykładem. Zobaczę jak się sytuacja bedzie rozwijać to zacznę robic jakieś większe ruchu. Trza przyznać czasy teraz niepewne. pozdro

Re: USA: Inflacja pędzi, ale rynek trzyma się trendu

Martinezzz / 2008-08-16 23:56
odwiedzil mnie dawny znajomy ktory od 3 lat pracuje w angli. dokładnie to wraz z dwoma brytolami posiadą małą firemkę budowlaną więc aktualną sytuację na rynku nieruchomości zna od podszewki. i mowie do niego co wy tam za kryzys macie w tej angli że od roku krach na giełdzie, spadki itd. a on który giełdą i rynkami finasowymi sie kompletnie nie interesuje odpowiada że jaki rok, co za głupoty opowiadam. wiec drąże temat i mowi mi że jeżeli chodzi o zapaść w firmach i społeczeństwie to zaczął się około trzy miesiące temu. mają coraz mniej zamówień na remonty mieszkań, w jego okolicy zakłady zwalniają ludzi, mowi że dla polaków obecnie nie ma pracy. coraz wiecej jest ogłoszeń w prasie że taki a taki podejmnie każdą pracę. znajomy moj mieszka kolo miasta stoke i włascieciele knajp i i barów zwijają interes bo brytole oszczędzają i nie chodzą po mieście i nie wydają pieniędzy w restauracjach. nie wiem jakie to ma przełożenie w innych regionach anglii ale z jego relacji nie wygląda to najlepiej. brytoli ratuje to że jest u nich rozbudowany system dotacji i zapomog dla rodzin. on wynajmuje mieszkanie za 450 funciaków a jak mowi dostaje 3 zapomogi nałączną sumę 1000 funtów. co ciekawe zadnych pism nie składał tylko sami urzędznicy stwierdzili że jego rodzinie się należy taka zapomogo. u nas to do nie pomyslenia. dlatego też w angli nie nawidzą pakistańców ktorzą produkują dzieci na potęgę tylko po to aby wyciągnąć jak najwięcej zapomog od państwa. to tyle wrażeń na gorąco. więc dobrze piszą w książkach ze gielda wyprzedza gospodarke. gielda od roku leci w dół a oni dopiero od kilku miesięcy odczuwają faktycznie kryzys w gospodarce.
Martinezzz / 2008-08-06 21:47
Czyli jeszcze trochę spadniemy, nabierzemy sił i heja dalej na północ. Takie solidne odbicie w polowie bessy, bo ten kryzys tak szybko nie minie. Coraz częściej jest podawany konkretny termin końca bessy tj wiosna 2009 r. Czyli obecnie jesteśmy w połowie drogi do raju.

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Martinezzz / 2008-08-06 21:31
Czołem

Dziś kolejny dzień z serii co u licha się dzieje z indeksami. U nas miały być wzrosty a stany miały sie lekko skorekcić po wczorajszym. Rzeczywiście obecnie jest trudno cokolwiek przewidzieć. Jak można wyczytać anale przewidują dalsze wzrosty indeksów jeszcze w sierpniu, ale znając życie to może być odwrotnie. Pozostaje obserwacja.
pdr

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Martinezzz / 2008-08-05 21:56
ciekawa sytuacja na forach. kompletny brak wiedzy co sie dzieje i dokąd bedzie zmierzał rynek. tłum całkowicie zagubiony.

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Martinezzz / 2008-08-05 19:34
Witam prowadzacego

Ale sie porobiło z tą gieldą tego lata. Czerwiec był koszmarny, wszystko leciało i konca nie było widać. Zapewne też wielu indywidualnych sprzedało akcje przed wakacjami bo wakacje, bo miało jeszcze lecieć w dół. Wiekszość zaplanowała sobie zakupy na jesień bo taka data padała przez anali jako uspokojenie na gieldach. A tu mamy sierpień i za nami 2 tyg wzrostów. I tu wielu ludzi zostało "oszukanych" przez rynek bo miało spadać a rośnie. I co w tej sytuacji robić? Czekac do jesieni czy kupowac ? Co odważniejsi posiadają papiery i mogą pochwalić sie sporym zyskiem, natomiast reszta patrzy jak rośnie i "szlag ich trafia" jak np karkosikowe fundamenty latają po 20% na sesji.
Jak dla mnie i posiadających papier odbicie mogłoby potrwać jak najdłużej.
pozdro

Re: Znamienny tydzień na GPW

Martinezzz / 2008-06-13 22:21
ktos sie pytał ile bedzie ofe wypłacalo pieniazkow w 2009. odpowiedz brzmi że do wyplaty czekają ok. 10 tyś. członkow funduszy.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy