Forum

Komentarze użytkownika "martinobiz"

Komentarze użytkownika: martinobiz

martinobiz / 2007-10-27 16:42 / portfel / Dymacz indeksów
Ciekawe ilu z Was ma takie proporcje praca-życie prywatne, wszystkim takim gratuluje. Nie wspomniałeś, że 8 z tych 16stu śpimy, więc proporcje są conajmniej takie same, a wystarczy dodać dojazd do pracy, który jest elementem związanym z pracą a nie życiem prywatnym, to już masz proporcje na niekorzyść życia prywatnego

Re: Koniec tygodnia na GPW bez fajerwerków

martinobiz / 2007-10-06 20:09 / portfel / Dymacz indeksów
Witajcie,

Dziś byłem na szkoleniu z pochodnych, ale chyba tylko praktyka mi pokaże czy to fajne jest.
Czy macie rachunki w XTB?
Póki co zaktualizowałem sobie moneyowy portfelik i ładnie mi się czerwieni. Z większości akcji wyszedłem sobie w czwartek, a z tego co widzę, to w czwartek trzeba było wejść :).
martinobiz / 2007-10-04 20:06 / portfel / Dymacz indeksów
oby to nie był falstart

Re: Wreszcie zielono na GPW

martinobiz / 2007-10-02 20:22 / portfel / Dymacz indeksów
Jankesi to są twardziele, znowu się dźwigają w górę nawet po "trudnych" wieściach:
- rynek nieruchomości - kiepskie dane
- a z drugiej strony ichni analitycy się już zaczynają bać po ostatnich wzrostach, że Fed nie obniży stóp
martinobiz / 2007-10-02 09:10 / portfel / Dymacz indeksów
pewnie zaczniemy gdzieś od 1.3 - 1.5 a potem znowu czekanie na Jankesów...
martinobiz / 2007-09-30 21:40 / portfel / Dymacz indeksów
Sprzedają do dużych sieci handlowych, a te mają niewiele sklepów tam gdzie występują zjawiska o których pisałem, podobnie jeżeli chodzi o piwniczki ...
martinobiz / 2007-09-30 21:13 / portfel / Dymacz indeksów
mniejsze bezrobicie - mniej kobiet siedzi w domu - mniej czasu na gotowanie - częściej makaron wypiera ziemniaki - reklamówka lubelli robi swoje w zmianie postaw, może nawet zachowań - kuchnia włoska coraz bardziej popularna - może te makarony to dobry kierunek :)
martinobiz / 2007-09-29 20:40 / portfel / Dymacz indeksów
to typowe zjawisko, charakterystyczne też dla innych branż nie tylko w finansach, model jest mniej więcej taki: my (fundusze) wiemy jak zarabiać więc wy (czyli my-klienci) outsourcujcie nam zarządzanie kasą.... potem ponieważ mamy dużą kasę i know how możemy wywierać presję na rynki... im lepiej nam idzie tym bardziej koncentrujemy się na własnych celach, a cele tych, którzy powierzyli nam kasę są realizowane tak naprawdę przy okazji... niby sytuacja win-win, ale kto bardziej "win'?
martinobiz / 2007-09-29 20:22 / portfel / Dymacz indeksów
a skoro reklama leci teraz to decyzję o kampanii reklamowej podjęli przynajmniej miesiąc temu (musieli wyprodukować spot, zabookować media itp.) więc myślę, że chcieli przejąć tą część rynku, która wyprzedała fundusze w czasie spadków a potem chciała/chce coś kupić
martinobiz / 2007-09-29 20:19 / portfel / Dymacz indeksów
celem tej reklamy jest wprowadzenie/odświeżenie produktu (nie wiem od kiedy mają fundusze eur śr-wsch w ofercie)
martinobiz / 2007-09-28 22:43 / portfel / Dymacz indeksów
To chyba za duże uproszczenie, gdyby tak było to Polacy zaczęliby sprowadzać samochody z USA zamiast z UE
martinobiz / 2007-09-28 22:29 / portfel / Dymacz indeksów
masz nagrodę za ilość odpowiedzi, niech będzie wspomniany wyżej EGRI BIKAVER (cóż za product placement) jako nagroda ... ja jestem dopiero w B ...

PS. Przy okazji, chciałbym dostawać od Ciebie więcej maili, bo jak mi kiedyś napisałeś tą nazwę nadmorskiego ptaka, to była dobra bryza, tylko za wcześnie się jej pozbyłem...
martinobiz / 2007-09-28 22:21 / portfel / Dymacz indeksów
aha, też każdy o sobie :)

Re: Spadki w końcówce sesji pogrążyły indeksy

martinobiz / 2007-09-28 22:17 / portfel / Dymacz indeksów
No i druga, przyjemniejsza sonda :) Obecni forumowicze mają teraz:
a. 0,1 - 0.5 promila
b. 0.6 - 1 promila
c. 1,1 - 1,5 promila
d. 1,6 - 2 promile
e. więcej niż 2 promile
f. 0,0 promila

PS Nie jestem socjologiem... tak mnie jakoś nachodzi czasem...
martinobiz / 2007-09-28 22:10 / portfel / Dymacz indeksów
Ok, niech więc każdy o sobie ...
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6

Najnowsze wpisy